s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Kniha je psána stylem, který spoustě lidí nevyhovuje. Mně se ale líbí, a to protože obsahuje krásná a nezvyklá přirovnání. Má zajímavé, dlouhé a nevšední popisy. Jihokarolínský dialekt my připadá jako skvělé koření pro knížku. Celkově kniha obsahuje spoustu skvělých zvratů a nečekaných zjištění. Všechny postavy jsou dobře napsané. Záporáci přinejmenším zajímaví. Knižní série si zaslouží vaši pozornost. Buď vám psaní vyhovovat nebude a tak budete doufat, že aspoň ten příběh bude skvělý. Pokud se však stane opak a bude se vám humor a poetické psaní autorek líbit, pak máte vyhráno. Můj velký obdiv má také to, že autorky ikdyž jsou dvě, tak to na příběhu není nijak negativně poznat. Nejspíš u nich platí, že víc hlav víc ví a víc vymyslí. Příběh i svět mají promyšlený. V knize se ale objevují i stránky nezáživné, takřka zbytečné. Příběh byl prostě někdy slabší. Sérii ale rozhodně dočtu. Pokud knihu někde uvidíte a nezáleží na tom jestli si ji chystáte přečíst, nalistujte stranu 387. To je panečku popis na pošušňání!

23.05.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Začátek pecka. Říkala jsem si, že to mu určitě dám pět hvězdiček. Pak najednou mě knížka už tolik nebavila, tak jsem byla zklamaná, že to bude spíš na čtyři. A najednou jsem dočetla posledních osmdesát stránek a bylo to naprosto úžasné. Uchvátily mě soubojové scény. Konec byl napsán tak, že mě to silou boží nenutí číst další díl. Což je na jednu stranu plus. Postavy byly dobře napsané. Se všemi mám tak trochu takový lovehate vztah. Příběh měl nakonci překvapivá odhalení, která byla podle mého úsudku nepředvídatelná. Po dlouhé době jsem s knížkou fakt spokojená.

01.05.2018 5 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Z této knihy jsem nějaká zmatená. Na jednu stranu je to super nápad. Dobře se mi kniha četla. Alys byla v rámci možností v pohodě. Kniha ve mně vyvolala i nějaké hlubší emoce. Měla dobrý výběr jmen. Na druhou stranu kniha se svým popisem událostí a děje dost často opakovala. Cian pro mě byl nezajímavou osobou. Konec byl zároveň super tím jak se nic zbytečně neprodlužovalo, ale svojí délkou byl neúměrný knize. Závěr knihy jsem si však představovala dynamičtější. Zakončím to zase něčím kladným. Bestie byla úžasná. Kniha má velmi originální atmosféru, kterou jen tak někde nenajdete.

25.04.2018 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Knížka nezklamala. Byla super ultra čtivá. Tento díl se mi rozhodně líbil víc než první, a to proto že knížka měla v sobě více napjatých a akčních situací. Strašně ráda bych řekla co se mi líbilo, ale to by bylo vyzrazování děje. Gideon mě ale stále neskutečně štve. Tak se to třeba třetím dílem změní. Pět hvězdiček nedávám, protože to prostě není můj šálek kávy. Autorka ale píše s humorem a to se mi líbí.

25.04.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Kniha v sobě měla úplně zbytečné chyby a to jak v příběhu (k té určité situaci nemohlo dojít, protože ta určitá osoba v té době ještě v příběhu nebyla), ale i ve vybírání slov a výrazů, které se neustále opakovaly (myslím, že každý z nás si budeme pamatovat až po zuby ozbrojenou gardu). Téma knihy mě zaujalo, avšak Jess i Morgan mně přišli nezajímavý. Mnohem radši bych si jako hlavní postavu příběhu představila jeho bratra. Trochu mě mrzí, že v knížce dál o jeho rodině nic není. Jess svým neustálým přemýšlením o Morgan, mi připadal trochu otravný. Vedlejší postavy mohly dostat více prostoru. Další díl si ale přečtu, protože mě prostě stále zajímá co se s mojí oblíbenou postavou bude dít. Knížku bych doporučila jen velmi nenáročným čtenářům. Dávám tři hvězdičky za vedlejší postavy a za zajímavé prostředí kde se příběh odehrává (přišlo mi srandovní z jakého důvodu v knížce Rakousko neexistuje). A vskutku je ta knížka krapítek podobná HP.

25.04.2018 3 z 5