Válka s Mloky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kapitán Van Toch (který je českého původu) objeví na ostrově Tana Masa v Tichém oceánu podivné, inteligentní, v moři žijící tvory, podobné mlokům. Zahájí s nimi výměnný obchod: kapitán Van Toch dodá mlokům nože na obranu proti žralokům a mloci na oplátku budou nosit kapitánu Van Tochovi perly. Mloci se ale postupně vyvinou v ještě inteligentnější tvory, značně se přemnoží, vzbouří, začnou vyhrožovat lidem válkou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362207/big_valka-s-mloky-P7m-362207.jpg 4.33570
Nahrávám...

Komentáře (413)

Kniha Válka s Mloky

Liturgievpatek
01. července

Tahle kniha je věčná! Nikdy se nepřestanu pozastavovat nad tím, jak je vystvavěné, stejně jako nad faktem, jak dobrým prorokem Čapek v mnoha svých dílech byl.

Danago
27. června

Já jsem to četla jako dítě na základní škole a byla jsem nadšená . Svým dcerám jsem knihu doporučila a taky se jim líbila. Teď po letech jsem se do knihy pustila znovu a opět mě kniha nezklamala.


vladka321
08. června

Četla jsem podruhé a podruhé to pro mě bylo celkem zdlouhavé čtení. Kniha je žánrově rozmanitá, což považuji za unikátní a velice překvapivé. Dějově je dokonalá. Vize nepředstavitelné až zarážející a poselství knihy znepokojující. Přesto na dnešní čas rozvláčné.

Bafy
07. června

Naprosto skvělé, super propracované, hodící se do každé doby .... proč? Protože lidé jsou stále lidé a své vzorce, vzyky atd. mění jen velice neradi. Proč? Na to už si musí každý odpovědět sám.....

Leat
13. května

Já jsem nadšená. Za mě nejlepší sci-fi, kterou jsem četla. Já oceňuji propracovanost knihy. Děj se posouvá prostřednictvím vyprávění různých postav (kapitán lodi, herečka, průmyslník, reportér,..) a zdrojů (výroční zpráva, zpráva z konference, novinové výstřižky,...). které posouvají příběh časově dopředu a zároveň nám osvětlují, kde se mloci vzali, co s nimi lidé dělali, jak je lidé postupem doby vnímali, jak mloci vypadali, co dokázali. Závěrečné kapitoly jsou věnovány válce s mloky. A ta je tíživá, znepokojující. Čapek byl skvělý pozorovatel a vypravěč.

Lucifer1407
09. května

ze zacatku jsem si rikala ze tohle nebude pro me a ze pochybuji že ji doctu ale opak byl pravdou... a zarazi mě ze tato kniha byla napsana pred tolika lety a lidstvo je stale stejne... porad chceme vic a vic az jednou nebudeme mit nic...

Hanncha
06. května

Knihu jsem odmítala číst kvůli vyzrazené zápletce z hodin češtiny, ale před maturitou jsem ji zhltla během chvilky a jsem ráda, že jsem tak učinila. Chystám se na ní znovu.

Tyn_a
30. dubna

Klasika, která neomrzí.
Nadčasová, děsivě prorocká, obsahuje velmi naučnou pointu. Pointu, kterou lidé stále nechápou.

"Vy jste nás chtěli. Vy jste nás rozšířili po celém světě. Nyní nás máte."
Aneb kdo chce víc nakonec nemá nic.
Lidský chtíč je naprosto neomezený a návykový.

Autor již nežije, ale jeho knihy ožívají po každém přečtení...

1 ...