Hadrián z Římsů

Koupit

Veselohra o nezdařených námluvách směšného Hadriána, kterému chybí vše, co by měl mladý rytíř mít - krása, odvaha, šikovnost, inteligence.

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90169/hadrian-z-rimsu-V2o-90169.png 3.554
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Dilia

Kniha Hadrián z Římsů

Nuny
26.12.2018

Mě to moc bavilo.
Zápletka je jednoduchá, příběh příjemně plyne a nijak neruší, že se tam objevuje tolik Hadriánů.

Beltrix
15.07.2016

Z Klicperových veseloher je tato svou zápletkou asi nejsložitější. Nemůžu říci, že by byla špatná, ale ty "jednodušší" se mi líbily více.

katerina9455
18.02.2016

Jo proč ne! Povinná četba, která byla příjemně čitelná a docela jsem se i bavila :-)

poetree
16.11.2014

Hadrián z Římsů a jiné veselohry obsahuje krom titulní ještě hry: Divotvorný klobouk, Rohovín čtverrohý, Veselohra na mostě, Každý něco pro vlast! ...četla jsem dávno dávno, už si to moc nepamatuju, ale dalo se to "přežít" :-)

Alex.Barunka
29.05.2014

Kniha mě vůbec nebavila. Nemohla jsem se začíst.

clotilda
06.10.2013

Citát z knihy:
Právo soudit patří spravedlnosti. Vaše ano budiž vysloveno klidně, neb samo o sobě má převahu.
Vaše ne budiž řečeno pevně, jste-li o něm přesvědčeni.

vejik
04.04.2013

Nemůžu říct, že by se mi kniha nečetla dobře, ale nějak mě prostě "nechytla za srdce". Ale samotný příběh není špatný, dávám 3*** :)

WEIL
29.09.2011

Komičnost je zvýšena tím, že ve hře vystupují Hadriánové dva: jeden přestrojený, který je považován za pravého, a jeden Hadrián skutečný, který je držen za podvodníka uvězněn.

Václav Kliment Klicpera
česká, 1792 - 1859