Erekce srdce

Erekce srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401515/bmid_erekce-srdce-mNJ-401515.png 5 37 7

EREKCE SRDCE je pátou sbírkou básníka Petra Soukupa, která navazuje na styl jeho psaní a humoru, který byl již představen ve sbírce Vyšší plevel. Sbírka je rozdělena do dvou kapitol. Erekce obsahuje věty a básně zabývající se erotikou a kapitola Srdce je zaměřená více na lásku. Jde o autorův nejrozsáhlejší a nejucelenější počin. Co věta, či báseň, to strana. Celkem 360 stran jeho aktuální tvorby. Jako bonus je do sbírky vloženo i několik básní z knih 2/3 chlapa a Vyšší plevel, které do konceptu zapadají.... celý text

Poezie

Vydáno: , vlastním nákladem

marie.kolarova
21.04.2023 5 z 5

Velmi vtipná kniha. Mnohokrát jsem žasla nad tím, jak vtipné a výstižné slovní spojení jde vymyslet. Autor má evidentně dar jazyka (a to doslova :-))

LuckyVagabond
30.09.2021 5 z 5

-Díky našemu rozchodu mi to jde lépe od ruky.

-Od té doby co tě znám, je pořád středa.

-S tebou je to vždycky přepich!

-Nikdy nechci být postaven před hotovou věc.

-Každej hajzl chce mít svoji štětku.

-Nechceš se večer protkat?

-Se mnou ti život příjemně proteče mezi prsy.

-Nechceš si mě pustit k tělu, protože se znáš.

-S tebou mám vždycky jinej rozměr.

-Chceš na výlet? Můžu tě vzít na jednu pevnost.

-Začínám tě milovat i oblečenou.

-Hledám dívku, která nekurví lásku vztahem.

-Přestaň předstírat, že mě nemiluješ. Strašně mě to přitahuje!

-Lež, máš krásný nohy!

-Od té doby, co jsme spolu, je se mnou mnohem větší prdel.

-Miluji tě tak moc, že ti slibuji, že si tě nikdy nevezmu.

-Ty. Největší chyba, jakou jsem kdy udělal.

-Máš-li mě v piči, tak jsem vyhrál.

A tak dále :) Na každé stránce jeden tento výplod :)

slamina
16.12.2020 5 z 5

Rozhodla jsem se jeho knihy hodnotit, až když jsem si přečetla všechny, tedy asi všechny. Je neuveřitelný kolik světů může v jedné hlavě být. Když dám vedle sebe tuhle vtipnou sbírku a jeho haiku, tak to je jak od jiných autorů. Erekci srdce mám doma asi dva roky a pořád se k ní vracím a nacházím tam nové věci. Milovníci klasické poezie na to musí koukat jak tele na nový vrata a na 100% tím pohrdají. Vůbec bych se ale nedivila, kdyby byl jednou Soukup v osnovách a profesoři mu podávali ruce.

mirka0586
12.11.2020 5 z 5

Vtipná...

s1ombrehimawari
04.10.2020 3 z 5

Asi nejlepší insta 'poezie', co jsem zatím četla. Ale kdyby to bylo tak o sto stránek kratší, konzistentnější, nezlobila bych se.

Anetka03
01.02.2020 2 z 5

Zajímavá kniha u které se zasmějete, ale myslím si, že je potřeba k některým Soukupovým textům vnitřně dozrát, což prozatím není můj případ.

FakinAdsso
26.12.2019 5 z 5

Takhle nějak si představuji ideál moderní oscilace básní a humoru.