RyxiraAmyGinger RyxiraAmyGinger komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Jako tak po prvních padesáti stránkách jsem byla rozhodnutá dát tomu 3 hvězdičky, protože to je Šifra mistra Leonarda jak přes kopírák. Nicméně je to také neuvěřitelně čtivé, těšila jsem se na každou stránku a konečný zvrat ve vztazích postav je poměrně překvapivý... Na druhou stranu, Šifra přece jenom stojí asi výš, pamatuji si, jak jsem byla po jejím přečtení odhodlaná ponořit se do studia tajných společenství a symbolů :). Robert Langdon samozřejmě opět nedostižný, jestli má Sienna IQ 180, tak on musí mít aspoň IQ 200. A stěžejní myšlenka - přelidnění planety - je skutečně silně znepokojivá...

18.08.2016 4 z 5

A co já? A co já? Kate Figes

Come on, na to, že jsem původně očekávala, že to bude žvást (lepší knížku od A jsem do Knižní výzvy prostě nesehnala), jsem byla nakonec docela příjemně překvapená. Na večer do postele jsem si ho teda nevzala, ale na ukrácení dlouhé pracovní doby počteníčko slušné.

12.08.2016 4 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Na téhle knížce mě mrzí jenom jedna věc. Že si ji nemůžu znova přečíst jako poprvé.

09.08.2016 5 z 5

Milosrdenství Milosrdenství Toni Morrison

Zdržuji se hodnocení, první polovina mě nudila, druhá docela zajímala, ale celkem jsem si jistá, že jsem tu knihu nějak hluboce neprožívala.Možná jenom nebyla nálada.

04.08.2016

Synáček Synáček Jaroslav Havlíček

Zhltala jsem to v kuse. Je to dobrá novelka.

21.07.2016 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Přesně můj šálek kávy. Rodinná sága zahrnující osudy hned několika generací... prostě lahoda. Navíc když je to takhle skvěle napsané a jednotlivé postavy jsou vykresleny tak pečlivě, že máte pocit, jako by stály v místnosti vedle vás. Nemůže mi nebýt líto Soamese, i když samozřejmě naprosto chápu pohnutky Irene i všech ostatních "strůjců jeho neštěstí". A na pozadí pohnutých životních osudů a tragických lásek umírá viktoriánská Anglie... ne, tenhle román je prostě mňamka.

20.07.2016 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Tak tohle bylo pro mě těžké. Byla jsem povahou hlavního hrdiny a jeho pokřiveným vnímáním světa strašlivě znechucená... ale strašlivě. Nepamatuji si, že by mě jiná kniha kdy tak vykolejila. Je to samozřejmě mistrovsky napsané, psychologický román v té nejhutnější podobě, prostě brrr :o.
P. S. Překvapilo mě, jak rozdílné názory mají lidi na vypravěče. Už je to nějakou dobu, co jsem knihu četla, a do teď si pamatuju, jak mi byl odporný, ale když tady lidi vypisují, jak je jim ho líto, skoro mě to cuká, abych Neviditelného znovu otevřela a pokusila si znova udělat názor. Škoda, že se už nemůžeme zeptat autora, co si o tom myslí on.

18.07.2016 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

18.07.2016 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Tak tohle byla docela slabota. Jasně že King je čtivý, mám ho moc ráda, ale tohle se teda moc nepovedlo.... Nevím teda, jak kvalitu knihy ovlivnilo spoluautorství, ale za mě tentokrát fakt nic moc.

09.07.2016 3 z 5

Ležela kočka s andělem a jiné prózy pro dospělé Ležela kočka s andělem a jiné prózy pro dospělé Jan Velíšek

Nepřijde mi to zrovna originální.

27.06.2016 3 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Chytlo mě to, takže dobrý. Děsí mě, že Zodiaca nechytili... Věřím ale že kdyby se do jejich hledáčku dostal skutečný vrah, policisté by ho odhalili.

24.06.2016 4 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Baladická tragédie. Nemohu nesoucítit s nebohou Tess, jejíž povahu autor tak mistrně vykreslil. Vášnivá, oddaná, spravedlivá a milující... ano, chápu lidi, kteří říkají, že se to vleče, na tuto knihu musíte mít svým způsobem povahu, asi prostě nesedne každému. Mně sedla. Pláču nad Tessiným osudem.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

První díl trilogie, který je ale jednoznačně nejlepší. Pro mě synonymum dokonalého thrilleru, tak moc se mi knížka líbila, že jsem si po přečtení knihovního vydání musela koupit vlastní výtisk. Pokud se považujete za milovníka detektivního a akčního žánru literatury, tohle prostě nemůžete vynechat. P. S. Co se filmu týče, za mě jednoznačně verze s Danielem Craigem.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Mám vydání ve slovenštině a dostala jsem se asi tak do dvou třetin, dál číst mi asi zabránila "jazyková bariéra" (ano, trochu se za to stydím). Snad se k této knížce, která se mi jinak velmi líbila, jednou vrátím. Číst ji v českém překladu teď už pokládám pod svoji důstojnost :).

21.06.2016

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Nabízí se označení "červená knihovna". Jenže pro tuto kategorii je to příliš dobře napsané. Miluji tuto knihu, četla jsem ji asi třikrát. Vlastně ji mám jako památku po babičce na čestném místě doma na poličce.

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Nechávám bez hodnocení, protože moc nevím, co si o tom mám myslet. Je to příšerný příběh (založený na skutečných událostech? brrr...), v jednu chvíli jsem knihu musela dokonce odložit, protože jsem slabší povaha a udělalo se mi z toho na nic. Nicméně přečteno během několika hodin za dva dny... a konec dává naději (i když mám maličičko obavy, aby se Martin ještě nepotatil...).

13.06.2016

To To Stephen King

Tak jo, přečetla jsem To podruhé asi po třech letech. Trochu jsem si poupravila svůj názor na konec, který mě poprvé hrozně zklamal, ale teď už mi to tolik nevadí. Protože tohle podle mě není především horor - je to hlavně kniha o přátelství a síle lidské mysli. A toto poselství, byť trochu skryté za hrůzným klaunem Pennywisem, je krásné.

11.06.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak tohle byla bomba - přímo atomová. Na Sněhuláka jsem se těšila a přečetla jsem ho téměř jedním dechem. Od začátku jsem měla správné tušení o tom, kdo je vrah, ale to proto, že jsem dřív četla následující díl a tak jsem byla informovaná víc, než je zdrávo. Trochu chybička, ale za tu si koneckonců můžu sama. Jakkoli vysoké očekávání máte, pokud jde o tuto knihu, nemůžete být zklamaní, v konečné skládačce nechybí jediný dílek :).

11.06.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako nemůžu si pomoct, ale vyšetřovat brutální vraždy ve vysokém stupni těhotenství je prostě... no, debilní. Přečetla jsem Jo Nesba a celá nadšená severskou detektivkou jsem se vrhla na tohle, ovšem byla jsem zklamaná... Začátek byl těžký (chvilku to trvalo, než jsem si zvykla, že je kniha napsaná v přítomném čase), ke konci mě to docela chytlo, ovšem některé věci prostě nelze dost dobře ignorovat. Veliké množství postav je korigováno s přehledem, akce je vypsaná dobře, ale prostě... některé věci mi zkrátka vadí.

08.06.2016 3 z 5

Dvanáct povídek o poutnících Dvanáct povídek o poutnících Gabriel García Márquez

Jako líbilo se mi to hodně, na to, že povídky normálně moc nečtu... Obzvlášť Světice mě dojala a pak myslím ještě ta úplně poslední, Přečteno to bylo za chviličku, můj druhý Marquéz, ale rozhodně ně poslední ;).

01.06.2016 4 z 5