RyxiraAmyGinger RyxiraAmyGinger komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

Konec maličko pokulhává, řekla bych, ale jinak naprostá bomba. Hrozně mě začal zajímat Sněhulák :).

31.05.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Četla jsem to už jako hodně malá, těžko hodnotit. Vlastně myslím, že je to první knížka, kterou jsem někdy v šesti letech přečetla celou sama. Od stejného autora si vybavuji i Osadu Havranů, Bronzový poklad, Minehavu, Zastavený příval... všechno se mi líbilo.

23.05.2016 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Epochální freska, ale celkově mi to všechno přišlo malinko nepravděpodobné. Nicméně čtivé, líbilo se.

07.04.2016 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tak tohle mě baví na sto procent. Miluji zejména "zdramatizovanou" kapitolu, která zobrazuje rodinu při večeři. Geniální! Smála jsme se u této knížky nahlas a zdaleka ne jednou. Kdo má špatnou náladu (a chce si ji zlepšit), vřele doporučuju.

04.04.2016 5 z 5

Globální sexuální revoluce Globální sexuální revoluce Gabriele Kuby

Nejsem křesťanka, a proto jsou některé autorčiny názory až příliš extrémní, v mnohém s ní ale naopak plně souhlasím a chápu, jaké zděšení v ní dnešní společnost budí. Bohužel, většina argumentů, které v knize uvádí, vychází právě z křesťanského učení a proto jsou pro diskuzi v rámci dnešní evropské společnosti jen těžko použitelné. Bohužel.

20.03.2016 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Už aby tu byl pátý díl.

20.02.2016 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tohle se mi hodně líbilo. Zpočátku jsem tomu vůbec nerozuměla a přišlo mi to dost složité, ale ani to mě neodradilo. Vlastně jsem tou knihou docela nadšená, takže jsem se celou dobu třásla, aby mi někdo v knihovně nevyfouknul pokračování před nosem. Naštěstí se ale tak nestalo. Takže mám na stole další tři pokračování, a upřímně řečeno, celkem se nemůžu dočkat :).

11.01.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jednu věc nemůžu popřít - je to čtivé a dobře napsané. Přečetla jsem přes polovinu knihy na jeden zátah... a to o něčem vypovídá.

05.01.2016 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tohle bylo prostě terno. Přesně můj šálek kávy, trefa do černého. P. S. A ano, popisy staveb jsou občas trochu zdlouhavé, ale ty já ráda promíjím.

04.01.2016 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Příliš "ukecané".

05.12.2015 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Tohle je fakt slabota, přečetla jsem prvních padesát stránek a mám toho tak akorát dost. Historická próza na určité úrovni nevykazuje chyby, jakých se pan Vondruška dopouští stránku za stránkou. Je hezké, že se snaží držet historických faktů stůj co stůj, ale když čtu beletrii, jednou ze zásadních věcí je pro mě stylistická a jazyková úroveň a v tomto ohledu kniha žalostně zaostává.

26.11.2015

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dostala jsem knihu od maminky a vím, že se říká nesuď knihu podle obalu, ale obal téhle knížky je skutečně povedený a vazba tentokrát správně napovídá, že stránky skýtají nádherný a dojemný příběh. Třebaže mi promluvy smrti ze začátku trochu vadily (dokonce se mi hlavou míhaly výrazy jako "praštěný" nebo "divný") a třebaže jsem měla malinko problém se celkově přes ten začátek nějak přehoupnout, nakonec jsem byla naprosto uchvácená.

24.11.2015 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Je to už dost let zpátky, co jsem tuto knihu četla a třebaže si jednotlivé legendy pamatuji jenom matně, dosud si vzpomínám na uchvácení, s jakým jsem obracela jednotlivé stránky. Tohle je prostě veledílo... snad už ani ne tak fantastické, jako spíše historické. Neměla bych problém s tvrzením, že tyto stránky obsahují legendy skutečných národů, skutečné země tak, jak byly zaznamenáván v průběhu staletí. Nemá cenu zde vychvalovat velmi vysokou stylistickou úroveň knihy. Ta je nesporná. Mě osobně mrzí snad jenom jedna věc - že jsem četla Silmarilion později než Pána prstenů a určité souvislosti v Tolkienově nejznámější trilogii mi tak částečně unikly.

21.11.2015 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Historický román tak, jak vypadá v mých představách.

15.11.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jestli (ještě) někdy uslyším, jak někdo Austenovou pohrdavě zařazuje do "červené knihovny", začnu hrozně vřískat.

15.11.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

SPOILER Ale jo, už jenom jméno King je pro mě zárukou toho, že se u knihy nebudu nudit. Děj má spád, postavy odkrývají i ta nejtemnější zákoutí své duše atd. ...ale možná je toho Kinga už tak nějak moc. Na určitou míru expresivity jsem u něj zvyklá, ale zdá se mi, že tady to trochu přehání (viz. Junior a jeho "kamarádky"). A potom ten závěr - budu to brát tak, že autorovi šlo především o vystavění charakterů a jejich vývoje během děje, ale stejně... to lze všechno svádět na mimozemšťany (slovíčko všechno je narážka na vyvrcholení Kingovy knihy To, která mě bavila jen o chlup více než mě zklamalo její rozuzlení)? Paralele s mravenci se nicméně nedá upřít zdrcující logika. Celkové hodnocení - trochu rozčarovaní, proto ta hvězdička dolů. P. S. Za "kingovky" číslo jedna stále považuji Zelenou míli a Osvícení.

08.11.2015 4 z 5