A co já?

A co já? https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3268/a-co-ja-3268.jpg 4 18 4

Šestačtyřicetiletá Sue je praktická lékařka se dvěma dětmi a jedním manželem. Frankie je její starší dcera, před níž se ve čtrnácti otevírá svět. Jakkoliv ty dvě od sebe dělí propastný věkový rozdíl a množství životní energie, obě čeká v životě něco dalšího a velkého.Pro Sue to znamená vyrovnat se zároveň s menopauzou i pubertou své dcery, pronásledují ji úzkostné stavy a nejlépe se cítí, když si může konečně zalézt do postele. A co Frankie? Ta se vyhýbá cukru jako čert kříži, mobil jí přirostl k uchu, objevuje kluky, vycpané podprsenky a absurdní skutečnosti týkající se jejích rodičů. Že nemají nic společného? Stačí jen vzít v úvahu jejich obavy, problémy s muži a společnou touhu vymanit se z pout domova. Vtipný, citlivě podaný příběh vyprávěný skrze deníkové záznamy a e-maily popisuje věci, které většina z nás prožívá dnes a denně. Netřeba dodávat, že struna, na kterou udeří, vám bude připadat velmi povědomá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

What About Me?

RyxiraAmyGinger
12.08.2016 4 z 5

Come on, na to, že jsem původně očekávala, že to bude žvást (lepší knížku od A jsem do Knižní výzvy prostě nesehnala), jsem byla nakonec docela příjemně překvapená. Na večer do postele jsem si ho teda nevzala, ale na ukrácení dlouhé pracovní doby počteníčko slušné.

Vladísek
16.02.2016 4 z 5

Kniha byla pohodová. Nemohu říci, že bych přímo řvala smíchy, ale některé pasáže byly vtipné a ze života. Jako máma dospívajících dcer jsem se v některých situacích "našla" :). Takže: u mě dobrý a dávám 4 hvězdičky.

Čoko
29.06.2013 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Hlavně pohled 14 leté nedospělé dcery.

DarkFireflies
04.11.2012 3 z 5

Zajímavá kniha, ve které je perfektně popsán rozdíl mezi chápáním zdivočelých náctiletých a jejich, poněkud zkušenějších rodičů. Za to patří knize jedno velké plus.
Na druhou stranu si ale nejde nepovšimnout například toho, jak naivní a nezodpovědná téměř patnáctiletá Frankie je, její myšlenkové pochody jsou hodně "nevyvinuté" a chováním a reakcemi často připomíná spíše dívku desetiletou. A její matka? Pro ni by bylo slovo tolerantní ještě hodně slabé..
Každopádně, kniha celkem pěkná, oddychová a částečně i k zamyšlení. Co jsem od ní očekávala, to jsem taky dostala. :)

společenské romány matky a dcery menopauza

Autorovy knížky

Kate Figes