Synáček

Baladicky laděná psychologická novela rozvíjí příběh statkářského synka, posměšně zvaného Synáček, zprvu výtržníka a povaleče, později samotářského misantropa a posléze podnikavého hospodáře a průmyslníka, jemuž se manželství stává hybnou silou žití a jenž po smrti ženy nenachází smysl života a vyčleňuje se z lidského kolektivu. Vydání čtvrté, v ČS třetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33628/synacek-YoB-33628.jpg 449
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Malýmedvěd
21.12.2018

Krásná a krátká novela. Styl psaní je dneska už trochu jiný. Čtenář potřebuje trochu trpělivosti, někomu může připadat autorovo vyprávění moc popisné, někomu budou chybět přímé řeči, někomu budu připadat vypravěč jakoby odosobněný a bez emocí. ALE!!! přesto je to velmi silný příběh, plný smutku a emocí, příběh, který je velmi uvěřitelný. Navíc krásný jazyk a spousta už nepoužívaných výrazů a obratů, lahůdka pro milovníky ČJ. Moje hodnocení 3,5*

druzickaster
30.09.2018

Opět výborný pan Havlíček. Perfektně propracované postavy, zamotané to je taky kvalitně. Celou knihu jsme si říkal, že některá jména znám a až v doslovu jsem se dočetl, že také vystupují jako epizodní role v Petrolejových lampách :) Životní pouť "synáčka" určitě stojí za přečtení.

Kerberos
25.07.2018

Poslouchala jsem skvěle namluvenou audioknihu,smutný příběh,ale Havlíček psal vždycky smutné příběhy.

RyxiraAmyGinger
21.07.2016

Zhltala jsem to v kuse. Je to dobrá novelka.

Jass
30.05.2016

Knížku jsem četla z povinnosti, na literární seminář, musím říct, že jsem nic moc nečekala. Ale příběh mě vtáhnul a za 3 hodiny jsem ho měla přečtený, postavy byly nádherně vykreslené, příběh sice vlastně jen popisoval příběh jednoho života, ale zato života neskutečně zajímavého člověka. I když jsem věděla, jak to skončí, tak jsem konec probrečela. Rozhodně doporučuju.

Ay.Le
06.02.2012

pro havlicka mam slabost:) i kdyz neviditelneho nic neprekona

WEIL
14.08.2011

Myslím, že i dneska se najde dost takových, co jim nešmakuje nic z toho, co jejich rodiče jim nabízejí, neb nemají zájem o nic.

A to je podstata profilu "Synáčka".

zfilmováno

Jaroslav Havlíček