roso.mak roso.mak komentáře u knih

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Hm, trochu nevím ,co si myslet o tom, kam se herní postava goblina vydala. Zvlášt ten konec mi přišel tak trochu moc násilný.

06.09.2021 3 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Zábavný díl, kde se hlavní hrdina musí kupodivu i snažit. Nechybí ani okořenění problémy z reálného života a trochu drama na konci.

06.09.2021 4 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Tenhle žánr mám moc ráda. Je to stejné, jako hrát počítačovou hru jako velký machr, aniž by člověk musel doopravdy hrát.

Nicméně, stejně jako většina knih tohoto žánru, trpí i tato série chorobou jménem příliš mnoho zas* štěstí. Hrdinovi prostě všechno příliš padá do klína.

Ale i přesto je celá série zábavnou od dechovkou samozřejmě se šťastným koncem.

06.09.2021 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Dojem z knihy mám stejný, jako mnoho lidí zde. Kresba nevhodně zvolená k obsahu a děj ke konci hrozně zmatený.

06.09.2021 3 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Kdyby byl autor Čech, tak řeknu, že se někdo pokouší hodně špatně napodobit Saturnina.

Stejně jako Saturnin, i Jeeves je zde postavou určenou k tomu, aby zachraňovala situaci, nicméně jeho zaměstnavatel je tu neschopný blbec. Člověk, kterého si prostě neoblíbíte. A to, že zde má být kladným hrdinou, má za následek, že jsem knihu odložila. Prostě jsem na to neměla nervy.

05.09.2021 1 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

(SPOILER) Kniha se pořád stejně dobře čte a příběh je pořád stejně napínavý, ale když už jsem se smířila s tím, jakým způsobem tam jde "jednoduše" ztratit tělo, tak autor vymyslí takovouhle bombu s návratem záporka. A já si furt říkám, proč sakra tak složitě? Copak to dává logiku?

Nicméně ten konec se mi líbil. Myslím, že poslední díl bude velmi napínavý.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Kniha se výborně cte, hrdinové jsou fajn a nápad na Smrtky je velmi dobrý. V noci se mi zdály sny, ze furt někoho kosím. Jenže aby to celé fungovalo, autor tam nechal obrovskou logickou díru.

S naznačenými technologiemi je logické, že těla by měla jít obnovit i z jedne buňky. Databáze vzorku DNA by měla být v každém oživovacími centru a nějaký oheň by fakt neměl být problém.

Autor měl věnovat pár stránek nějaké literární berličce, aby to dávalo smysl.

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Achjo. Heteša a ty jeho otevřené konce. Zase další knížka, která končí mlokem čumícím z Vltavy. A tentokrát se i hlavní hrdina tak nejak nechá jen vláčet okolnostmi. I když se samozřejmě poctivė snaží, není to ono.

30.08.2021 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

No nejsem já blbá? Série se jmenuje Bratrstvo černé dýky, anotace píše, že je to o upírech, v knihovně je to zařazeno do oddělení fantasy a já absolutně ignoruji název Milenec z temnot a hlavně tu obálku jako nějaký jinotaj.

A překvapení nad překvapení, ono se z toho vyklube porno s příběhem. Nicméně hlavní hrdinka není submisivní pipinka a když ignorujete tu neustále proklamovanou mužnost a potenci hlavního hrdiny, není to špatné čtení.

18.08.2021 4 z 5

Karel Gott zůstal svůj Karel Gott zůstal svůj Michaela Remešová

To je ale zatraceně mizerně poskládaná kniha.

Nevadí mi, že to je narychlo splácané (snad ještě dřív než stačily uschnout kytky na hrobě). Ale to, že obsah knihy je poskládaný bez ladu a skladu, časové souvislosti, nebo témat. Číst se to prostě nedá.

To, že vůbec první na co narazíte je vyjádření Miloše Zemana, nebo že každý mezititulek zní jako z bulváru (Narozeniny skončili v záchrance! Sex nebo intelekt? Raději tři ženy!), je jenom další hřebíček do rakve tohoto pokusu o životopisnou knihu.

18.08.2021 1 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Skvělé a napinavé čtení se zajímavým rozuzlením. Kdo si pamatuje skandál kolem Modre velryby, kdyby kniha nebyla napsana před tím, měla bych pocit, že tím byla inspirována.

Jen to zařazení do štítku liteRPG mi nesedí. Ano, hraje se tam hra, ale mnohem víc mi to připomínalo knihu Zrcátko, než třeba Cestu Šamana. Nejde tam o to jak hrají hru, ale o tajemství té hry. Ne všechny knihy o starcích se odehravaji na moři.

16.08.2021 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Skvělá kniha, co se čte jedním dechem. Skoro by člověk nevěřil, že autorka nemluví z vlastní zkušenosti. I když sama jsem se nikdy do blízkého kontaktu s takovým dítětem nedostala, takže těžko budu hledat chyby, že.

15.08.2021 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Zhodnotím rovnou celou (a předem upozorňuji nedopsanou) sérii, protože upřímně řečeno, přečíst jeden díl je jako přečíst všechny. Takže, koho nechytne autor hned na začátku, tak ani dál nečtěte.

Autor to na začátku na můj vkus rozjel moc zprudka - hlavní hrdina nemá v cestě téměř překážky, skáče si po levelech jak po louce s květinkami a Deus ex machina je jeho dobrý kamarád. Chtělo by to trochu víc snahy a trochu míň holubů, co mu padají přímo do úst.

Taky se celou sérií nese proruská propaganda a ty jeho blbý kecy o tom, jak maj být ženy květinky, ne drsný feministky (co trochu míň chlastat a přestat je mlátit, co, Rusáci?)

Jinak je série poměrně čtivá, jen ke konci je to trochu nuda, jak tam jede vlastně všechno furt dokola. A taky oceňuji, že ho napadlo dát na konec slovník, jinak bych se chytala těžko.

15.08.2021 3 z 5

Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari Luc Brunschwig

Ach jo, někdo mi měl říct předem, že příběhu ještě není konec.

Nicméně jsem se ve čtení už tolik neztrácela, možná proto, že se tam střídají jenom dvě lokace a retrospektiva, která je hnědá.

03.08.2021 5 z 5

Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky Luc Brunschwig

Příběh vypadá velmi dobře, za mě 5 hvězdiček, ale...

Oceňuji, že autoři komiksu zvolili tří řádkové rozdělení stránky, takže i když je příběh rozdělen do mnoha obrazů člověk nebloudí, které z okýnek je zatraceně na řadě (zatracený Marvel).

Nicméně autoři přeskakují lokace v příběhu, aniž by tam bylo jediné vizuální upozornění (alespoň, že retrospektiva je světle hnědá). A přestože kreslíři, který se s komiksem pižlal půl roku, je všechno jasné, mně ty obličeje přišly dost často velmi podobné. Takže mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v které části světa a s kým se právě nacházím.

03.08.2021 4 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Je fajn, když narazíte na autora, který umí nechat hrdiny doopravdy vyvíjet a který umí poskládat dohromady překvapivé konce. A má smysl pro humor.

Četlo se to snadno a lehce, a přestože jsem měla tendenci to popohánět u popisu soubojů, knihu jako celek hodnotím jako dobrou. Pokud chcete lehčí čtení na dvě odpoledne, sáhněte po ní.

01.08.2021 4 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Zase jeden autor, který měl příliš mnoho sebevědomí a příliš mnoho času. Aneb jak sepsat jednoduché myšlenky složitě.

I když oceňuji, že autor se nebál říct nahlas, že Boha vytvořili lidé nikoliv naopak, je vidět, že vzhledem k jeho vzývání vášně a zároveň dehonestace žen, by měl mnohem víc souložit a mnohem méně psát. A vsadím se o všechny vydání jeho knih, že by byl mnohem šťastnější člověk.

26.07.2021 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Absolutně nechápu, co je na té knize tak zázračného. Je to úplně obyčejný a trochu podprůměrný dívčí zamilovaný románek. Což ale raději nikde nepíšou. Takže první polovinu jsem přečetla jen proto, že jsem doufala, že se z toho vyklube nějaká detektivka a druhou polovinu, abych zjistila, co na tom všichni vidí. Jedine, co ocenuji je to, ze hrdinka neni zadna submisivni čubicka, jako je obvyklé v červené knihovně a že se jedná opravdu o dívčí literaturu, takže hrdinka za celou dobu knihy neměla ani jeden orgasmus.

25.07.2021 1 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Je to takové krotké a ke konci hrozně uspěchané. Doporučuji nejnovější filmové zpracování ( což je věc, co opravdu nedělám často). Jemně si to poupravili a má to najednou fakt odpich.

25.07.2021 3 z 5

Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu - Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Přestože je kniha starší než já, fakta v ní uvedená jsou stále platná. Viditelně jsme podváděni stále stejným způsobem už skoro 40 let a stále se nedokážeme poučit. Tak až na vás někdo vytáhne nějaký z uvedených triků a smlouvu o pojištění, vzpomeňte si na tuto knihu.

25.07.2021 5 z 5