Stále ve střehu

Tim už si za svou krátkou kariéru korporátního testera MMORPG hry Svět bez hranic stihl vydobýt slušné renomé. Jeho videa o hraní za nepopulární rasu v totálně nudné lokaci mají čím dál víc zhlédnutí a mnohem víc reakcí na herních fórech, než by u postavy goblina na nízkém levelu kdo čekal. Jenže s Timovým posledním videem se strhla vlna kritiky. Některým hráčům totiž leží v žaludku, že se takhle nový hráč snadno dostal k vzácnému mountovi, a korporace se v obavě ze ztráty příjmů rozhodne nabídnout šanci na získání Timovy wyverny každému, kdo ve stanovené lhůtě zvládne jeho postavu zabít. Nic takového si ovšem Tim nehodlá nechat líbit, a tak začíná divoký útěk plný skrývání, úskoků a zoufalého vymýšlení strategií proti mnohem silnějším hráčům. Má totiž jen dvě možnosti: buď dokáže využít vlastní vynalézavost a málo známé herní mechaniky naplno, nebo přijde o svůj klíč k hromadě peněz, které jeho sestra potřebuje na operaci. I v druhém díle Temného bylinkáře obhajuje Michael Atamanov svou pozici mezi elitou autorů LitRPG. Bohaté herní prostředí, sympatické postavy a futuristické zasazení světa jen dokreslují příběh plný zvratů a toho nejlepšího, co může virtuální realita nabídnout. Každý rád fandí slabšímu a goblin Amra rozhodně má na to, aby si podal mnohem mocnější protivníky, než je on sám!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446877/stale-ve-strehu-MqV-446877.jpg 4.797

Temný bylinkář 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Сохранить крылья (Sochranit' kryl'ja), 2016

Kniha Stále ve střehu

NextOne

Druhý díl Temného Bylinkáře od Michaela Atamanova s názvem Stále ve střehu je další skvělé pokračování ze Světa bez hranic. První díl nastavil laťku opravdu vysokou a druhý se té laťky veleúspěšně drží.

Líbí se mi jak se děj přesunul někam jinam a začal nám ukazovat herní svět v plné parádě. Děj se odehrává na moři, na zemi i pod zemí. Autor nám neustále podsouvá nějakou akci a zápletku, tudíž příběh tak nestojí na jednom místě. Jak ve hře, tak i v reálném životě to nemá hlavní hrdina jednoduché. Naštěstí mu občas přeje štěstí víc než je zdrávo. Atamanovi tenhle LitRPG žánr vyloženě sedne a čtenář musí být po přečtení této knihy velice nadšen.

IG: next_fantasy_one

Elkiss

Uzasna serie! Autor nenecha ctenare vydechnout. Dej je do puntiku promysleny, az me to nekdy zarazi, jakou ma hlavni hrdina kliku a vsechno mu tak vychazi. Poslednich 30 stran jsem napetim ani nedychala a bala se nevyhnutelneho. Nechci spoilerovat, takze si to sami prectete. Docitala jsem tento dil ve 2 rano a misto spanku, jsem okamzite chtela vedet co bude dal. V me skromne knihovne je maximalne jeden nebo 2 autori, kteri dokazi psat s takovou lehkosti a zaroven napinave, ze knihu nepustim, dokud ji nedoctu. Doporucuji!

Awča

Knihu jsem přečetla snad na jeden nádech.
Příběh plynule navázal na první díl, vůbec neztratil dech, postavy měly svůj vývoj, i když štěstí možná přálo Amrovi více než dost.
Opravdu dobře se tu prolíná svět reálný a virtuální.
Zkusím i třetí díl nebo mám přestat v nejlepším?

Lethania

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první a to už je co říct! Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, byla jsem do ní tak moc vtažená, že na nějakou interakci se skutečným světem prostě nebyl čas a ani nálada. Měla jsem ji snad i přečtenou rychleji, protože prostě v tu chvíli neexistovalo nic, jen dobrodružství hlavního hrdiny a jeho přátel.
Autor dokáže skvěle popsat jednotlivé bytosti tak, aby byli zajímavé a něčím odlišné od ostatních. I rozmanitost skrytých úkolů je skvělá. A konec? Málem se mi zastavilo srdce. Ještě štěstí, že vlastním i třetí díl, protože potřebuju nutně vědět, jak se příběh bude dál vyvíjet!

vandalindakova
29.12.2020

Kniha mi byla poskytnuta na recenzi v rámci spolupráce s Fantom Printem.

Druhý díl Temného bylinkáře mě bavil snad ještě o chlup víc než díl první.
Tři čtvrtě knihy se odehrává v herním světě, který je suprově popsaný a vtáhne vás s sebou. Opravdu jsem měla pocit, jak kdybych ten příběh prožívala s nimi a hrála to současně taky. Celou dobu to bylo nabité akcí, prakticky se tam nepřestalo něco dít.
Co ale tady bylo skvěle provedené je to, jak se promísil herní svět s tím reálným. Je tu krásně vystavěná hranice, kdy je ještě v pohodě ponořit se do hry, a kdy už naopak nikoliv. Také tu je skvěle zobrazeno, co se může honit hlavou postiženému člověku a s čím se musí potýkat.
No a závěrečná zápletka byla jedno velké WoW. To jsem zůstala stát s pusou dokořán, protože jsem to vůbec nečekala!
Pokud si občas někdy zahrajete nějakou tu hru, tak tohle vážně mohu jedině doporučit.

Turlogh
27.12.2020

Perfektní knížka, od té se prostě neodtrhnete, dokud ji nepřečtete! Řekl bych, že ještě lepší než první díl. Hurrá na trojku v sérii. Howgh.

elenai
21.11.2020

Další díl mám za sebou a musím říct, že byl ještě prošpikovanější akčními událostmi než ten první. S Amrou a jeho partou se čtenář potká v podstatě ve chvíli, kdy se s ním v jedničce rozloučil, a pak už to sviští. A nejen ve Světě bez hranic. Realita Timova světa je pěkně drsná, o čemž se několikrát sám přesvědčí na vlastní kůži. Do toho musí řešit ženské, od nové šéfové, přes "přítelkyni" a sestru po otravnou dryádu Angeliku ve hře. Posledně jmenovaná mi pila krev neskutečně.

Zkrátka a dobře jsem se opět velmi skvěle bavila, ovšem byla bych ráda, kdyby se Timovi pořád takhle nedařilo. Někdy se chová jako ňouma a nebýt nymfy Valerianny, byl by v písku. ****1/2

Roscata
07.10.2020

Jízda pokračuje. Timothy se díky nečekané náhodě dostane k vzácnému mountovi ale to se některým (čti většině) hráčům nelíbí. Aby společnost neztratila dobře platící hráče, rozhodne se vedení uspořádat hon na Timothyho a jeho mounta. On si to ale nenechá jen tak líbit a proto začíná honička plná skrývání a taktizování proti mnohem silnějším hráčům. Naštěstí má po boku nejen svou sestru ale i přátele a spřátelené NPC postavy. Daří se mu tak unikat nástrahám nepřátel. Ale štěstí je vrtkavé a tak se i Timothy musí vypořádat s pořádnou porcí smůly a špatných situací.
Strašně se mi líbila pirátská část příběhu a vůbec by mi nevadilo další pokračování v tomhle prostředí. O mnoho víc by se mi ale líbilo, kdyby měl konečně Timothy šanci opravdu hrát jako temný gobliní bylinkář a ne jen improvizovat a hledat únikové cesty před ostatními hráči. Snad se toho dočkám v dalším díle.