Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit přehled

Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133723/bmid_zbrane-vlivu-manipulativni-techniky-eJm-133723.jpg 4 159 159

Zbraně vlivu je dnes již téměř klasickou knihou o přesvědčování a manipulaci (nebo taky o vyhovění a persuasi). Autor v knize přináší odpověď na otázku, proč říkáme "Ano", i když nesouhlasíme. Nejcitovanější sociální psycholog současnosti Robert Cialdini se více jak třicet pět let věnuje výzkumu vyjednávání, přesvědčování a problematice vyhovění. V rámci svého výzkumu se nechával inkognito najímat jako podomní obchodník, dealer drogistického zboží, prodejce automobilů nebo pracovník PR agentury. Absolvoval školení obchodních firem, kurzy prodejních dovedností, analyzoval postupy nejúspěšnějších prodejců. Výsledkem jeho neobvyklého úsilí je dokonalá pomůcka pro každého, kdo chce mít svůj život, ať již profesní či soukromý, pevně ve svých rukou. Kniha je určena všem těm, kteří odmítají být manipulováni, kteří chtějí porozumět tomu, v čem tkví síla přesvědčovacích taktik a hodlají se aktivně bránit.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

carbici
06.05.2023

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Mé pocity přesně vyjadřuje komentář Pauliky. Kdybych tuhle knížku četla v devadesátkách, tak by mi pravděpodobně přišla šokující a přínosná.

jaroiva
24.01.2023 5 z 5

Jsem se zas trochu rozčílila, když jsem si vzpomněla na všechny ty prodejce Herbalife, Amway a jiných MLM...
Ještě mi ale připadá, že to u nás zatím není až tak strašné jako v Americe. Ale bohužel se nedá říct, že u nás by tomu pšenka nekvetla.
Tím, že na některé věci nejsme tak zvyklí, jsme k nim (snad) podezřívavější. Ale u jiných, právě proto, že na ně nejsme zvyklí, reagujeme ukázkovou reakcí tak, že se necháme lapit.
Doporučuji k přečtení a zapamatování.
Teď v době prezidentské kampaně se mi obzvlášť hodilo se nad touto problematikou hlouběji zamyslet.


VikyKleinik
30.05.2022 4 z 5

Původně jsem na knihu hleděl trochu skrz prsty, protože mi takové ty prvoplánové knihy manipulativních technik pro prodejce aut a makléře (předsudky) přijdou poněkud pokleslé. To jsem nevěděl, do jaké knihy se to vlastně chystám. Caldini byl totiž profesor psychologie a marketingu, jehož těžkosti ze skutečnosti, že se stával obětí mnoho podomních projektů a souhlasil s odběrem časáků, které vlastně nechtěl, z něj udělal zájemce o studium vyhovění.

Oficiální text:
Robert Cialdini se více jak třicet pět let věnuje výzkumu vyjednávání, přesvědčování a problematice vyhovění. V rámci svého výzkumu se nechával inkognito najímat jako podomní obchodník, dealer drogistického zboží, prodejce automobilů nebo pracovník PR agentury. Absolvoval školení obchodních firem, kurzy prodejních dovedností, analyzoval postupy nejúspěšnějších prodejců. Výsledkem jeho neobvyklého úsilí je dokonalá pomůcka pro každého, kdo chce mít svůj život, ať již profesní či soukromý, pevně ve svých rukou.

Výsledkem toho je kniha, která jde poměrně hluboko. Na začátku je předestřena situace s krůtou, která mechanisky reaguje na specifický zvuk svých mláďat. Jakmile mládě vydá "číp číp", matka se o něj bude starat. Tento mechanismus je tak silný, že když vědci ke krůtě dali vycpaného tchoře (přirozený nepřítel) s přehrávající nahrávou onoho specifického zvuku, tak matka krůta přehlédla všechny ostatní okolnosti (zjev) a začala se o vycpaného tchoře starat jako o své mládě. Můžeme se tomu smát, ale ono je to vlastně velmi evolučně racionální, protože při běžných okolnostech (do nichž nezapadá takéto šťourání výzkumníka) by tento zvuk vydávalo jen zdravé mládě, které má smysl upřednostnit nad tím, které by zdravé nebylo. Zvířata jsou jednodušší životčišnou formou než lidé, jenže i ti mají podle Cialdiniho tyto mechanismy, při nichž dojde k jakémusi zapadnutí do sebe (klap a cvak). U člověka však jsou tyto mechanismy více komplikované a získané, spíše než-li vrozené.

To, jak je Cialdini při svém studiu a pozorování lidských interakcí vyšťoural, zanalyzoval a osvětlil, proč k nečemu takovému dochází, čemu to slouží a jak je to zneužívané, je fascinující.
Nakonec to pro mě nebyla kniha, která mě učila manipulativním technikám, ale kniha, která mi dala hlouběji nahlédnout do toho, co je nemilou součástí toho, být člověkem.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit v seznamech

v Právě čtených19x
v Přečtených234x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených15x
v Knihotéce106x
v Chystám se číst243x
v Chci si koupit83x
v dalších seznamech5x