Nové zbraně vlivu přehled

Nové zbraně vlivu
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512192/bmid_nove-zbrane-vlivu-8K4-512192.jpg 4 25 25

Pojišťovákovi jste sympatičtí, zkusí vám vyjednat speciální nabídku. Lékárnici sympatičtí nejste: co vás to napadlo, chtít jiné dětské vitamíny než ty nejdražší? E-shop má skladem poslední kus zboží, objednávejte hned, než zmizí. Samozřejmě tušíte, že jsou to špinavé triky. Na to tuhle knihu nepotřebujete. Potřebujete ji k tomu, aby vás naučila rozeznat manipulace včas: ve spěchu, pod tlakem, s frontou nabručených lidí za zády i mezi kamarády na sociální síti. Aby vás už nikdy nezviklal hraný úsměv, dáreček ani vyhrožování.... celý text

Ekonomie a obchod Psychologie a pedagogika Sociologie, společnost
Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

Influence, New and Expanded: The Psychology of Persuasion


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové zbraně vlivu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

FrutyZ
28.02.2024 4 z 5

Autor se musel neskutečně nadřít, aby shromáždil tolik příběhů popisujících jednotlivé fenomény, které v knize popisuje. Každou techniku vysvětlil velmi jednoduše na příkladech a navrhl i možná řešení k obraně, když na nás někdo s technikou vyrukuje. Novinkou, oproti předchozímu vydání, jsou info boxy od čtenářů, kteří popisují svojí zkušenost. Po každé kapitole, jelikož jsou hodně obsáhlé, je shrnutí tématu.
Kniha se neřadí k jednoduchým na přečtení, ale stoji za to vědět a umět případně využívat jednotlivé techniky.
Pevná vazba a zajímavý přebal se textilní záložkou se jen tak již nevidí.

karelpeter
18.02.2024 5 z 5

Parádní čtení o ovlivňování na základě výzkumů a zkušeností profesora Cialdiniho. Vylepšené a aktualizované původní vydání knihy.


Adam84
30.06.2023 4 z 5

Kniha s opravdu velkým množstvím příkladů z výzkumu bihaviorální psychologie, kterou lze vlastně považovat za historii obchodních taktik, jež jsou na nás (bohužel ne vždy s bohulibým záměrem) úspěšně uplatňovány dodnes.

Samozřejmě autorovi věřím jeho snahu naučit nás manipulace rozeznat včas, ale nasnadě je i otázka, jestli by stejně tak kniha nemohla kdekoho naučit lépe manipulovat? Možná by nebylo od věci, podrobit výzkumu i to, jestli knihu čtou spíše obyčejní spotřebitelé, nebo šmejdi.

Já spadám do kategorie obyčejných spotřebitelů a po přečtení poučen, můžu knihu bez manipulace ke koupi doporučit. Takže slovy autora: klik a jedem

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Nové zbraně vlivu v seznamech

v Právě čtených5x
v Přečtených34x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst46x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech2x