roso.mak

Odse*te seOdse*te seG. J. Bishop

Tahle kniha jen hódne těží z vizuálu a podobného názvu knihy Umění jak mít všechno u prdele. Ale vevnitř je to klasická motivačka, jak vystoupit ze své komfortní zóny. Jediné, co jí trochu odlišuje od ostatních knížek tohoto typu, je její přímočařejší jazyk a občas nějaké to lehké sprosté slovo, aby vás autor řádně nabudil.

Moře rziMoře rziC. R. Cargill

Kniha se mi líbila, velmi dobře se četla, a hlavně, je to opravdu jen jeden díl.

Námět post-apo s vyhubením lidstvem byl velmi zajímavý, hlavní hrdinka sympatická a příběh čtivý. Jen na konci trochu vadila vágnost popisu "řešení problémů ". Postavám je to viditelně jasné, mně už méně. Ale dojem z příběhu mě to nezkazilo.

TulákTulákP. Newman

Pokud bych tuto knihu měla definovat jednou větou, bude to: kniha je zmatená.

Přestože autorovi nemohu upřít jazykový talent, který čas od času prosvítá knihou, celé to zabíjí příšerně abstraktním světem, který dělá příběh dost nepřehledný.

Další věcí, která vadí, je jeho zacházení s časem. Při cestě, která nemohla trvat déle, než několik týdnů, se malé novorozené miminko naučí nejdřív otáčet a pak chodit i mluvit. Pokud cesta měla trvat rok, neměl opomenout autor to tam nějak naznačit. Nebo si pomoct nějakou literární perličkou, je to přeci fantasy.

A ještě k té fantasy... Absolutně nechápu proč na obálce i v anotaci několikrát najdeme odkaz na to, že by kniha měla být science-fiction. Fantasy je to velmi typická.

Temná krásaTemná krásaM. E. Pearson

Po druhém dílu, kdy to vypadalo docela zajímavě, tenhle díl sice ujde, ale zas tolik nepotěší.

Z komisara je obratem ten nejtemnější zloun a všichni tam mají podezřele tuhý kořínek na dobu bez antibiotik .

Čekání na závěrečnou bitvu mě vyloženě nudilo a trochu moc Deus ex machina na konci zklamalo. Doufala jsem v stejně povedený závěr knihy, jako to autorka uměla u předchozích dvou dílů.

Zrádné srdceZrádné srdceM. E. Pearson

No, tak tenhle díl se mi líbil podstatně více. Venda je zajímavě pojaté království, autorka vede příběh přiměřeně napínavě a opět se jí velmi povedl konec.

Falešný polibekFalešný polibekM. E. Pearson

Nevím, nevím. Mě to zas taková bomba nepřišla. To, že jim zdrhne princezna, bych ještě spolkla, ale dost dobře pochybuji, že by pan korunní princ mohl (a chtel) taky jen tak zmizet. A taky bych chtěla být tak zatraceně krásná a charismatická, že si najatý zabiják rozmyslí podříznout mi hrdlo.

Taky považuji za vtipné, že jí velmi snadno našli tihle dva, a zcela záhadně nikdo, kdo ji měl doopravdy hledat (i když přiznávám lehkou literární berličku jsi na to autorka vymyslela).

Nicméně, poslední třetina knihy to docela vynahradila. Konec byl přiměřeně napínavý na to, abych sáhla po druhém dílu.

Ledový ostrovLedový ostrovJ. Rollins (pseudonym)

Čtivá a přiměřeně napínavá kniha. Nicméně: zvratu je tam tolik, že nebýt hrdinové literární, tak jsou mrtví asi tak 50x. Jejich nepřátelé mají, zvláště ze začátku knihy, nadpřirozené jasnovidecké schopnosti, jinak si to nedokážu vysvětlit. Samozřejmě nesmí chybět pár silných ženských hrdinek, pár mužských hrdinů a nějaké to zvířátko, které nakonec zázračně přežije. Záporáci tentokrát alespoň nejsou, alespoň někteří, tak nerealisticky bondovsky ďábelští.

Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemiVšichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemiJ. Kalát

Příběh jednoho Čecha, který vyrazil na rok do svaté země, rozmotat klubko zvané Izrael. A pro roce ví jediné. Že to klubko nikdo už nejspíš nikdy nerozmotá. Protože tady opravdu všichni lžou. Ať už to ví, nebo ne. Přesto se potkává s lidmi, kteří se o to snaží. Ale i s lidmi, kteří pevně věří v to, co jim bylo řečeno. Nakonec si nechává jako třešničku na dortu pásmo Gazy, setkání s Hammasem a vyhoštění ze země. I když to poslední si asi neplánoval.

Banka těl - MladšíBanka těl - MladšíL. Price

Přestože tato kniha má obzvláště v začátku lehké nedostatky, jako celek se mi velmi líbila. Přesto viditelně měla tak nízkou prodejnost, že nakladatelství nevydalo a asi ani nevydá 2. Díl. Což je dost blbé, vzhledem k tomu že to končí v prostřed zápletky. Takže lidé dobří, kdo neumíte anglicky ,nebo se vám nechce dávat 11 dolarů na Amazonu...

Marťanská kronikaMarťanská kronikaR. D. Bradbury

Není to špatná kniha. Některé povídky jsou slabší, některé lepší, ale líbí se mi, jak dohromady tvoří krásný celek, ač spolu nemají zdánlivě provázanost a mohou fungovat zcela samostatně.

Nyxia povstáváNyxia povstáváS. Reintgen

Nuda plna popisu akcnich scen. Alespon, ze hl.hr se přestal chovat jako ambiciozni pako. Trochu jeste namichame deus ex maxina a vuala name dlouhoocekavany konec trilogie.

Nyxia nespoutanáNyxia nespoutanáS. Reintgen

Srážím hodně za konec. Ten byl totiž tak akční, az to byla nuda. A to po tak slibném začátku.

Take mi vysvětlení " tajemství" místních přišlo ne moc pevně ukotvené v logice.

Válka klanůVálka klanůV. Mahaněnko (pseudonym)

Anotace je trochu zavádějící, nejde úplně o nastavování série, protože přeci jenom v herním světě zůstalo spoustu věcí neuzavřených. Kniha se čte velmi dobře, přestože uznávám že konec je trochu překombinovaný ,obzvláště ta část co se týká reálného světa. To by jsi opravdu autor mohl úplně odpustit

Zpěv drozdaZpěv drozdaW. Tevis

Trochu jsem se bála, že kniha bude plná filozofických blábolů, jako knihy stejného žánru a ze stejné doby, ale není tomu tak. Popravdě, ta kniha je opravdu skvělá. Velmi zajímavá myšlenka a rozuzlení a žádný volný filozofický tok myšlenek v rámci vyprávění jen hola fakta.

Do pátku bude váš manžel jinýDo pátku bude váš manžel jinýK. Leman

Nenechte se zmást názvem, kniha není a předělávání manžela ale o předělávání manželky. Nicméně, názory jsou rozumné a obzvláště se mi líbí že autor nezapomíná na to ,že někteří muži to prostě nemají v hlavě v pořádku a je třeba od nich utéct.

ObsidioObsidioA. Kaufman

Ok, Ne že by to nebylo opět napínavé, ale celé je to zatraceně děravé. Vypadá to, dle nového hrdiny, že spoustu " vojáků "vůbec nevědělo do čeho lezou, přesto jim nevadí vyvraždil nevinné lidi včetně malých dětí. Motivaci se nedozvíme, čímž se logika příběhu trochu hroutí. Autoři dále decimuji obyvatelstvo, nicméně čekejte happyend. Na to jak je to tlusté, tak se to čte rychle. A po třech tlustobychlích je toho opravdu konec.

GeminaGeminaA. Kaufman

Ok, tak tu máme jiné prostředí, jiné hrdiny, i když ti původní se nakonec také objeví. Opět tu máme dva puberťáky, kteří ještě víc než v prvním díle ztrácí velmi drahocenný čas absolutně zbytečnýma kecama a opět několik dalších věcí, které se po, aby to bylo dostatečně drámo. Osnova knihy je vlastně velmi velmi podobná prvnímu dílu. A opět se také nedozvíme, co motivuje vojáky Bei-techu vraždění nevinných.

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

Velmi napínavé čtení s poměrně uvěřitelnou situací a hrdiny. Nic samozřejmě nemůže jít hladce a a není na to, aby se pořádně pokazily ještě tak dvě tři věci ,aby kniha mohla být řádně tlustá. Nicméně tloušťky se zas tak úplně nebojte, spousta stránek má na sobě například jenom jedno slovo.

Co bych knize vytkla, tak absolutně zbytečné špičkování a výčitky a asi tak 20% keců, které hlavní hrdinové tváří v tvář apokalypse úplně zbytečně vypouští z úst. Ale možná se jenom autoři snažili napodobit konverzaci opravdových puberťáků a jen jim to nešlo.

A také mi chybí pořádné vysvětlení komu patří ti vojáci, co je napadli, protože si až tak nedokážu představit, že by ses chrastil o dost lidí na takovou malou genocidu bez ideologie jenom za prachy.

NyxiaNyxiaS. Reintgen

No, zas tak nadupaný to nebylo.

Hlavní hrdina je ambiciózní pako, který má sotva na brambory, ale odmítá steak, protože pán chce přece lanýže. Ne, že by mu to vycházelo. Přestože autor knihu zasadil do budoucnosti, hlavní hrdina (černoch) stále řeší otrokářského otázku a tahá s sebou klíč od okovů své praprapra prababičky, který jí ukoval nějaký kovář (protože měl 3D scanner a dokázal oskenovat klíčovou dírku, předpokládám).

Jednání hlavního hrdiny i ostatních hrdinů dost často není přirozené, aby vznikaly thrillerove situace, ignorují logiku i fakta.

Srovnání na obálce, že kniha je něco mezi Prvních 100 a Akta illuminae, dává smysl. Akta illuminae jsou napínavé, i když mají své díry prvních 100 stojí za houby. Číst se to dá, ale pověst si to nezaslouží.

AdaptaceAdaptaceJ. S. VanderMeer

Asi nejpřehlednější díl trilogie. Kdyby to bylo psané stejným stylem a bylo to zkrácené tak na 10% objemu, byla by to velmi zajímavá kniha. Rozhřešení je částečné, konec otevřený, ale přeci jenom se konečně o oblasti x něco dozvíme.

AutoritaAutoritaJ. S. VanderMeer

2. Díl je na trochu racionálnější notu, nicméně se úplně neskutečně táhne, a přitom se nedá přeskakovat, protože vám unikne v tom zmatku nějaký zastrčený detail. A ve výsledku se stejně nic nevyřeší.

ArtemisArtemisA. Weir

Za prvé upozorňuji - Marťan byl neskutečně skvělá kniha a pokud budete srovnávat, tak se vám Artemis líbit nebude. Laťka je totiž zatraceně vysoko.

Ale pokud se chcete pustit do nepříliš vzdálené budoucnosti a navštívit město na Měsíci, které by rozhodně mohlo fungovat - pak do toho.

AnihilaceAnihilaceJ. S. VanderMeer

Já nevím. Máme tu podivný pozměněný kus světa, který viditelně zabíjí. Ale místo toho, abychom tu měli hrdinu/hrdinku, která se s tím světem dokáže racionálně poprat, tu je osoba, která se bez zjevného důvodu stává velmi brzy psychicky labilní a pomocí svého deníku nám předkládá myšlenkový proud svého počínajícího šílenství, kde musíme popis toho, co se vlastně děje aktivně hledat.

Výsledkem je, že za celou knihu se toho vlastně moc nestane a nějak tak prostě člověka neuspokojí.

AmazonieAmazonieJ. Rollins (pseudonym)

Klasická dobrodružná akčňárna s trochou vědeckého fantastična. Děj napínavý do začátku do konce, i když je od začátku jasné, kdo přežije a kdo ne. Složení hrdinů je velmi klasické. Samozřejmě jako u každé autorovy knihy čekejte úmrtnost velikou. Akorát ti hlavní záporáci mohli umřít trochu brutálněji, vzhledem k tomu, co všechno způsobili.

Potkala jsem SicíliiPotkala jsem SicíliiM. Třešňáková

Spíše takové fejetonky z cest. Příjemně čtivé, hodně tenké. Kdo tuto knihu ale zařadil pod cestopis, nikdy ji neotevřel.

NeznámýNeznámýS. Toyne

Přiměřeně napínavá, přiměřeně ubíhající. Není to žádný trhák, co vás donutí číst dlouho do noci a ten závan fantastična, co se ke konci rozvíjí, mě trochu znejistěl, ale vzhledem k tomu, jak se to nakonec vyvinulo - proč ne.

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scényDávám ti své tělo - Jak píšu milostné scényD. Gabaldon

Jsem ráda, že tato kniha vznikla, neb autoři málo kdy předají jakékoliv know-how. A i když červenou knihovnu nečtu, bo mě nebaví submisivní hrdinky a spousta spousta keců, ráda jsem do této knihy nahlédla. Díky tomu vím, jak autoři těchto knih postupují a díky tomu jsem zjistila, že červenou knihovnu netřeba dál zkoušet. Dvě věci, které mi vadí, to jest spoustu řečí při sexu a znásilnění jako součást začátku romantického vztahu, jsou podle autorky v tomto žánru normou a žádané.

A propos, je tam spousta ukázek, pokud se chcete pobavit.

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežítAni mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežítŠ. Miková

Kniha tlustá, z které je nutné přečíst pouze první pětinu a ze zbytku 1/16, podle toho, ke kterému typu jste se přiřadili. Aplikace známé teorie typu na ženy na mateřské. Doporučuji půjčit, nekupovat.

Hrad fantomůHrad fantomůV. Mahaněnko (pseudonym)

Serie pokracuje stejne ctive, kniha je to vyplnkova, ale zabavna.

Šamanova pomstaŠamanova pomstaV. Mahaněnko (pseudonym)

Zajimave rozuzleni. I kdyz me zaver neprekvapil, cetlo se to jedna radost.