romika romika komentáře u knih

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Příjemné povídání od ženy, která kromě rodiny má ,,jen,, trochu jinou práci. Pohodové a oddychové čtení :)

11.02.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Bomba,Colleen prostě umí,opět jsem si zaslzela. Jen škoda,že u nás autorčiny knihy nevychází v překladu chronologicky,tato kniha patří mezi její dřívější,je tu zmínka i o dalších postavách,které jsou hlavními v jiné její knize.. Tate a Miles. Mám tuhle mini provázanost ráda u Julie Caplin a jejích knih. Ale to je holt věc nakladatelství.

21.01.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Autorka nezklamala,jako vždy,super nevšední zápletka,opět jsme v jižanském státě. Krásné časové prolínání dvou rovin,skvěle popsána tehdejší doba do detailů. Prostě parádní čtení.

17.01.2022 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Krásně psaná kniha,moc se mi líbil detailnejsi popis u fotografovani,lesactvi a dřeva. A ta vzájemná propojitelnost, paráda. Jen jsem byla vždy chvilku zmatená v jaké době která postava zrovna je,možná by se častěji hodil letopočet. Tleskám autorce a jdu si sehnat další její knihy.

05.01.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Krátké kapitoly,pěkně se to čte,ale měla to být povinná četba hlavně pro muže...líbilo se mi povídání o rituálech,ale vadilo mi časté opakovani nechte děti běhat venku samotné,všichni fakt nemůžeme bydlet na vesnici,kde je ,, bezpečno,, a to jak se mají chlapi zapojovat do běžných domácích činnosti a výchovy, když chodí do práce třeba na 9 hodin + cesta.....na zamyšlení krásné,ale v dnešní době nerealizovatelné,půlka z nás má hypotéky a to pak posloucháme šéfy a výchova zůstane jen na jednom. A teď v době covidove bych chtěla vidět jak rodiče zabrání dětem vidět tv nebo tablet,když musí oba pracovat z domu. Ve stejnou chvíli a ven se neutrhne pár hodin ani jeden. Celkově zajímavé,ale hoooodne nereálné.

04.01.2022 3 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

Opět skvělý díl a závěr všech předchozíchk...no upřímně doufám,že přibydou další. Hrozně mě bavilo to polínání postav ze všech 6 autorčiných knih.

18.12.2021 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Četla jsem všechny díly za sebou a musím pochválit propojenost všechno sedí a klape oproti trilogii Čtvrtá opice,kterou jsem četla taky nedávno a kde se mi leccos nezdálo mezi prvním a třetím dílem,tady naopak paráda. Navíc trocha erotiky na pozadí románku s drsným chlapíkem, v každém díle. Super čtení

16.11.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Něco mezi Dopisy pro Julii a Kráska a zvíře a přesto mě to malinko překvapilo a dojalo. Moc krásné napsané a výborný překlad.

11.11.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Nápad dobrý,ale asi tím,že jsem nedávno viděla Kukačky mě to zase tak nenadchlo.

03.11.2021 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Knížka se dobře četla,svižný děj,ale chvílemi motanice kolem jedné z postav...a tedy tolik naivních ženských...solidní průměr,neurazí nenadchne....a konec za mě už úplně blbý.

18.10.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Jelikož jsem četla všechny díly pěkně za sebou, tak jsem si pamatovala, ale mít každý díl s odstupem roku bych fakt nedala... první díl nejlepší, druhý nedovysvětlený a třetí překombinovaný....fakt už jsem se v tom ztrácela, ač se mi první díl líbil. Velká škoda.

15.10.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Další parádní Backmanova lidská kniha.

23.09.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Sice si s každou další knihou od této autorky, říkám, že už mě nic nepřekvapí, model je opravdu stejný, ale pokaždé jiná destinace a jiné recepty a kuchyň, mňam a zase jsem byla zkrátka nadšená, k tomu všemu i lehce romantický příběh, já jsem spokojená, výborná oddechová literatura, už se těším na další díl :-)

15.09.2021 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Asi jsem narazila na další oblíbenou autorku,tenhle díl se mi líbil ještě o kousek víc než první ....a už se těším na další knížky o zbývajících dvou bratrech Milesovych a podle zahraničních stránek i o jejich pár kamarádech ze školy. Tak šup šup překladatelé,nebo tik tak.

02.09.2021 5 z 5

Tak daleko, tak blízko Tak daleko, tak blízko Michaela Zindelová

Asi jsem čekala víc rozebírání vztahu matka vs. dcera,nějak mi nepřišlo že by k sobě našly cestu,skoro spolu nemluvily.....popis despotického muže a krásného života ve Španělsku, takový mix Terezy Salte a Sítí od Petry Dvořákové.

10.08.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Zdánlivě jednoduchý, krátký,ale tak silný příběh o osudech 3 žen z různých zemí,kde jsou na každou kladena jiná pravidla a nároky. Tleskám.

29.06.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Tak tohle je na mě až moc porno, no aspoň jsem si ověřila,že nejsem cílová skupina,žádné charaktery postav,pomalu ani popis vzhledu,ale sex všude.

28.06.2021 3 z 5

Dieta krajkového prádla Dieta krajkového prádla Petra Nachtmanová

Pěkná oddechovka,místy jsem se hodně nasmála, třeba u melounové dietky. Hlavní postavy byly naivní až hrůza,ale to by jinak v tomhle druhu četby ani nešlo,takže jako nenáročnou četbu pro pobavení, doporučuji.

22.06.2021 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Krásná kniha jednu hvězdu jsem odebrala za podle mě zbytečnou vsuvku o migrantech a za konec,moc mi neseděl,ale jinak se příběh krásné rozvíjel a odmotával a tohle mě vůbec nenapadlo. Smutné,ale přesto tak nějak jemné, něžné,myslím,že po Medvědínu od Backmana další moje top kniha.

19.06.2021 4 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Zbytečně dlouhé, žádné velké překvapení ani zvrat se nekonal....ale to tady ani nebylo úmyslem, pohled do života ženy, která je matkou, ale chce mít i svůj vlastní pracovní život a něco dokázat. Mít to o 100 stránek méně, byla by větší spádovost a lépe téma vyniklo. Otázka kolem fotografie a otce....mi přišla jako zbytečné nastavování.

31.05.2021 3 z 5