roman9276 roman9276 komentáře u knih

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Tenhle díl mi přišel slabší než díly předchozí. Okolo Anny se začínají otáčet napadníci, ale kniha už trošku postrádá souvislej děj a jen tak celou knihou proběhneme a jsme na konci. Hlavní hrdinka už neprožívá tolik vtipných příhod jako v dětství a i vysněné studium je taková rychlovka. Annin příběh miluju a jsem zvědavej na pokračování.

05.02.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Na prequel k Hunger games jsem se hodně těšil. Zajímavej pohled na mládí budoucího prezidenta Snowa, kterej samozřejmě odjakživa není takovej šmejd, jak by se dalo čekat. Začátek mě opravdu nadchl, jak se proplétaly osobnosti a jména, která se objevují i za dalších 64 let po těchto událostech. Děj plynul lehce, ale někde po první třetině knížky se to začalo nějak táhnout a ztrácelo to na tempu, naopak konec byl moc rychlej, nevysvětlující a mega uspěchanej, což uškodilo celýmu příběhu. A jako ty vole některý ty jména?? To byl oříšek. Zkuste si říct několikrát za sebou Coriolanus, to mi prostě nejde přes pusu i teď. Rád jsem se do tohohle světa vrátil a dozvěděl se něco navíc, a pokud bude pokračování tohohle prequelu, tak se mu rozhodně bránit nebudu.

12.01.2021 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

(SPOILER) Celkově hodnotím tuto vesmírnou trilogii velice kladně, ale má to spoustou ALE. Jako ty vole všichni se znaj chvíli, ale už za sebe dokážou pokládat životy? Zamilovávaj se za 5 minut do sebe, trochu moc teenage na mě. Zvrat srážky měsíců se mi hodně líbil, to musím autorovi přičíst k dobru. Zakončení série bylo docela povedený a oceňuju autorův krutej přístup poslat většinu hlavních postav na smrt.

15.12.2020 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

V tomhle dílu už šla kvalita trošku dolů. Samozřejmě prostředí cizí planety, jejích obyvatel a jejich kultury jsem absolutně hltal a velmi mě to bavilo. O napínavý scény a překvapivý zvraty zde nebylo nouze, ale už to začalo mít trochu hluchý místa. Kniha nemusela být vůbec tak "krátká" ba naopak by mě potěšilo, kdyby byla dvakrát tak tlustší, protože jsem čekal, že se o mimozemšťanech a jejich kultuře dozvím daleko víc, ale na poslední díl se těšim velice.

15.12.2020 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Když se v českym rybníčku objeví nějaká kvalitní kniha, tak se o tom ví a na základě spousty skvělejch recenzí na Metu jsem se rozhodl, že si jí taky koupim a dobře jsem udělal. Je to u nás nevídanej žánr o superlidech. Musim pochválit hlavní postavy, holky jsou sympatický a hlavně reálný, žádný vyumělkovaný postavy a "záporák" je skvěle doplnil. Příběh mě vtáhl prakticky ihned a bavilo mě to od začátku do konce, protože atmošku to teda mělo sakra skvělou. Přiměřená dávka humoru, sarkasmu a kachničky absolutně neměly chybu. Protože ty vole Rachel Quackadams a Ryan Goosling jsou naprosto dokonalá dvojka, tím jsem si postavu Debí ještě víc oblíbil. Jako žádnej nátlak, ale okamžitě potřebuju pokračování!!!

26.11.2020 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Byl jsem zvědavej, kam se může příběh dvojčat dál vyvíjet, ale tohle by mě teda nenapadlo. Skvěle zakomponovaný, prostě boží. Napínavej příběh, skvělý dobrodružství, první lásky, dvojčata mi rostou před očima. Díky Chrisi, jsi boží a pokračuj tak dál!

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Tenhle díl byl za mě asi nejslabší, nevim, zda to bylo cestováním do klasických děl, protože postavy mě moc nenadchly. Robin Hood, jako ty vole, co to mělo jako bejt? :D Ale rozvinutí postav a zápletky mě velice bavilo.

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Neskutečně jsem si užil Connerovy povídky. Nečekal jsem, že se to roztáhne na celou knížku, ale vůbec to nebylo ke škodě. Svym způsobem originální a dost napínavý, hodně mě to bavilo. Opravdu napínavej díl, konec neskutečnej, takže jen tak dál, nemůžu se dočkat pokračování.

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Tohle byla opravdu nádhera. Díl od dílu mě příběh dvojčat bavil víc a víc. Už to nebylo úplně takový dětský jako první dva díly. Jasně, pořád jsou to pohádky, ale bylo to nádherný dobrodružství a já jsem si užil každou stránku. Skvěle zakončená série, Chris Colfer je neskutečnej vypravěč a já jsem rád, že jsem toho mohl být součástí. Za mě Matka Husa a Karkulka jsou bezkonkurenčně nejlepší a nejvtipnější postavy celý série, kdyby byl nějakej prequel o nich, tak okamžitě kupuju :D

16.11.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Doplňková knížka Země příběhů mě překvapila hned, jakmile jsem jí vzal do ruky, protože ačkoli nemá tolik stránek jako klasický díly, tak je o dost těžší. Jaký bylo překvapení, když jsem jí otevřel, krásný ilustrace, vysvětlivky, dvě doplňkový kapitoly, pár vět a rad od autora, prostě super. Pokud milujete Zemi příběhů, tak tohle prostě potřebujete.

16.11.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Ale ale, copak to tady máme za překvápko. Další knížka, kterou jsem vzal do ruky na doporučení a věděl o ní úplný kulový. A jaký bylo surprise, když mě knížka vtáhla skoro okamžitě do děje. Sympatický postavy, napínavej děj, trénink ve vesmíru byl boží. Tajemná nyxia a její těžba na planetě mimožemštanů? Uuuu ty vole jakože první díl byl super, tak sem napnutej jak sviňa, co se bude dít dál.

12.11.2020 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Pokračování Příběhu služebnice, kterýho jsem se tolik bál, protože první díl mě moc nenadchl. Jaký bylo milý překvapení, když jsem se po pár stránkách začetl a jak mě to bavilo! Stránky ubíhaly jedna za druhou a u konce jsem byl kurevsky napnutej. Potěšilo mě, že děj i postavy tady byly více rozepsaný, mělo to hlavu i patu, celkově kniha byla napsaná o hodně jinak než služebnice a nebejt seroše, tak jí ani nedočtu. Tohle pokračování se rozhodně povedlo, a kdyby autorka chtěla vyprávět další příběhy o lidech z Gileádu, tak rozhodně nejsem proti. Mrzelo mě, že tady nebyla vůbec June, ale zase ústřední postavy mi to vyvážily a díky nim se kniha povedla.

06.10.2020 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Od Jojo Moyes mám přečtený skoro všechno a rozhodně tuhle knížku řadim mezi ty lepší. Zpočátku mě kniha moc nenadchla, ale jakmile se děj trošku rozjel, tak jsem změnil názor. Příjemná letní oddechovka se sympatickýma postavama, uvěritelnym dějem a road tripem po Británii. Nebyl jsem naivní a tušil jsem, jak by kniha asi mohla dopadnout, a to byl vlastně i jeden z důvodů, proč jsem po ní stáhl, protože z jakýkoli knižní krize vás autorka určitě vytáhne. A jejich obrovskej, smradlavej a prdící pes byl bezkonkurenčně nejlepší postava ze všech.

24.09.2020 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Moje první Verneovka. A jako nejsem z ní teda moc na větvi. Čekal jsem pořádný dobrodrůžo, ale spíš jsem byl lehce zklamanej. Jednak jsem bojoval s jazykem, ale co mě nejvíc udivoval byl slovosled, protože jsem často musel větu si přečíst třikrát, abych pochopil, co se tam vlastně děje. Cestování v balónu bylo zajímavý, ale celkově hodně fyziky a taky dialogy byly takový nemastný neslaný. A díky absenci emocí kniha působí zvláštně. Posledních 50 stránek bylo skvělých, konečně jsem dostal tu napínavou část, na kterou jsem se tolik těšil.

22.09.2020 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Ty vole jako jak může někdo, kdo tak skvěle píše a dokáže vytvářet totálně boží mysteriózní atmosféru, bejt tolik neoriginální? Dvě třetiny knihy jsou naprosto skvělý, ale poslední část mě vytočila úplně doběla. Chápu, všichni Stephena Kinga milujeme, ale v podstatě kopírovat jeho nápady a přidávat je do svý knihy?! Velebnosti du blejt, tohle je na mě moc. Hodnocení jsem dost srazil, protože takhle teda ne. Kříďák už byl na pomezí, ale novodobej řbitov zviřátek, díky nechci, a od týhle autorky už nic dalšího nečtu. Long live the King!

21.09.2020 2 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Anna nám vyrostla a už to není ta malá a extrémně upovídaná holčička, naopak se z ní stává žena, ale o úsměvné situace není nouze. Pořád mě baví, jak si Anna svými omyly dokáže pod sebou podřezat větev, ale nakonec z toho dokáže vždy vybruslit. A nemůžu se dočkat, kam se bude její příběh ubírat dál.

17.09.2020 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Na knížku mě nalákal seriál, kterej byl brutálně boží. Překvapilo mě, jak se kniha oproti Anne with an E lišila, ale na kráse jí to neubralo. Anna je prostě malá, otravná a zrzavá, její i několikastránkový monology byly někdy dost ubíjející, a proto není tak těžké se vžít do sarkastické Marilly. Situace, do kterých se Anna dostávala, byly hrozně úsměvný a o to víc mě kniha bavila. Annin příběh mě chytl za srdce a nechápu, jak mi tohle veledílo mohlo zůstat po ty roky skryto. Už teď patří mezi výjimečné knihy v mém životě, ke které se budu rád vracet.

17.09.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Po posledním průseru s šílenýma výčitkama jsem se bál, že další kniha autorky bude zase blbost. Kupodivu jsem byl mile překvapenej. Začátek se trochu táhl, protože se tam prolínají příběhy asi 10 postav, chvilku tudíž trvalo než jsem se zorientoval. Lázně, 9 lidí, většina z nich se navzájem nezná, každý řeší jinej problém. Někde v půlce mě příběhy opravdu chytly a mega mě to bavilo, poslední třetina už byla slabší a pro mě dost překvapující, kdy autorka se odtrhla od svých obvyklých příběhů a konec knížky eskaloval v závěr, kterej je u týhle autorky dost překvapující.

17.09.2020 4 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Bohužel ani s třetím pokračováním se tady nekoná žádnej zázrak. Knihy naneštěstí postrádají wow efekt odhalení vraha, který mě nutěj pomalu ani nedýchat jak jsem napnutej a tady se to prostě neděje. Postavy jsem si po třetím dílu nijak extra nezamiloval a nemyslím si, že se to kdy stane. Lháři, lháři byl nejlepší díl z celý série o Charlie, kde se vyskytuje opět zajímavá zápletka. Opět mě baví brutalita jednotlivých vražd. Vyšetřování a příběh už tolik ne.

10.09.2020 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tak já ti ty vole nevim. Rozjezd knihy velice slušnej, plusový body za drastický části, který rozhodně přidávaj na atraktivitě týhle detektivní série. Jenže to je bohužel jediný pozitivum, co se o knize dá říct. Autorka by se měla věnovat jedný lince a jednomu pachateli. Úplně zbytečně tady kombinovala několik kriminálních linek vyšetřování, a to bohužel způsobilo, že sice tady působila brutalita činů, ale o pachatelově minulosti jsme se toho zase tolik nedozvěděli. Ačkoli se jedná již o druhý pokračování, tak nedokážu s postavama nikterak soucítit a pokud by je všechny pozabíjeli, bylo by mi to úplně buřt. Nicméně mi ještě dost vadí, jak jsou všichni v práci strašný nejky. Jako sorry ty vole, ale všude je nějakej kretén, tudíž tady ta jedna velká policejní happy family působí hodně nereálně. Na sérii ale nezanevřu a rovnou se pustim do dalšího dílu.

04.09.2020 3 z 5