roman9276

Přečtené 357A Bůh pravil: Budiž Jonáš
únor 2021 (19.-21.)
A Bůh pravil: Budiž Jonáš 2018, Sebastian Niedlich

Moje druhé setkání s autorem a opět jsem se skvěle bavil. Knížka není bůhvíjak hodnocená, ale to mě neodradilo, autorův styl psaní a humor mi zkrátka sedí. Jonáš žije obyčejnej život v Berlíně, když na něj spadne špička kostelní věže a rozmáčkne ho. Rodina truchlí, ale on ožije a stává se z něj novej Mesiáš, Ježíš, prostě novej prorok vyvolený bohem. Někteří ho začnou uctívat, jiní mu usilujou o život, což Jonáše hrozně sere, protože chce mít svůj klídek a on ho pořád někdo otravuje, ať uzdravuje lidi, dává kázání nebo dělá zázraky. Je to trochu černá komedie, ale velice originální, postavy jsou obyčejný průměrný lidi, což mi hodně sedlo. Je tady krásně ukázaný, že lidská blbost opravdu nezná mezí.


Zakázané ovoce
? - únor 2021
Zakázané ovoce 2018, Jojo Moyes

Ze začátku jsem si říkal, že je ta knížka hodně, ale fakt hodně pitomá. Dlouho jsem se do tohoto díla od Jojo nemohl začíst. Když už se mi to podařilo, tak ejhle jaký bylo překvapení, když po 200 stranách se tam najednou zjevily nový postavy a já už si říkal, že to je fakt v prdeli, protože jsem opravdu neměl náladu se zase seznamovat s dalšíma lidma. Jako nechci říkat, že to bylo úplně špatný, jen to podle mě autorka vzala za špatnej konec. Od autorky jsem přečetl všechno a ve více svých knihách se snaží kombinovat různé časové linie a tady se to bohužel opět neosvědčilo. Bylo to celý zmatečný, chvílema jsem nevěděl, ve který lince vlastně jsem. Postavy byly velice nesympatický, otravný a ufňukaný. Ty vole, ale jako takový omáčky, co okolo toho všeho bylo, velice zbytečný. Zbývalo mi 30 stran a já byl teda zvědavej, jak to dopadne, ale už jsem tušil, že to bude moc urychlený. Bohužel se moje očekávání potvrdilo, protože ty vole, chcete mi jako říct, že rozuzlení bylo na posledních asi třech stranách a pak konec?! Potenciál to mělo velkej, ale těmahle několika linkama si autorka dost ublížila a hodně to uškodilo celkovýmu dojmu z knihy, a to z toho dělá další průměrnou knihu, která zapadne mezi ostatní.


Christiane F. – Můj druhý život
? - únor 2021
Christiane F. – Můj druhý život 2014, Christiane Vera Felscherinow

Na pokračování My děti ze stanice ZOO jsem byl upřímně zvědavej. Samozřejmě slavnou knihu to ani zdaleka nepřekonalo, spíše se tady dozvídáme, jak dál žila Christiane F. Její vzlety a pády, a musim uznat, že to byl teda život, docela rock'n roll a holka se v životě nenudila. Je zde popisován její celoživotní boj se závislostí, vztahy, narození syna a trochu ještě dál. Kniha je psána z jejího pohledu, takže to beru trochu s rezervou, ale bavilo mě to a byl jsem rád, že jsem se dozvěděl, jak její život pokračoval dál. Neočekával jsem žádnou pecku, jen doplnění jejího příběhu, a to jsem dostal.


Srdcerváči - kniha třetí
? - únor 2021
Srdcerváči - kniha třetí 2020, Alice Oseman

Oceňuju, že s každým dalším dílem je komiks tlustší a tlustší. Zase jsem otáčel stránky jak motorová myš, jak jsem byl napnutej. Chvílema jsem si říkal, zda tam není úplně přegeyováno, ale v závěru mi to vůbec nevadilo. Řešila se daleko vážnější témata a o to víc mě to bavilo. Krásný pokračování vztahu, takhle by to mělo vypadat.


Srdcerváči - kniha druhá
? - únor 2021
Srdcerváči - kniha druhá 2019, Alice Oseman

Pokračování se mi líbilo stejně jako první díl, krásně se to čte.


Srdcerváči - kniha první
? - únor 2021
Srdcerváči - kniha první 2019, Alice Oseman

Po dlouhý době jsem vzal do ruky komiks a byl nadšenej. Ilustrace za mě super, chvílema to bylo i napínavý, příběh mě zaujal na první dobrou. Takový milý, sladký a úplně ňuňatý.


Kroniky prachu – Pár stránek navíc…
? - únor 2021
Kroniky prachu – Pár stránek navíc… 2020, Lin Rina

Pár stránek navíc, jako doplňková knížka mě zaujala mnohem víc než Kroniky Prachu. Nový skutečnosti, krátký, rychlý, stručný a výstižný.


Kroniky prachu
? - únor 2021
Kroniky prachu 2019, Lin Rina

Hlavní hrdinka se většinu času chová jako nudná kráva, neni možný tuhle rádoby chytrolínku, která bude citovat i návod k použití hajzl papíru, nazvat jinak.Tahle přechytralá dylinka, která je otravná, všechny "nápadníky" opravuje a snaží se je odradit, mě dost srala a její matka ještě víc. Mladá nanynka, která nikdy nepracovala, ale během pár dní se všechno naučí a funguje jako padesatiletá ostřílená knihovnice se čtyřicetiletou praxí. Nelogický chování postav snad ani nebudu komentovat. Absolutně nechápu ten humbuk kolem týhle knížky, protože ani po 200 stranách se tam skoro nic neděje, nesympatický postavy tomu moc nepřidaly. V poslední třetině to dostalo konečně rychlej spád a bylo to i maličko napínavý, ale předvídatelný. Tohle bylo sakra pomalý a mohlo to mít o půlku míň stránek.


Půlměsíční město: Rod země a krve
leden 2021 (19.-29.)
Půlměsíční město: Rod země a krve 2020, Sarah J. Maas

Ty vole, to bylo boží. Podle mýho nejlepší věc, co autorka napsala. Chvíli mi trvalo, než jsem se dokázal zorientovat, Maas vás hodí do tohohle novýho světa s milionem postav a plav si. Ale jakmile jsem se začetl, tak už to jelo. Tohle už neni nudný young adult, víc vražd, drog, sexu, ne nějaký trapný držení za ručičky, pusinky a jiný dětský hovna, který mi už lezou krkem. Kombimace kouzelnýho světa, bájnejch bytostí a moderní technologie mi prostě sedla. Dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy takhle moc začetl, kdy poslední stránky byly tak kurva napínavý, že jsem knihu nemohl odložit a musel to dočíst. Parádní závěr, spousta překvapení a odhalení, u kterejch mi vole spadla brada. Je to pořádná cihla, která má skoro 800 stran, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby byla dvakrát tak dlouhá, protože Maas umí skvěle psát a samozřejmě, že jsou všichni sexy, chytrý a svalnatý, protože nikdo nechce číst o tlustejch, plešatících, bezzubejch pupkáčích à la výměna manželek. Děj je samozřejmě docela předvídatelnej, ale to autorce nezabranilo tam nasrat hodně nečekanejch zvratů.


Mrtvé vzpomínky
leden 2021 (13.-23.)
Mrtvé vzpomínky 2020, Angela Marsons

Nemá smysl se moc rezepisovat, autorka píše skvěle, poutavě a dokáže vystavět slušnou napínavou atmosféru, která vždycky brutálně ke konci vygraduje. Opět skvělý čtení.


Na kraj světa
listopad 2020 - leden 2021
Na kraj světa 2019, T. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj miluju, ale tady autor teda šlápl vedle. Fantasy je napsáno velice plytkým způsobem, nesmyslný skákání v čase, knize podle mýho jen zbytečně ublížilo. Skoro polovinu knihy jsem se snažil pochopit, co autor zamýšlel a stále jsem se držel názoru, že tohle se fakt nepovedlo. Je normální, že knižní postavy se chovaj nelogicky, ale tady je to ty vole tak do očí bijící, že mám chuť si vypíchnout oči. Hodně nemastný, neslaný, vůbec nevim, co si o tom mám myslet, všechny postavy jsou debilní, nesnášim je, ale celkově to zhodnotím po přečtení pokračování.


Anna z ostrova
leden 2021 (09.-13.)
Anna z ostrova 2019, Lucy Maud Montgomery

Tenhle díl mi přišel slabší než díly předchozí. Okolo Anny se začínají otáčet napadníci, ale kniha už trošku postrádá souvislej děj a jen tak celou knihou proběhneme a jsme na konci. Hlavní hrdinka už neprožívá tolik vtipných příhod jako v dětství a i vysněné studium je taková rychlovka. Annin příběh miluju a jsem zvědavej na pokračování.


Balada o ptácích a hadech
prosinec 2020 - leden 2021
Balada o ptácích a hadech 2020, Suzanne Collins

Na prequel k Hunger games jsem se hodně těšil. Zajímavej pohled na mládí budoucího prezidenta Snowa, kterej samozřejmě odjakživa není takovej šmejd, jak by se dalo čekat. Začátek mě opravdu nadchl, jak se proplétaly osobnosti a jména, která se objevují i za dalších 64 let po těchto událostech. Děj plynul lehce, ale někde po první třetině knížky se to začalo nějak táhnout a ztrácelo to na tempu, naopak konec byl moc rychlej, nevysvětlující a mega uspěchanej, což uškodilo celýmu příběhu. A jako ty vole některý ty jména?? To byl oříšek. Zkuste si říct několikrát za sebou Coriolanus, to mi prostě nejde přes pusu i teď. Rád jsem se do tohohle světa vrátil a dozvěděl se něco navíc, a pokud bude pokračování tohohle prequelu, tak se mu rozhodně bránit nebudu.


Nyxia povstává
prosinec 2020 (01.-08.)
Nyxia povstává 2020, Scott Reintgen

Celkově hodnotím tuto vesmírnou trilogii velice kladně, ale má to spoustou ALE. Jako ty vole všichni se znaj chvíli, ale už za sebe dokážou pokládat životy? Zamilovávaj se za 5 minut do sebe, trochu moc teenage na mě. Zvrat srážky měsíců se mi hodně líbil, to musím autorovi přičíst k dobru. Zakončení série bylo docela povedený a oceňuju autorův krutej přístup poslat většinu hlavních postav na smrt.


Nyxia nespoutaná
listopad 2020 (19.-30.)
Nyxia nespoutaná 2019, Scott Reintgen

V tomhle dílu už šla kvalita trošku dolů. Samozřejmě prostředí cizí planety, jejích obyvatel a jejich kultury jsem absolutně hltal a velmi mě to bavilo. O napínavý scény a překvapivý zvraty zde nebylo nouze, ale už to začalo mít trochu hluchý místa. Kniha nemusela být vůbec tak "krátká" ba naopak by mě potěšilo, kdyby byla dvakrát tak tlustší, protože jsem čekal, že se o mimozemšťanech a jejich kultuře dozvím daleko víc, ale na poslední díl se těšim velice.


Meta
listopad 2020 (13.-19.)
Meta 2020, Pavel Bareš

Když se v českym rybníčku objeví nějaká kvalitní kniha, tak se o tom ví a na základě spousty skvělejch recenzí na Metu jsem se rozhodl, že si jí taky koupim a dobře jsem udělal. Je to u nás nevídanej žánr o superlidech. Musim pochválit hlavní postavy, holky jsou sympatický a hlavně reálný, žádný vyumělkovaný postavy a "záporák" je skvěle doplnil. Příběh mě vtáhl prakticky ihned a bavilo mě to od začátku do konce, protože atmošku to teda mělo sakra skvělou. Přiměřená dávka humoru, sarkasmu a kachničky absolutně neměly chybu. Protože ty vole Rachel Quackadams a Ryan Goosling jsou naprosto dokonalá dvojka, tím jsem si postavu Debí ještě víc oblíbil. Jako žádnej nátlak, ale okamžitě potřebuju pokračování!!!


Země příběhů – speciální průvodce
13. listopad 2020
Země příběhů – speciální průvodce 2019, Chris Colfer

Doplňková knížka Země příběhů mě překvapila hned, jakmile jsem jí vzal do ruky, protože ačkoli nemá tolik stránek jako klasický díly, tak je o dost těžší. Jaký bylo překvapení, když jsem jí otevřel, krásný ilustrace, vysvětlivky, dvě doplňkový kapitoly, pár vět a rad od autora, prostě super. Pokud milujete Zemi příběhů, tak tohle prostě potřebujete.


Srážka světů
listopad 2020 (10.-12.)
Srážka světů 2019, Chris Colfer

Tohle byla opravdu nádhera. Díl od dílu mě příběh dvojčat bavil víc a víc. Už to nebylo úplně takový dětský jako první dva díly. Jasně, pořád jsou to pohádky, ale bylo to nádherný dobrodružství a já jsem si užil každou stránku. Skvěle zakončená série, Chris Colfer je neskutečnej vypravěč a já jsem rád, že jsem toho mohl být součástí. Za mě Matka Husa a Karkulka jsou bezkonkurenčně nejlepší a nejvtipnější postavy celý série, kdyby byl nějakej prequel o nich, tak okamžitě kupuju :D


Na vlnách fantazie
listopad 2020 (05.-10.)
Na vlnách fantazie 2018, Chris Colfer

Neskutečně jsem si užil Connerovy povídky. Nečekal jsem, že se to roztáhne na celou knížku, ale vůbec to nebylo ke škodě. Svym způsobem originální a dost napínavý, hodně mě to bavilo. Opravdu napínavej díl, konec neskutečnej, takže jen tak dál, nemůžu se dočkat pokračování.


Za hranice království
říjen - listopad 2020
Za hranice království 2018, Chris Colfer

Tenhle díl byl za mě asi nejslabší, nevim, zda to bylo cestováním do klasických děl, protože postavy mě moc nenadchly. Robin Hood, jako ty vole, co to mělo jako bejt? :D Ale rozvinutí postav a zápletky mě velice bavilo.


Varování bratří Grimmů
říjen 2020 (05.-16.)
Varování bratří Grimmů 2017, Chris Colfer

Byl jsem zvědavej, kam se může příběh dvojčat dál vyvíjet, ale tohle by mě teda nenapadlo. Skvěle zakomponovaný, prostě boží. Napínavej příběh, skvělý dobrodružství, první lásky, dvojčata mi rostou před očima. Díky Chrisi, jsi boží a pokračuj tak dál!


Svědectví
září - říjen 2020
Svědectví 2020, Margaret Atwood

Pokračování Příběhu služebnice, kterýho jsem se tolik bál, protože první díl mě moc nenadchl. Jaký bylo milý překvapení, když jsem se po pár stránkách začetl a jak mě to bavilo! Stránky ubíhaly jedna za druhou a u konce jsem byl kurevsky napnutej. Potěšilo mě, že děj i postavy tady byly více rozepsaný, mělo to hlavu i patu, celkově kniha byla napsaná o hodně jinak než služebnice a nebejt seroše, tak jí ani nedočtu. Tohle pokračování se rozhodně povedlo, a kdyby autorka chtěla vyprávět další příběhy o lidech z Gileádu, tak rozhodně nejsem proti. Mrzelo mě, že tady nebyla vůbec June, ale zase ústřední postavy mi to vyvážily a díky nim se kniha povedla.


Nyxia
září - říjen 2020
Nyxia 2019, Scott Reintgen

Ale ale, copak to tady máme za překvápko. Další knížka, kterou jsem vzal do ruky na doporučení a věděl o ní úplný kulový. A jaký bylo surprise, když mě knížka vtáhla skoro okamžitě do děje. Sympatický postavy, napínavej děj, trénink ve vesmíru byl boží. Tajemná nyxia a její těžba na planetě mimožemštanů? Uuuu ty vole jakože první díl byl super, tak sem napnutej jak sviňa, co se bude dít dál.


Jeden plus jedna
září 2020 (22.-23.)
Jeden plus jedna 2016, Jojo Moyes

Od Jojo Moyes mám přečtený skoro všechno a rozhodně tuhle knížku řadim mezi ty lepší. Zpočátku mě kniha moc nenadchla, ale jakmile se děj trošku rozjel, tak jsem změnil názor. Příjemná letní oddechovka se sympatickýma postavama, uvěritelnym dějem a road tripem po Británii. Nebyl jsem naivní a tušil jsem, jak by kniha asi mohla dopadnout, a to byl vlastně i jeden z důvodů, proč jsem po ní stáhl, protože z jakýkoli knižní krize vás autorka určitě vytáhne. A jejich obrovskej, smradlavej a prdící pes byl bezkonkurenčně nejlepší postava ze všech.


Pět neděl v balónu
září 2020 (21.-22.)
Pět neděl v balónu 1963, Jules Verne

Moje první Verneovka. A jako nejsem z ní teda moc na větvi. Čekal jsem pořádný dobrodrůžo, ale spíš jsem byl lehce zklamanej. Jednak jsem bojoval s jazykem, ale co mě nejvíc udivoval byl slovosled, protože jsem často musel větu si přečíst třikrát, abych pochopil, co se tam vlastně děje. Cestování v balónu bylo zajímavý, ale celkově hodně fyziky a taky dialogy byly takový nemastný neslaný. A díky absenci emocí kniha působí zvláštně. Posledních 50 stránek bylo skvělých, konečně jsem dostal tu napínavou část, na kterou jsem se tolik těšil.


Jáma
září 2020 (17.-18.)
Jáma 2019, C. J. Tudor

Ty vole jako jak může někdo, kdo tak skvěle píše a dokáže vytvářet totálně boží mysteriózní atmosféru, bejt tolik neoriginální? Dvě třetiny knihy jsou naprosto skvělý, ale poslední část mě vytočila úplně doběla. Chápu, všichni Stephena Kinga milujeme, ale v podstatě kopírovat jeho nápady a přidávat je do svý knihy?! Velebnosti du blejt, tohle je na mě moc. Hodnocení jsem dost srazil, protože takhle teda ne. Kříďák už byl na pomezí, ale novodobej řbitov zviřátek, díky nechci, a od týhle autorky už nic dalšího nečtu. Long live the King!


Úplně cizí lidé
září 2020 (10.-16.)
Úplně cizí lidé 2019, Liane Moriarty

Po posledním průseru s šílenýma výčitkama jsem se bál, že další kniha autorky bude zase blbost. Kupodivu jsem byl mile překvapenej. Začátek se trochu táhl, protože se tam prolínají příběhy asi 10 postav, chvilku tudíž trvalo než jsem se zorientoval. Lázně, 9 lidí, většina z nich se navzájem nezná, každý řeší jinej problém. Někde v půlce mě příběhy opravdu chytly a mega mě to bavilo, poslední třetina už byla slabší a pro mě dost překvapující, kdy autorka se odtrhla od svých obvyklých příběhů a konec knížky eskaloval v závěr, kterej je u týhle autorky dost překvapující.


Lháři, lháři
září 2020 (07.-10.)
Lháři, lháři 2019, Sarah Flint

Bohužel ani s třetím pokračováním se tady nekoná žádnej zázrak. Knihy naneštěstí postrádají wow efekt odhalení vraha, který mě nutěj pomalu ani nedýchat jak jsem napnutej a tady se to prostě neděje. Postavy jsem si po třetím dílu nijak extra nezamiloval a nemyslím si, že se to kdy stane. Lháři, lháři byl nejlepší díl z celý série o Charlie, kde se vyskytuje opět zajímavá zápletka. Opět mě baví brutalita jednotlivých vražd. Vyšetřování a příběh už tolik ne.


Anna z Avonlea
srpen - září 2020
Anna z Avonlea 2019, Lucy Maud Montgomery

Anna nám vyrostla a už to není ta malá a extrémně upovídaná holčička, naopak se z ní stává žena, ale o úsměvné situace není nouze. Pořád mě baví, jak si Anna svými omyly dokáže pod sebou podřezat větev, ale nakonec z toho dokáže vždy vybruslit. A nemůžu se dočkat, kam se bude její příběh ubírat dál.


Sběratel trofejí
srpen - září 2020
Sběratel trofejí 2018, Sarah Flint

Tak já ti ty vole nevim. Rozjezd knihy velice slušnej, plusový body za drastický části, který rozhodně přidávaj na atraktivitě týhle detektivní série. Jenže to je bohužel jediný pozitivum, co se o knize dá říct. Autorka by se měla věnovat jedný lince a jednomu pachateli. Úplně zbytečně tady kombinovala několik kriminálních linek vyšetřování, a to bohužel způsobilo, že sice tady působila brutalita činů, ale o pachatelově minulosti jsme se toho zase tolik nedozvěděli. Ačkoli se jedná již o druhý pokračování, tak nedokážu s postavama nikterak soucítit a pokud by je všechny pozabíjeli, bylo by mi to úplně buřt. Nicméně mi ještě dost vadí, jak jsou všichni v práci strašný nejky. Jako sorry ty vole, ale všude je nějakej kretén, tudíž tady ta jedna velká policejní happy family působí hodně nereálně. Na sérii ale nezanevřu a rovnou se pustim do dalšího dílu.


Anna ze Zeleného domu
srpen 2020 (25.-30.)
Anna ze Zeleného domu 1982, Lucy Maud Montgomery

Na knížku mě nalákal seriál, kterej byl brutálně boží. Překvapilo mě, jak se kniha oproti Anne with an E lišila, ale na kráse jí to neubralo. Anna je prostě malá, otravná a zrzavá, její i několikastránkový monology byly někdy dost ubíjející, a proto není tak těžké se vžít do sarkastické Marilly. Situace, do kterých se Anna dostávala, byly hrozně úsměvný a o to víc mě kniha bavila. Annin příběh mě chytl za srdce a nechápu, jak mi tohle veledílo mohlo zůstat po ty roky skryto. Už teď patří mezi výjimečné knihy v mém životě, ke které se budu rád vracet.


Harleen
srpen 2020 (25.-27.)
Harleen 2020, Stjepan Šejić

Nádherný zpracování příběhu, boží ilustrace a já sakra potřebuju okamžitě další díl! Když jsem tohle dostal, všechno ostatní šlo stranou a já to prostě musel číst hned. Harley je prostě láska.


My
srpen 2020 (21.-25.)
My 2019, Elle Kennedy

Pokračování už není tak úplně idylický jako byl první díl. Řeší se tu vážnější a dospělejší témata ve vztahu jako žárlivost a dokonce i deprese, a proto se mi pokračování z těchto a mnoha dalších důvodů líbilo o fous víc :)


Maminčin mazánek
srpen 2020 (19.-24.)
Maminčin mazánek 2017, Sarah Flint

Na rozjezd detektivní série musim říct, že docela slušný. Zápletka se mi moc líbila svojí originalitou a hlavně mi udělalo radost to, že ke konci se nekonaltypickej happyend. Trochu neoriginální postavy, vyšetřovatelka chvílema nejlepší, chvílema nemotora, to bylo prazvláštní, když chceš ozvláštnit postavu vyšetřovatele, tak přidáme rodinnou tragédii a opět zde byl šéf/náhradní otec to tomu nasadilo korunu. Trochu mě mrzel místama roztahanej děj a ukvapenej konec. Ale další díl si rozhodně přečtu.


On
srpen 2020 (07.-20.)
On 2019, Elle Kennedy

Konečně gay román, kde o erotiku není nouze, tady se toho autorky opravdu nebojí. V podstatě se v 80% knihy jen souloží. Tohle jsem hledal hodně dlouho, ve většině knih o gayích si kluci dají pusu a tim to končí :D Postavy velice sympatický, příběh krásně plyne, začetl jsem se hned. Jako letní pohodový čtení, to je ideál :)


Kniha krve
srpen 2020 (11.-18.)
Kniha krve 2018, Kai Meyer

Originálně vymyšlenej svět, kdy s pomocí tzv. bibliomantiky vládnete pomocí knih/y mocí, což mě velice nadchlo. Mrzí mě, že po třech dílech a tisíci stranách, co má tahle série jsem si nijak nezamiloval postavy, nevim proč, ale k srdci mi nepřirostly, a to je pro mě dost velká vada na kráse. Dál mě mrzí, že ačkoli svět je opravdu jedinečnej, tak není probranej dost do hloubky a svym způsobem odfláknutej, chtěl bych vědět víc. Postavy mě vytáčely, jejich nelogický chování mi úplně drásalo nervy a vim, že tuhle sérii už si znova rozhodně nepřečtu, protože většina postav je prostě banda dementů. A co mě nejvíc štve, když se v knize všechno táhne jak smrad a pak akční a zajímavý finále se vleze na pár stránek a nazdar ty vole, konec.


Noční země
červenec - srpen 2020
Noční země 2017, Kai Meyer

Co jsem četl první díl už uplynulo několik let, takže jsem musel dlooouho vzpomínat, co se tam vlastně stalo a trochu jsem se ztrácel v pojmech a postavách, a proto jsem se do čtení musel nutit a kniha mě zpočátku neoslovila a spíš mě nudila. Ke konci už jsem se do toho zase dostal a bylo to hodně napínavý, ale díl mohl být kratší, přišel mi dost vycpávkový, jsem zvědavej na pokračování.


Pravda, nebo lež
červenec 2020 (21.-28.)
Pravda, nebo lež 2020, Colleen Hoover

Pravda, nebo lež je moje první setkání s Colleen Hoover. Z počátku jsem se nemohl začíst, ale přibližně po první čtvrtině mě kniha vtáhla do děje. O knížce jsem nic nevěděl, přesně tak to mám nejradši, tudíž pro mě tady postupné prostupování do hloubky děje je víc matoucí a ohromně napínavý zároveň. Autorka vytvořila skvělou atmosféru obestřenou velkým tajemnem. S každou další stránkou se moje vnitřní pocity míchaly jak polívka a kniha mě bavila víc a víc. Přibližně za půlkou knihy už začínáte tušit, škoda toho lehce odbytýho finále, ale i tak to bylo napínavý jak kráva a těšim se na další setkání s touhle autorkou.


Zjizvený král
červenec 2020 (13.-21.)
Zjizvený král 2019, Leigh Bardugo

Ty vole, tady se zase ždíme něco, kde už toho na ždímání moc nezbylo. Grišu jsem nečetl, jen Šešt vran, ale příběh Nikolaje byl asi 380 stran velice nudnej a na to, že to má být kniha o něm, tak nebejt mojí oblíbený Niny, tak knížka jde do bazaru a nedočtená. Bardugo už bohužel nezopakovala svůj úspěch s vránama a bohužel se mi osvědčuje i po Válkonošce, že to možná už nikdy nepřijde. Samozřejmě takovej průser to nebyl, na konci si trošku autorka nahonila bodíky, ale jsem z toho pořád takovej rozpolcenej. Rád jsem se vrátil do tohohle světa, ale knížka byla velice průměrná a po dočtení jsem zjistil, že to má být počátek nový série. Takže doufám, že ty vole Bardugo to trošku zlepší a další díl bude napínavější a čtivější. Aspoň, že ty její knížky lahoděj oku a v knihovně se krásně vyjímaj.


Zloděj čísel
červen - červenec 2020
Zloděj čísel 2020, Hayley Barker

Od začátku do konce mi hlavou běžela jenom jedna věta, a to What the fuck is wrong with you? Rasismus nechutná xenofóbie, něco absolutně šílenýho se tady děje. Celou knihu jsem přemýšlel, že takhle nějak takhle zacházel Hitler s Židy. Nechutný, šíleně nechutný. Některý postavy mě tak neuvěřitelně sraly a z představy, že takoví lidé chodí po týhle planetě se mi chce blejt. Ta obrovská posedlost čistou rasou, co mi to jenom připomíná… Hnus! každopádně velice čtivá YA, ale mrzí mě, že u Zloděje čísel byl tak ukvapenej konec, první půlka knížky byla zbytečně zdlouhavá a akční konec zkrácenej na minimum.


1 ...