roman9276 roman9276 komentáře u knih

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

No... Co říct, knihu jsem dočetl s velkým sebezapřením. Mrzel mě ten velkej skok mezi prvním a druhým dílem. Kniha už hodně pokulhávala za předchozími díly, humor byl už hodně suchej, ale byl jsem rád, že jsem se dozvěděl jak to s Bridget dopadlo.

06.09.2021 2 z 5

Nejdřív jsem myslel, že dám o jednu hvězdu míň, protože kniha mě nebavila tolik jako předchozí díl. Bridget a její kamarádi už mi přišli jako banda ufňukanejch zoufalců, ale druhá půlka to docela vytáhla a já se zase bavil.

06.09.2021 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knihu jsem četl poprvé před asi cca deseti lety. Prvních 100 stran jsem protrpěl a myslel jsem, že knihu odložím, ale pak se to naštěstí zlomilo. Když jsem věděl, že bude film, tak jsem byl nadšenej a líbil se mi. Teď jsem se rozhodl pro rereading jedný z mejch nejoblíbenějších knížek, kdy jsem si říkal, že uvidim, zda mě bude ještě bavit, přece jen jsem trochu starší. A bál jsem se zbytečně. Je to neskutečnej příběh o dobrodružství, vlastní síle žít, přátelství a hlavně lásce. Postava Poutnice byla prostě skvělá, jak se z mimozemšťana stává postupem času člověk, její vyprávění o vesmíru a jiných planetách mě fascinovalo i podruhý. Asi jsem i rád, že autorka pokračování nenapsala a snad asi ani nenapíše, byla by dost velká možnost, že celej příběh posere. Hostitel bude vždycky srdcová záležitost.

20.08.2021 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmy znám a pořád jsem polemizoval nad tím, zda si přečíst knihy. Celkem bylo překvapení, že kniha se odehrává dost jinak než film, Bridget je tady trochu víc zoufalejší než ve filmech, a to jsem si říkal, že už to snad ani nejde, její matka je ještě víc otravnější. Taky je méně vtipná, ale pořád jsem se nad knihou dokázal hodně nasmát, proto jsem nakonec místo tří hvězd dal čtyři.

20.08.2021 4 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Tahle série mě teda hodně baví. Měl jsem trochu strach, protože jsem byl už za půlkou a pořád to bylo takový pomalejší, ale závěr se teda rozjel jak svině a už jsem tempo skoro nestíhal. Originální věc, která se jen tak nevidí, hlavní postavy jsou mi velice sympatický a strašně moc jsem byl nadšenej, jakym směrem se autorka rozhodla ubírat. Celej turnaj jsem si hodně užil a z celý knihy je to určitě to nejlepší. O to víc se na poslední díl těšim.

20.08.2021 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ještě pořád trošku pro děti, ale samozřejmě Harrymu je 12. Tenhle díl jsem četl snad nejvíckrát, protože jsem musel čekat na další a další díly a to čekání bylo nekonečný. Proto snad mi tenhle díl maličko leze krkem. Ale opět geniální příběh, který skvěle pasuje do celkovýho kontextu série..

20.07.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Já skládám poklonu. Rowling je geniální a já jsem strašně vděčnej, že se jí to povedlo a knihy napsala a vydala, protože to spojilo knihomoly po celym světe. Když jsem to četl po tolika letech, tak jsem měl strach, zda mě to bude bavit a ono mě to ty vole bavilo ještě víc, než když jsem to snad četl poprvý. Skvělý, boží, nejlepší. Asi to fakt budu číst stále dokola a dokola, protože tohle snad nikdy neomrzí.

20.07.2021 5 z 5

Tady nastal totální zlom. Od dětských knížek nás J. K. Rowling posunula dál, tenhle díl je temnější, napínavější a celkově jsme se posunuli někam trochu dál. Jedna z mála sérií, která je s každým dílem lepší a lepší.

20.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár je zase o poznání temnější než předchozí díly a hlavně napínavější. Turnaj tří kouzelníků byl i po několikátym čtení totálně boží a já byl při každym úkolu zase napnutej a měl husinu po celym těle. Díl je pravděpodobně nejvtipnější z celý série, protože kluci si najednou začínají všímat děvčat a naopak, o trapný situace není nouze viz Ron a Fleur. Mega bavilo.

20.07.2021

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Fénixův řád byl vždycky můj nejoblíbenější díl asi proto, že Dolores je totálně nejvíc ever knižní záporák, kterej kdy existoval. Je tady víc kouzel, víc napětí, víc všeho. Jsme zase o krok blíž k poznání smyslu proč Voldemort po Harrym jde.

20.07.2021 5 z 5

Tohle vždycky býval můj nejmíň oblíbený díl, ale teď když jsem starší, tak ho asi dokážu víc ocenit. Mega mě to bavilo a předposlední díl krásně zase pootevřel dveře k poznání a smyslu Harryho nemesis Voldemorta. Celkově zase o něco víc temnější, což velice cenim.

20.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Je to prostě láska i po 10 letech, kdy jsem si dal re-reading, tak mě to strašně bavilo. Zase jsem objevoval věci, který se ve filmu neocitly, a který byly jinak. Pokud jste jednou potterhead, tak jím budete vždycky a nezáleží na tom kolik vám je.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Dějově tedy asi nejslabší díl, protože víceméně polovinu knihy rozebíráme Katnissin duševní stav a chudák holka do pozadí celý revoluce vůbec nevidí. Ale jakmile jsme se dostali do třetí "arény" tak se to slibně rozjelo. Celkově konec byl hodně náročnej, smrt Finnicka mě hodně zasáhla, ale smrt Prim mě rozšvihala úplně na hadry a obrečel jsem to. Za mě skvělej konec, protože jsem byl od začátku tým Peeta a potěšilo mě, že nakonec se vrátili do 12. kraje a zůstali spolu.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pokračování mě bavilo ještě víc, celkově mi tady postavy přišly víc reálnější, když se každý vítěz psychicky vyrovnával jinak s hrami. Podle mě tohle byla nejlepší aréna, kdy až do poslední chvíle mi Dratkiino tik tak nedocházelo. Propojení s rebely a revolucí bylo skvělý a konec byl hodně nečekanej a poslední věta mě byla hodně šokující, že jsem hned potřeboval další díl. I po několikátém čtení mě to stále baví.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger games je prostě láska. Filmy jsem viděl milionkrát a letos mám takovej re-readingovej rok, tak jsem si řekl, že se po letech k hladovejm hrám vrátim a dobře jsem udělal. Každej díl má něco do sebe, ale když jsem to četl poprvý bylo to nový, neotřelý, distopie jak má bejt. Zase když se Katniss přihlásila místo Prim skoro jsem ani nedejchal a takovejch momentů tam celá halda. Proto to tak miluju.

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tohle bylo velice příjemný překvapení. Knihu jsem četl na popud kamarádky, která tuhle sérii hodně vychvalovala. Zajímavej svět, postavy docela sympatický, hlavně Lilu jsem si mega oblíbil. Trochu pomalejší fantasy, ale o to víc mě to bavilo, hlavně, že tam nebyla žádná láska, která by byla tlačená na sílu, což mě v poslední době dost otravuje. Jsem docela napnutej, co přinese pokračování, páč to vypadá dost slibně.

20.07.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by se stalo, kdyby neskončil komunismus? Tahle fikce mi moc nesedla. Za mě nejhorší kniha od autorky, celý to bylo strašně plytký. Postavy debilní a celý mi to nápadně připomínalo příběh služebnice, jak stylem, jakým kniha byla napsána, tak celkově doba i postavy se mi zdály obšlehnutý. Konec to vytáhl, vo tom žádná, ale skoro 200 stran jsem protrpěl, moc mě to nebavilo, celkově to bylo napsáno jen okrajově a do hloubky se moc nešlo. Všechno se rozjelo až na posledních asi padesáti stranách, dojem z knihy to docela zlepšilo, ale i tak bych knihu asi jen tak nedoporučil.

03.06.2021 3 z 5

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Všechny knihy ze série Ikony DC jsou úplně zbytečný. Superman nebyl vyloženě špatnej, ale žádnej zázrak se tady taky nekoná. Totální průměr, neurazí ani nenadchne. Postavy nudný, nezajímavý, příběh to samý. Z celý série je to jedna z těch lepších, ale rozhodně vim, že se k tomuhle vracet nebudu. Čekal bych, že takový známý jména budou zárukou kvality, ale ty vole prostě ne, jedno velký zklamání za druhym, bohužel.

26.05.2021 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Žádný náročný čtení a velice příjemná oddychovka. Hartl je v tomhle dobrej, reálný uvěřitelný postavy, který mě bavily a kupodivu mě nikdo ani moc nesral. Životní moudro v tom asi nenajdete, ale knížka ubíhá docela rychle, nudný pasáže se tady taky moc nenacházej. Na český poměry celkem slušný. Je to moje třetí kniha od Hartla a udržuje se to konstantně v lehkym nadprůměru, takže jen tak dál.

24.05.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Já vám nevim. Na tohle jsem se hodně těšil, protože film miluju a asi jsem měl přehnaný očekávání. Autorka patří mezi moje oblíbence a miluju její knihy, ale tady se tak zbytečně moc skákalo v čase a hrozně mě to vytáčelo. Kniha je trochu jiná oproti filmu, děj zůstává prakticky stejnej, ale bohužel nějak na mě ty emoce nedejchaly. Co mě překvapilo, byl úplně jinej konec a fakt jsem nečekal, že to někdy řeknu, ale film byl lepší než knížka.

13.05.2021