roman9276 roman9276 komentáře u knih

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Sebastian Niedlich mi dokazuje právem, proč je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Na pokračování Smrtky a Martina jsem se hodně těšil. Kniha je méně vtipná, než první díl, ale to na efektu knihy nezměnilo nic. Naopak přiblížení tématu smrti a života je zde rozebráno horem spodem a podáno velice humorně. Tajně doufám, že bude ještě nějaké pokračování.

14.03.2022 5 z 5

Wonder Woman: Mrtvá Země Wonder Woman: Mrtvá Země Darien Warren Johnson

Skvěle zpracovaná jakási alternativní realita, kdy je svět zničen a je z něj tzv. nukleární pustina. Diana se po dlouhém spánku vzbudí a zjišťuje, co se vlastně stalo, a to mi na příběhu přišlo nejzajímavější. Rychlá jednohubka, vzhledem k tomu, že textu obsahovala kniha oproti jiným z edice Black Label velice málo. Jsem rád, že se komiks nedržel filmové Wonder Woman a ukázal jí trochu z jiného pohledu. Super komiks, hodně bavilo.

14.03.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Ještě lepší než Deset malých černoušků. Skvělý příběh, bylo to napínavý a dost mě navnadilo i to, že jsem trefil vraha, což se mi stalo asi poprvé v životě. Tahle skupina lidí byla zajímavější a příběh šel více do hloubky, Agatha prostě umí a já se těším na další vyšetřování mistra Poirota.

07.03.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tohle byla rychlovka, geniální, promyšlený od samého počátku až do konce. Samozřejmě vraha jsem netipl ani náhodou, hodně bavilo.

22.02.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Tohle bylo zase ňuňu. Krásný, hodně mě to zase bavilo, rychlá jednohubka, ale trošku mě štve, že autorka na konci zmiňuje, že příští díl bude poslední. Je to škoda, protože tyhle komiksy jsou tak ááách.

22.02.2022 5 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

S přibývajícími díly mi přijde, že sága o Anně trochu ztrácí dech, brutálně rychle jedeme Anniným životem, což mě trochu mrzí, protože první díl byl naprosto skvělej. Je to velice hezký počteníčko, pořád mě to baví, ikdyž už hlavní hrdinka není to malé užvaněné dítko. Nové postavy už nemají takové kvality jako Marilla nebo Rachel a je tu o něco méně humorných situacích než v předchozích knihách, ale je to stále idylické, jak jsme zvyklí.

15.02.2022 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kdysi jsem viděl film, tak jsem si řekl, že "hecnu" knížku. Docela jsem se na to těšil, neříkám, že je to špatný, jen to bylo trochu povrchnější než jsem čekal, tahle dystopie je takovej průměr. Nechci soudit po jednom díle, když mám před sebou ještě tři, ale říkám si, že ten hype okolo týhle knížky, kterej kdysi byl asi úplně nepobírám, protože si myslim, že za zfilmování stojí spíše jiné, než toto dílo. No uvidíme, kam se bude příběh dál ubírat.

15.02.2022 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

(SPOILER) Tohle byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Jak někteří zde píší, trvalo mi to skoro měsíc se knihou prokousat, ale to není způsobeno tím, že by byla nudná, ale naopak jsem si to místy musel dávkovat a jsem za to rád. Je to hodně silná kniha, která ve mně něco zanechala, přesně tak by to mělo být. Emoce na vás stříkaj z každý stránky, a když už máte jiskřičku naděje, že to bude lepší, tak vás to zase srazí na kolena. Je to skvěle napsáno a cesta do hlubin zlomené duše byla skvěle napsána. Do knihy jsem se zamiloval, ale zároveň ve mně zanechala hlubokou ránu. Dílo na mě hodně zapůsobilo, zamýšlím se nad sebou a přemýšlím i nad osudy hrdinů knihy. Někteří vyzdvihují nereálnost postav, jejich velké kariéry, jejich obrovské smůly, ale takový je malý život, který žijeme každý z nás.

31.01.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tohle bylo milý překvapení. Po některých slabších kusech nám Jojo opět dokazuje, že umí skvěle psát. Příběh byl sice předvídatelný, ale bavil mě. Ta doba a práce knihovnic mě hned vtáhla do děje a bavila, příběh byl skvěle vystavěný, napínavý až do konce, paráda.

17.01.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná oddechovka, děj ubíhal rychle, skvěle se to četlo, oproti předchozímu dílu nevítaný host, kterej hodně ztrácel dech, tak tohle bylo nebe a dudy. Překvapivej konec a zajímavej pohled na předměstí, kde se hodně drbe, za mě doporučuju.

10.01.2022 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Klasickej King, opět zde máme miliardu postav a téměř většina je absolutně nedůležitá. Originální nápad, kterej mě zaujal a byl jsem napnutej, kudy se osud městečka bude ubírat. Velký politikaření a boj o moc jsou v podstatě hlavní témata knihy, což bylo za mě trochu zklamání, protože kniha začíná velice slibně a velice skvěle i končí. Prostředek je prostě nastavovaná kaše, která neříkám, že není pro příběh důležitá, ale rozhodně šla zkrátit minimálně na polovinu. Na druhou stranu člověk očekává, co se dál bude dít. Rozhodně to nebyla nuda a těším se na další jeho díla.

23.11.2021 4 z 5

Batman: Bílý rytíř Batman: Bílý rytíř Sean Murphy (p)

Edice Black Label je opět záska na jistotu. Příběh hodně bavil, napětí, akce i průřez postavama doplněný o krásný kresby. Paráda!

23.11.2021 5 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Měl jsem trochu strach, aby pokračování dostálo mým očekáváním po předchozí trilogii. A nebyl jsem vůbec zklamanej. Celá série je celkově pomalejší a na nějakou akci se tam čeká, v tomto případě akce moc nečekejte, ale příběh rozhodně stojí za to. Dostáváme se konečně za tzv. upírskou oponu, kde se dozvídáme jaký je život novorozeného upíra. Příběh plyne pomalu a setkáváme se i s našimi oblíbenými hrdiny, v což jsem hodně doufal. Rád jsem se vrátil do tohohle světa.

23.11.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Jsem rád, že autor dokáže udržet laťku hodně vysoko. Samozřejmě ho všude provází můj oblíbení kocouří hrdina Shack, což za mě je to v detektivkách nevídaný a originální. Třetí díl je ještě napínavější a tajemnější než předchozí a ten konec?! Sorry jako, ale totální masakr, tudíž nevim, na co autor čeká s dalším dílem, protože takhle nás napínat se mi nelíbí. Rozhodně nejlepší díl z celé série.

12.11.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Jednak jsem byl docela rozpačitej z postav, který mě teda moc nenadchly, jedinej příběh, kterej mě zaujal byl příběh Riley, kterej rozhodně stál za to, aby dostal více prostoru, zbytek postav byl takovej nemastnej neslanej. Moment, kdy se tam postavy svěřují se svými tajemstvími, jsem si říkal jako ty vole, tohle prostě ne, to už hraničí s fantasy a docela mě to otrávilo, protože sorry, ale takováhle skvadra se určitě jen tak náhodně nesejde v odlehlym penzionu. Rozhodně to vytáhl konec, kdy rozuzlení a zjištění, kdo je vrah mě hodně bavilo, protože tohle prostě neuhodnete, podle mě zatím jedna ze slabších knih této autorky, znovu si to určitě nepřečtu, ale na takový jednoduchý oddechový čtení, to zase není špatný.

29.10.2021 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Strašně dávno jsem viděl film, který se mi líbil, avšak jsem se místy ztrácel. Kniha mi tohle všechno doplnila a byla to zase jízda jako v prvním díle, který se mi líbil kapánek víc, ale tohle bylo o tom, že jsem věděl jak to dopadne a doplnil jsem si mezery v příběhu. Naprosto skvělý příběh, mega mě to bavilo. Tahle série mě úplně pohltila a já se těším na další díly.

11.10.2021 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha mě pohltila hned od počátku, byl jsem trochu skeptickej, ale čím dál jsem se dostal, tím víc jsem byl napnutej. Kombinace historie, skvělých postav a současnosti mi absolutně sedla. Neříkám, že to nebylo místy přitažený za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, ba naopak. Je to úplně něco jinýho než běžně čtu a jsem rád, že jsem sáhl po této sérii, protože autor je skvělej vypravěč a tady atmosféra neustále gradovala, v podstatě jsem většinu knihy skoro ani nedýchal, můžu doporučit.

11.10.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Paráda, tohle byla zase stará dobrá Kim! Předchozí díl mě tolik nechytl jako ostatní knihy, ale i tak to bylo super. Dětské duše mě strašně bavily a nejvíc mě baví prostředí vražd kam nás autorka bere. Umí být neotřelá a originální, vytváří skvělou atmosféru. Knihy se drží konstantně v mém žebříčku hodně vysoko, jen tak dál a šup sem s dalším dílem.

16.09.2021 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Oproti předchozímu dílu o hodně lepší. Dost mě mrzí, že tato kniha je číslovaná jako čtvrtá, protože nám doplňuje příběh mezi druhou a třetí knihou. Podobnost s filmem je tady hodně velká, avšak s nějakými změnami. Tohle je stará dobrá Bridget. Četlo se to velice rychle a pobavil jsem se. Ale celkově si stojím za tím, že filmy jsou daleko lepší a knihy se jim nemohou rovnat. Uzavřel bych to tím, že jsem rád, jak to bylo s Bridget od začátu do konce a k této sérii se už vracet nehodlám.

09.09.2021 3 z 5

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Skvělý, skvělý, skvělý! Když jsem začínal číst první díl, tak jsem nečekal, kam až se v příběhu dostanu. Bylo to napínavý, skvěle se to četlo, postavy mě strašně bavily. Velice cenim, že se z toho nestalo další romantický fantasy, kde láska převažuje nad příběhem. Momenty překvapení a to napětí, mě mega bavilo. Originální a hodně boží fantasy, to už se dneska moc nevidí.

06.09.2021 5 z 5