Wonder Woman: Mrtvá Země

Wonder Woman měla za úkol zachránit svět lidí před lidmi samotnými. Jenže neuspěla. Když se Diana probudí ze staletí trvajícího spánku, zjistí, že Země se mezitím změnila v nukleární pustinu. Princezna Amazonek se ocitá uvězněná v temné e nebezpečné budoucnosti, kde musí ochránit poslední lidské město před obřími nestvůrami a pokusit se odhalit tajemství této mrtvé Země... aby zjistila, jestli za tohle všechno náhodou nenese odpovědnost. V tomto nejnovějším titulu spadajícím do kritiky oceňované řady DC Black Label míchá Daniel Warren Johnson science fiction s fantasy a vytváří hrůzyplnou postapokalyptickou vizi s Wonder Woman v roli, v jaké jste ji ještě neviděli. Kniha obsahuje kompletní čtyřdílnou minisérii a také pohled do zákulisí jejího vzniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464752/wonder-woman-mrtva-zeme-QhN-464752.jpg 4.120
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

Wonder Woman: Dead Earth, 2020

Kniha Wonder Woman: Mrtvá Země

DennisMoore

Úžasná postapokalypsa. Black Label a alternativní komiksové příběhy vůbec mě děsně baví, protože si jejich autoři mohou dělat, cokoliv se jim zamane, a na čtenáře tak valí jeden šok a překvapení za druhým. Wonder Woman: Mrtvá Země je přímo ukázkový příklad. Zpočátku tak trochu povědomý příběh (vzpomněl jsem si na Old Man Logan i na Planetu Hulk) dostal po pár stranách nesmírný švih, když jsem spolu s Dianou objevoval, co se vlastně stalo a hlavně kdo za to může a co teď dál. V knize je tolik překvapení, že si nedovolím vyzradit ani jedno. A ta kresba! Zároveň špinavá a neučesaná ale také krásně sytě barevná.... Velký formát jí velmi sluší a při pohledu na panoramatické dvoustrany prostě musíte pootevřít ústa. Doufám tedy, že se s prací Dariena Warrena Johnsona nesetkávám naposledy.

3DD!3

Šílený Max, akorát je to Wonder Woman. Přihoďte kostry Baťi a Supíka a letos to v rámci vydavatelství DC nemá konkurenci. Vývoj postav, vrstvení vzpomínek a prolínání se současnou linkou Darien Warren Johnson zvládl ukázkově. Špinavý, možná i lehce dětský vizuál do radioaktivného světa zmutovaných stvůr překvapivě sedí. Black Label edice je velkým úspěchem, který by se měli pohlaváři z WB vydat při tvoření rozšířeného filmového vesmíru DC. Slabší povahy to odepíšou, ale pro příznivce dystopických příběhů jde o balzám na duši.

GoodGames

Wonder Woman: Mrtvá Země je vydarený komiks napchatý akciou a viacerými sviežimi nápadmi. V rámci edície Black Label sa môže smelo rovnať s Harleen a Batman: Bílý rytíř a to sú prosím pekne poriadne komiksové bomby. Najlepší komiks s Wonder Woman široko ďaleko a som veľmi zvedavý, čo chystá Crew z Black Labelu najbližšie.

Norri

No to mi vytrhni páteř! Tohle byla brutální jízda! Tenhle komiks je ultimátní akční pecka, kterou jsem četl doslova s otevřenou pusou. Jistě, takových akčních komiksů je spousta, ale když k tomu přidáte divokou, až živočišnou kresbu, syté, až psychedelické barvy, a ukotvíte to do známého světa DC, tak dostanete naprostý unikát.

Téma postapokalyptického světa, tragického hrdiny a postupného odhalování, co se vlastně stalo, není úplně originální. Daniel Warren Johnson ale toto téma zpracoval výborně. Při prvním čtení nevíte, kam příběh povede a tempo vyprávění se správně zrychluje a zpomaluje, a udržuje tak čtenáře v neustálém napětí, aniž by je zahltilo neustálou akcí či nekonečnými kecy. Navíc si to udržuje správně mrazivou až hororovou atmosféru. Některé bojůvky Ú.P.V.O. se proti tomuto můžu jít zahrabat.

Velmi silnou stránkou je kresba a barvy. Na první pohled to vypadá divoce a přestřeleně, místy jako karikatura, či jako mangová mlátička. Ale jakmile se do toho dostanete, tak zjistíte, jak silně ta kresba podporuje vyprávění a to co mohlo vypadat jako vtipná karikatura je najednou mrazivé. Korunu tomu nasazují barvy Michaela Spicera. Ty jsou syté a připomínají mi styl Davida Rubína. Barvy to celé posunují úplně někam jinam a je to skvělé.

Ivan Kučera

Scenár nie je žiadny zázrak. Často zneužíva motív náhod (Haedry na mesto vo veľkom prvý raz zaútočia práve keď sa v ňom vyskytne Diana) a celkovo je lepšie nad ním príliš nerozmýšľať. Napriek tomu je to skvelý, živelný komiks nakreslený drsným štýlom a neotesaným, kde nielenže nič nevyzerá pekne, ale ani sa tak nespráva. Ale to je v poriadku, je to taký svet. Cameí slávnych superhrdinov je minimum, ale o to mohutnejší dopad na zbedačeného čitateľa v okamihu objavenia majú.

RaptoR

Wonder Woman: Mrtvá Země je silným příběhem o zbytcích civilizace a nájezdech příšer, který ale v sobě ukrývá více, než se může při tak krátkém popisu jevit. Daniel Warren Johnson rozhodně nedělá Black Label edici ostudu. Tohle je komiks, který si chcete přečíst! Více v recenzích.

MrBaboon

Nová Wonder Woman si rozhodně zaslouží pozornost, a to i těch fanoušků, kteří Dianě nikdy na chuť nepřišli (třeba jako já). Stejně jako u všech ostatních příběhů z DC Black Labelu se nejedná o kánonický komiks. Jde o poněkud drsnější pojetí oblíbených postav z DC.

Wonder Woman: Mrtvá Země nás zavede 100 let do budoucnosti a ukáže nám Zemi zdevastovanou atomovou válkou, jak v takové pustině lidé přežívají, kdo nebo co jim kazí každodenní 'idylku' a jak se s takovou situací (ne)dokáže Diana popasovat. Jednoduše jsme vtrženi do světa, který hrdinové zachránit nedokázali a jediný, komu by se to mohlo podařit, je právě Wonder Woman, která se po sto letech probudí do této apokalypsy.

Kromě příběhu, který je opravdu zajímavý, valí stále dopředu a nutí vás pokračovat na další a další stránky, je tu velmi dobře vykreslený onen zmiňovaný post-apokaliptycký svět. Jeho ztvárnění mě fascinovalo hned na začátku samotné knihy a i když kresba Daniela W. Johnsona může někoho na první pohled odradit, po začtení si na ni brzo zvyknete a možná rovnou i zamilujete (jop, já se zabouchl!).

Abych to shrnul, tento komiks určitě stojí za přečtení a i když možná nezaujme na první pohled, po dočtení nebudete zklamaní. Za mě rozhodně slušných 8/10.

KubaHanzelin

Těšil jsem se na další kousek z DC Black Labelu jak dítě na Vánoce, ale po přečtení přišlo zklámání..
Hrdinové jsou mrtví, planeta Země také a jediný kdo povstane z popelu je Diana, která si téměř nic nepamatuje a přišla o velkou část svých schopností. Máme tu poměrně klasickou postapo temnou zápletku, která se mi ze začátku zamlouvala, ale neměla žádnou větší hloubku, kterou jsem od tohoto kousku očekával, pokud nepočítám to, že lidi jsou svině a chováme se jak prasata jak k sobě samým tak k naší planetě případně k těm, kteří by nám chtěli pomoci..
Takže ve zkratce, velký potenciál, bohužel, nedotažený do zářného konce, kresba, která se mi sice moc nelíbila, ale seděla jak zadek na hrnec k postapo atmosféře.
Po vysoké laťce v podobě Harleen a Bílého rytíře přišla tato studená sprcha, ze které se rychle oklepu a budu vyhlížet další kousek z Black Labelu, pro mě snad lepší