roman9276 roman9276 komentáře u knih

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Nádherný zpracování příběhu, boží ilustrace a já sakra potřebuju okamžitě další díl! Když jsem tohle dostal, všechno ostatní šlo stranou a já to prostě musel číst hned. Harley je prostě láska.

My My Elle Kennedy

Pokračování už není tak úplně idylický jako byl první díl. Řeší se tu vážnější a dospělejší témata ve vztahu jako žárlivost a dokonce i deprese, a proto se mi pokračování z těchto a mnoha dalších důvodů líbilo o fous víc :)

On On Elle Kennedy

Konečně gay román, kde o erotiku není nouze, tady se toho autorky opravdu nebojí. V podstatě se v 80% knihy jen souloží. Tohle jsem hledal hodně dlouho, ve většině knih o gayích si kluci dají pusu a tim to končí :D Postavy velice sympatický, příběh krásně plyne, začetl jsem se hned. Jako letní pohodový čtení, to je ideál :)

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

(SPOILER) Na rozjezd detektivní série musim říct, že docela slušný. Zápletka se mi moc líbila svojí originalitou a hlavně mi udělalo radost to, že ke konci se nekonaltypickej happyend. Trochu neoriginální postavy, vyšetřovatelka chvílema nejlepší, chvílema nemotora, to bylo prazvláštní, když chceš ozvláštnit postavu vyšetřovatele, tak přidáme rodinnou tragédii a opět zde byl šéf/náhradní otec to tomu nasadilo korunu. Trochu mě mrzel místama roztahanej děj a ukvapenej konec. Ale další díl si rozhodně přečtu.

24.08.2020 3 z 5

Kniha krve Kniha krve Kai Meyer

Originálně vymyšlenej svět, kdy s pomocí tzv. bibliomantiky vládnete pomocí knih/y mocí, což mě velice nadchlo. Mrzí mě, že po třech dílech a tisíci stranách, co má tahle série jsem si nijak nezamiloval postavy, nevim proč, ale k srdci mi nepřirostly, a to je pro mě dost velká vada na kráse. Dál mě mrzí, že ačkoli svět je opravdu jedinečnej, tak není probranej dost do hloubky a svym způsobem odfláknutej, chtěl bych vědět víc. Postavy mě vytáčely, jejich nelogický chování mi úplně drásalo nervy a vim, že tuhle sérii už si znova rozhodně nepřečtu, protože většina postav je prostě banda dementů. A co mě nejvíc štve, když se v knize všechno táhne jak smrad a pak akční a zajímavý finále se vleze na pár stránek a nazdar ty vole, konec.

18.08.2020 2 z 5

Noční země Noční země Kai Meyer

Co jsem četl první díl už uplynulo několik let, takže jsem musel dlooouho vzpomínat, co se tam vlastně stalo a trochu jsem se ztrácel v pojmech a postavách, a proto jsem se do čtení musel nutit a kniha mě zpočátku neoslovila a spíš mě nudila. Ke konci už jsem se do toho zase dostal a bylo to hodně napínavý, ale díl mohl být kratší, přišel mi dost vycpávkový, jsem zvědavej na pokračování.

11.08.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež je moje první setkání s Colleen Hoover. Z počátku jsem se nemohl začíst, ale přibližně po první čtvrtině mě kniha vtáhla do děje. O knížce jsem nic nevěděl, přesně tak to mám nejradši, tudíž pro mě tady postupné prostupování do hloubky děje je víc matoucí a ohromně napínavý zároveň. Autorka vytvořila skvělou atmosféru obestřenou velkým tajemnem. S každou další stránkou se moje vnitřní pocity míchaly jak polívka a kniha mě bavila víc a víc. Přibližně za půlkou knihy už začínáte tušit, škoda toho lehce odbytýho finále, ale i tak to bylo napínavý jak kráva a těšim se na další setkání s touhle autorkou.

28.07.2020 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Ty vole, tady se zase ždíme něco, kde už toho na ždímání moc nezbylo. Grišu jsem nečetl, jen Šešt vran, ale příběh Nikolaje byl asi 380 stran velice nudnej a na to, že to má být kniha o něm, tak nebejt mojí oblíbený Niny, tak knížka jde do bazaru a nedočtená. Bardugo už bohužel nezopakovala svůj úspěch s vránama a bohužel se mi osvědčuje i po Válkonošce, že to možná už nikdy nepřijde. Samozřejmě takovej průser to nebyl, na konci si trošku autorka nahonila bodíky, ale jsem z toho pořád takovej rozpolcenej. Rád jsem se vrátil do tohohle světa, ale knížka byla velice průměrná a po dočtení jsem zjistil, že to má být počátek nový série. Takže doufám, že ty vole Bardugo to trošku zlepší a další díl bude napínavější a čtivější. Aspoň, že ty její knížky lahoděj oku a v knihovně se krásně vyjímaj.

21.07.2020 3 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Začátek duologie dobrej, do knížky jsem se začetl prakticky hned. Jen přesně jsem nepochopil ten rozdíl mezi Dreky a Čistými, z toho jsem byl obě knihy zmatenej. Napsáno velice čtivě, ačkoli mi tady lezlo na nervy nelogický chování postav, ale dílo si mě rozhodně získalo.

14.07.2020 4 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Od začátku do konce mi hlavou běžela jenom jedna věta, a to What the fuck is wrong with you? Rasismus nechutná xenofóbie, něco absolutně šílenýho se tady děje. Celou knihu jsem přemýšlel, že takhle nějak takhle zacházel Hitler s Židy. Nechutný, šíleně nechutný. Některý postavy mě tak neuvěřitelně sraly a z představy, že takoví lidé chodí po týhle planetě se mi chce blejt. Ta obrovská posedlost čistou rasou, co mi to jenom připomíná… Hnus! každopádně velice čtivá YA, ale mrzí mě, že u Zloděje čísel byl tak ukvapenej konec, první půlka knížky byla zbytečně zdlouhavá a akční konec zkrácenej na minimum.

14.07.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Boží zakončení série. Marissa mě hodně potěšila a nebojim se říct, že se jedná o nejlepší díl celý série. Romantická linka, která je nenásilně vpasována a zároveň se okolo ní celý děj netočil, jak jsme zvyklí z mnoha knih, byla příjemná. Dost dlouho jsem loboval za Anarchisty a Nova byla moje nejoblíbenější postava a měla hodně originální schopnosti, dal bych si říct s takovym darem. Celkově autorka tady vystavěla skvělej svět a dokázala lidem přiřknout úžasný síly, některý obyčejný, některý hodně specifický a některý totálně boží. Děj mě bavil od začátku do konce, i když za konec bych půl hvězdičky strhnul. Epilog jsem si musel ty vole přečíst dvakrát, než mi to docvaklo, co se to tam sakra stalo. Božsky zakomponovaný, ale na jednu stranu, je to finální díl a mě to dost naštvalo, protože bych tam ještě jednu kapitolku, co navazuje na epilog rozhodně ocenil, takhle byla skoro zbytečná a s moc otevřenym koncem.

24.06.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Já ani nevim, jestli má cenu psát nějakou recenzi. Angela Marsons je prostě neskutečná spisovatelka detektivek. Každej díl mě dostane svojí tématikou i napínavou atmosférou. Pro milovníky detektivek naprosto skvělý čtení. Bla bla bla já vim, že to trvá napsat a autorka píše knihy jak na běžícím páse a na kvalitu je potřeba čas, ale jako prostě potřebuju další, je to tak těžký pochopit? :D

23.06.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

V českym rybníčku je tohle něco neotřelýho a originálního. Thriller s detektivní zápletkou, která mě během prvních pár stran totálně vcucla a nepustila. Děj plynul skvěle, stránky ubíhaly rychle a hlavně jsem byl mega napnutej, jak to bude dál, kdo je vrah a hlavně proč vraždil. Vraha jsem po dlouhý době tipl správně, avšak to, proč vraždil mi vyrazilo dech, hlavně ten návrat do minulosti, kdy se vrah přiznával, to mě dost rozsekalo. Na to, že je to young adultovka, tak na jednu stranu postava Adama, kterýmu bylo patnáct, na mě chvílema byla dost přemoudřelá, na druhou se mi líbilo, jak to měl v hlavě srovnaný a jak vždycky chránil mladšího bráchu. Alešova velice povedená prvotina a mega se těšim na jeho další knížku, která bude určitě stejně skvělá jako tahle.

11.06.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Pokračování Eragona jsem se upřímně bál. Všude na mě vyskakovaly zklamaný články a recenze, jak knížka stojí za prd. Odhodlal se a vrhl se na ní a vlastně jsem byl příjemně překvapenej. Samozřejmě, není to román, téměř žádný pokračování o Eragonovi a dozvídáme se o něm opravdu málo, ale něco přece! Povídky ze světa Alagaësie mě hodně bavily, kniha je krátká a přečte se velice rychle. Já jsem oproti většině byl naopak rád, že jsem se do tohohle úžasnýho světa vrátil a těšim se na další příběhy. Já jsem čekal to nejhorší a bál jsem se číst, a to mně asi ušetřilo zklamání, páč mám Eragona v paměti, tak mě tenhle malej vejlet do světa dračích jezdců udělal velkou radost.

09.06.2020 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

No, po víc jak roce, jsem musel hodně vzpomínat na děj i postavy z prvního dílu, ale překvapil jsem sám sebe, když jsem se do děje vpravil docela rychle. Jednička byla spíš takovej herní svět, kterej byl napínavej a byl vlastně jen o virtuální soutěži Warcross. Na konci jedničky nastalo jakýsi šokující odhalení a právě v tomhle duchu se odehrával celej druhej díl. Za mě teda docela vydařený, kniha dobře plynula, žádná nastavovaná kaše, akční, napínavý, žádná nouze o zvraty, dobrý čtení. Velice mě bavila odhalení, co se týče uneseného bratra, to jsem byl hodně překvapenej, co nám autorka naservírovala. Bohužel musim hvězdu za velice čekanej konec, ale rozhodně jsem si akční momenty užil a vůbec se nenudil.

04.06.2020 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Potkáš se s krásným klukem, pokecáš s ním pár minut a on se ti ztratí. Je to osud, vesmír? Když se oba chlapci začali navzájem hledat, ty kráááááso já byl tak napnutej. Jako takhle se mnou nezamává ani finále AZ-kvízu. MASAKR!!! Typická YA fantasy, bylo to hezký až sladký, což mi vůbec nevadilo. Dle většiny tady, tak byl začátek utahanej, což pro mě to bylo právě naopak. Hoši se občas chovali trochu nelogicky a místama mě to vytáčelo, ale to tomu dodávalo trochu víc na reálnosti, protože, co si budem, žádnej vztah není úplně růžovej a dva různý lidi nemůžou bejt prostě ve všem naprosto stejný. SPOILER! Bodíky stržený za konec, protože já jako romantická duše miluju happyendy a tady mi to prostě chybělo.

01.06.2020 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Po holce mimo rytmus jsem měl z autorky docela strach. Probuzení Simona Spiera bylo boží, ale to pokračování mi zrovna úplně nesedlo, protože hlavní postava se chovala skoro celou dobu jako totální kráva. Ale tady mě autorka zase bavila. Příběh hezky plynul, s Molly dost jsem se v několika situacích dokázal opravdu hodně ztotožnit, knížka mě místama neskutečně rozesmávala a postavy mi byly hodně sympatický, výborně zakomponovaná LGBT tématika, přesně tak by to mělo bejt, nic na sílu, příjemná oddychovka, která mi hodně sedla.

28.05.2020 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

No ty kráso, to byl teda matroš. Z celkových 300 stran bylo prvních 200 totální utrpení, že jsem si myslel, že to fakt nedočtu, ale říkal jsem si, že když jsem hecnul i Třeštíkovou a dočetl jsem jí, tak to musim prostě dát. A hle docela se to i vyplatilo, páč posledních 100 stran bylo fakt dobrejch, dokonce to bylo i napínavý. Nápad slušnej, ale to zpracování? Ty vole! Konec to fakt vytáhnul, ale začátek hrůza, nuda, nuda, nuda, pak to bylo takový zmatený, nesmyslný, spousta věcí blbě nebo vůbec nevysvětlených. No… K týhle autorce se už asi nevrátim.

27.05.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Ty vole klobouk dolů! Markéta je s každou další knížkou lepší a lepší, baví mě styl psaní, zápletky i postavy. Rád jsem se dozvěděl, jak to pokračovalo dál s Bárou a Terezou, knížka se četla úplně sama a ke konci to bylo sakra napínavý, že jsem zuřivě otáčel další a další stránky, abych se dozvěděl, jak to celý dopadne. Mega se mi líbila autorčina vize budoucnosti, která dle mýho, nebude tak daleko od pravdy. No uvidíme za 20 let. Rozhodně je to to nejlepší, co Markéta kdy napsal a já se těšim na její další knížku, protože cokoli tahle holka vyplodí, mě baví a ať to bude, co to bude, já to chci číst. Protože je to všechno reálný, postavy jsou normální lidi, ve kterejch se člověk často i najde. Markéta umí humor krásně přenýst na papír, a když jsem četl věci jako "nefouká mu cukr do prdele" nebo, že jedna postava má před krámama pocit, že jí prasknou kozy, rozletěj se po ulici a bradavky se přilepí na výlohu cukrárny, tak to jsem se řezal jak dement dobrejch několik minut.

19.05.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Od knížky jsem nečekal nic světobornýho, jen jsem po My děti ze stanice zoo potřeboval zase úplně jinej žánr, kterej mi nakopne lepší náladu a přesně to jsem dostal. Tři příběhy o študácích, vánocích a jedný sněhový vánici; takhle na květen ideální :D Příjemně se to četlo, takový hezký, fajnový odreagování. Po poslední Greenovce Jedna želva za druhou, jsem z toho měl docela strach, ale nakonec se ukázalo, že zbytečnej :) Vlastně jsem omylem jako první viděl film, a to mi došlo až při čtení knížky, že je mi to nějaký povědomý. Film trochu jinej než děj v knize, ale skvěle navnadil a vždy jsem rád, že si ke knižní postavě mohu přiřadit i konkrétní obličej.

14.05.2020 4 z 5