Kniha krve

Kniha krve https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390706/bmid_kniha-krve-ix9-390706.jpg 4 49 9

Stránky světa série

< 3. díl

Svět bibliomantů je ohrožen novým děsivým nebezpečím. Jedno refugium za druhým je pohlcováno neznámou silou. Furia se obává, že je jediná, kdo může zastavit zničení světa – a že za to nejspíš bude muset zaplatit pořádně vysokou cenu. A potřebuje pomoc... Protože jestli se brzy nedostane z podivného mezisvěta, kam byla uvržena, nejspíš nezbyde žádný svět, kam by se mohla vrátit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Blutbuch , 2016

TeoK7
29.04.2021 5 z 5

opět trochu horší než minulé díly ale určitě si tuto sérii někdy znovu přečtu.

roman9276
18.08.2020 2 z 5

Originálně vymyšlenej svět, kdy s pomocí tzv. bibliomantiky vládnete pomocí knih/y mocí, což mě velice nadchlo. Mrzí mě, že po třech dílech a tisíci stranách, co má tahle série jsem si nijak nezamiloval postavy, nevim proč, ale k srdci mi nepřirostly, a to je pro mě dost velká vada na kráse. Dál mě mrzí, že ačkoli svět je opravdu jedinečnej, tak není probranej dost do hloubky a svym způsobem odfláknutej, chtěl bych vědět víc. Postavy mě vytáčely, jejich nelogický chování mi úplně drásalo nervy a vim, že tuhle sérii už si znova rozhodně nepřečtu, protože většina postav je prostě banda dementů. A co mě nejvíc štve, když se v knize všechno táhne jak smrad a pak akční a zajímavý finále se vleze na pár stránek a nazdar ty vole, konec.

vlkcz
17.08.2020 4 z 5

Po Noční zemi jsem se těšil na finále, ale ono vyšlo tak trochu do ztracena. Ale i tak mě závěrečný díl víc než uspokojil.

meda2007
11.04.2020 4 z 5

Skvele napsana kniha s pekne propracovanyma postavama. Moc krasne vystaveny svet. Jen me trosku mrzi ten konec.

andrejci
15.12.2019 5 z 5

Tohle byl nejlepší díl celé série. Předchozí díly mě nebavilo ale tenhle byl super. Konec bych možná trochu změnila a to i pár věcí v celé sérii. Bylo to takové příjemné odpočinkové čtení.

BetyN.
21.04.2019 5 z 5

Tak tohle byl famózní závěr této série. Opět mě dostala autorova fantazie a promyšlenost příběhu. Knihu jsem si moc užila.

Parwana
15.04.2019 3 z 5

Skvěle napsáno jako obvykle, se strhujícím koncem, málem jsem plakala. I když jsem četla knihu s odstupem od předchozích dílů a spoustu věcí jsem mezitím zapomněla (obtížnější návaznost, tápete, kdo je kdo, kdo kde umřel, kdo se kde vynořil...).

Ivuska.09
21.02.2019 3 z 5

Svět, který je v této sérii vytvořen, je skvělý a nápaditý. Úplně jiný než realita. Nová slova, nové významy. Tohle mě na celé sérii baví. Pro knihomoly přesně to pravé. Ale mám i pár výhrad. Místy mi děj přišel nedotažený. Musela jsem hodně vzpomínat, co se vlastně stalo v předchozích dvou knihách. A kvůli tomu mi trvalo, než jsem se do Knihy krve začetla. Celkově se střídají pasáže, které nudí a které baví. Celkově hodnotím jako průměrné dílo.

Orange8knihomol
29.01.2019 5 z 5

Třetí díl ,,Stránek světa" mne opět nezklamal, ba naopak mile potěšil. Příběh v sobě nesl spoustu knih a bibliomantských věcí, které se knihomolům, mezi něž patřím i já, budou vřele zamlouvat. Děj knihy měl, jak jinak, více dějových linií, byl protkaný jako pavoučí síť, a proto má čtenář po přečtení pocit, že se toho v knize událo mnoho. Dokonce se mi zdá, že si ani na všechny události a příčiny nemohu vzpomenot, což mne celkem mrzí. Postavy mi přišly čím dál tím více propracované a lidské než v předchozích dílech, což bylo super. Moc se mi líbil konec, který mě trochu dojal a také okolnosti kolem Pipa, Furiina jedenáctiletého bratra, který je pro mě obrovským vzorem a kterému z celého srdce fandím. Rozhodně DOPORUČUJI!

pro děti

Kai Meyer