RiverSong RiverSong komentáře u knih

Upír Lestat Upír Lestat Anne Rice (p)

Úžasné! Ještě lepší než první kniha. S Lestatem byl děj živější a zajímavější než s Louisem a celkový životní příběh působil mnohem svižněji. Škoda jen, že toho Louis věděl o Lestatově životě tak málo, možná by ho dokázal více pochopit a hledět na něj i z jinéhu úhlu. Pro mě se Lestatovo osobní kouzlo stalo prostě neodolatelné. Jeho vzdorovitý postoj, občasná marnivost, ale i schopnost hluboce se zamyslet nad podstatou věcí. Další díly si v každém případě přečtu, i kdybych je měla louskat hodiny se slovníkem v ruce. Pro ty, kterým se líbilo Interview, určitě doporučuji.

02.08.2016 5 z 5

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Poslední díl jsem přečetla jako v transu. Celá trilogie mě neuvěřitelně bavila. Michaela mi bylo hrozně líto a na Rowan jsem měla pořádný vztek. Anne Rice se stala mou nejoblíbenější autorkou a je mi opravdu líto, že od ní do čestiny bylo přeloženo tak málo knih.
Každopádně skvělá trilogie, kterou na 100% doporučuji!

21.07.2016 5 z 5

Hodina čarodějnic II. Hodina čarodějnic II. Anne Rice (p)

Druhý díl mi připadal fantastický. Bylo trochu namáhavé vyznat se v rodině Mayfairů, ale dalo se to zvládnout. Upřímě obdivuji, že se do toho autorka nezamotala.:) Historie rodiny byla vylíčena do ohromujících podrobností. Některým lidem mohla vadit popisnost, ta je ale pro Anne Rice typická ve všech knihách a mně osobně připadá velmi důležitá pro důkladné uvedení do situace a opravdu se mi tento styl psaní líbí.

Velmi nepříjemná mi byla Carlotta. Byla to čarodějnice v každém směru, ale povahou a nikoliv nadpřirozenými schopnostmi. Nesmírně líto mi bylo Deirdre. Kdyby jí mohla Talamaska pomoct, možná by to dopadlo jinak. Rozhodně knihu doporučuji všem, kteří mají za sebou první díl.

16.07.2016 5 z 5

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Na Zrádce jsem čekala hrozně dlouho a nebyla jsem zklamaná. Stejně jako první díl velmi dobrá knížka. Jen mě dost mrzí, že u nás nevyjdou zbývající díly. Chystám se je číst ve španělštině, tak uvidím. Doporučuji

12.07.2016 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Knihu jsem si měla brát na dovolenou, ale jak jsem často chodila kolem hromady s věcmi, které se měly postupně balit, vždycky jsem si kousek přečetla. Ve finále jsem zjistila hodinu před odjezdem, že už jsem na konci a nemám co číst. :) Opravdu se mi to líbilo a knihu jsem zhltla, ani jsem nevěděla jak. Pro milovníky klasického fantasy doporučuji

12.07.2016 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Anne Rice mi jako spisovatelka učarovala svou knihou Interview s upírem, kterou považuji za nejlepší knihu svého života. Ani tento první díl trilogie Hodina čarodějnic mě nezklamal. Fantastické čtení s výborným nápadem, psané úžasně čtivou formou. Anne Rice se pro mě stala Paní autorkou a myslím, že tou pro mě zůstane už napořád. Vrhám se na druhý díl a ostatním první díl určitě doporučuji

10.07.2016 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Tenhle díl se mi velmi zamlouval. Na prvním místě je u mě pořád Závoj smutku, ale hned po něm je Silueta. Nelze to úplně srovnávat vzhledem k tomu, že každý Doctor byl jiná regenerace. Ale kniha měla moc pěkný nápad a rozhodně bych ji doporučila. Moc se těším na Roj hrůzy, který dostanu k svátku.

06.07.2016 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Po přečtení prvního dílu mi tenhle připadal trochu slabší. Přestože nebyl tak dobrý jako první, líbil se mi nápad celkově. Kniha byla vážnější než Závoj smutku, docela zde figurovala politika. Ale myslím že celkově (až na některé menší nedostatky jako občasná uspěchanost, nebo naopak zdlouhavost) byla kniha dobrá a fanouškům seriálu bych ji doporučila.

06.07.2016 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Kniha se mi líbila stejně jako první díl. Líbila se mi možnost vidět situace i Callumovýma očima. Myslím, že třetí díl už by byl zbytečné natahování. Oba díly doporučuji

06.07.2016 5 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Kniha mi přešla dobře zpracovaná, velmi jsem se v ní inspirovala a žádný z filmů, které jsem si vybrala, mě zatím nezklamal. Jako inspiraci doporučuji

30.06.2016 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Tři mušketýři jsou klasika, které se prostě nedá odolat. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny (a to jsem se přitom připravovala na testy do školy) a byla jsem nadšená. Kniha plná akce a zároveň i přátelství, které se jen tak nedá zlomit.

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Skvělé zakončení, možná jen trochu smutné (tedy alespoň pro mě). Jinak celou sérii jsem doslova vdechla. Fantastické!

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Uchvacující stejně, jako předchozí díly. Nemám co dodat.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělá série! Obdivuji Paoliniho, že to dokázal napsat už v devatenácti letech.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla dvakrát, naprosto mě dostala! Doporučuji

29.06.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha byla skvělá, avšak velice drsná. Těžko si představit, že je to skutečná realita.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížku jsem v dětství milovala a tak je tomu i nyní. Moc se těším, až ji jednou budu číst svým dětem.

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Vzhledem k tomu, že jsem velká fanynka Doctora, knihu jsem si hrozně užila. Občas tam byly skutečně smutné pasáže, ale nechyběl ani Doctorův humor. Pro fanoušky Pána času určitě doporučuji

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tento žánr knih zbožňuji. Knihy, kde nás jedna fiktivní postava provází historickými událostmi a postupným vývojem lidí. Film se mi nelíbil, knize vůbec neodpovídal, mnoho věcí bylo vynecháno, nebo úplně změněno. Knihu bych ovšem rozhodně doporučila

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha perfektní. Strhující thriller, četla jsem jedním dechem. Oproti tomu film se mi vůbec nelíbil, v kontrastu s knihou mi připadal dost slabý. Knihu ale rozhodně doporučuji