1001 filmů, které musíte vidět, než umřete

Rozsáhlá barevná encyklopedie filmového umění od jeho počátků až po současnost, sestavená pod vedením významného filmového kritika a znalce Stevena Jaye Schneidera, zaplňuje po neocenitelném Slovníku zahraničních filmových herců konce XX. století Miloše Fikejze (Volvox Globator, 2002) další citelnou mezeru v současné české knižní produkci. Knihu jistě ocení nejen vybíraví fanoušci filmového plátna nebo studenti filmových oborů na vyšších středních a vysokých školách, ale i běžný čtenář a byť jen občasný návštěvník kina. Padesát osm autorů, kteří se na sestavení tohoto průvodce stoletím filmového umění podíleli, založilo svůj výběr nejen na kritickém ocenění jednotlivých děl, ale vzalo v úvahu i historické souvislosti a ohlasy diváků. Autoři se nebáli do knihy zařadit kromě filmů, jejichž umělecká kvalita je nezpochybnitelná, ani to nejlepší z »okrajových« »pokleslých« žánrů (horor, sci-fi, thriller), a dali tak vzniknout živému dílu, nad nímž každý čtenář jistě může přemítat, zda chronologicky řazené snímky odpovídají přesně jeho vkusu, ale zároveň stěží najde dílo, které by do takto pojatého výběru nepatřilo. V knize totiž najdete právě ty filmy, které prostě musíte vidět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25996/filmu-ktere-musite-videt-nez-umrete-25996.jpg 4.2118

1000+1001 (14.)

1001 Movies You Must See Before You Die (2007)

Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Volvox Globator

los
10. listopadu

jako většina výběrů i tento je diskutabilní, autorsky subjektivní a podmíněný dobou a místem svého vzniku

jengibre

Naprosto nezbytná příručka pro každého milovníka filmů. A pokud nejste milovníkem a na filmy koukáte jen příležitostně, stejně si ji pro inspiraci pořiďte - možná se pak jejich milovníkem stanete ;-)

Osvícený

Nad dozajista vynaloženou námahou dát tento opus dohromady zůstává rozum stát stejně, jako nad jeho propracovanou komplexností. Kdo se nazývá filmovým znalcem, měl by mít přečteno či přečíst.

Ivan Kučera
30.12.2017

V podstate veľkolepá záležitosť a to nielen rozsahom, ale plus mínus i kvalitou. Texty k jednotlivým filmom nie sú niečo, čo by vám urobilo dieru do hlavy. Je to napísané dosť univerzálnym, neškodným štýlom. Ale zas nemôžem povedať, že by to bolo odfláknuté. To určite nie - texty obsahujú plno zaujímavostí, súvislostí, fotiek, plagátov, dobových informácií. V tomto smere je to poctivá, nadpriemerná knižka. Ako hororového fanúšika ma potešilo prekvapivo dosť veľké zastúpenie tohto žánru. Ak ste aj vy fanúšikmi hororu, siahnite i po spriaznenom "pokračovaní" - 101 hororov, ktoré musíte vidieť, než zomriete.

ArwenAragorn
01.01.2017

Pro fanouška filmů, jako jsem já, skvělá kniha.

Pedestrian
18.09.2016

Inspirativní zdroj filmových odkazů od těch největších klasik až po naprosté rarity. Díky této knize jsem objevil spoustu zapomenutých klenotů zejména ze 30. let (Jsem uprchlý galejník, Footlight Parade ad.). Pro mě téměř filmová bible.

RiverSong
30.06.2016

Kniha mi přešla dobře zpracovaná, velmi jsem se v ní inspirovala a žádný z filmů, které jsem si vybrala, mě zatím nezklamal. Jako inspiraci doporučuji

kebom
03.01.2015

Kniha predstavuje zaujímave tipy na filmy, ktoré stojí za to vidieť. Avšak... Jednotlivé komentáre písalo množstvo ľudí a po pravde rozličnou úrovňou, niekedy fakticky žiadnou výpovednou hodnotou - autori si zjavne vypomohli systémom vypožičania komentov z databázy, akou je napríklad u nás ČSFD. Zoznam filmov je teda v poriadku, popisy sú často takmer zbytočné a vyplnené fotkami...

BigDeal
25.10.2014

Kniha, ktorú si môžem zobrať do ruky po 1001 raz a stále ju budem listovať s veľkým záujmom.

michael4483
03.07.2014

Esenciálny to kus pre každého (nielen) filmového nadšenca, ktorý chce mať aspoň ten základ v malíčku. Niet čo dodať.

M.Rodriguez
22.04.2014

Nekompromisně 1000+1 film, který musíš vidět, než umřeš. A musím uznat, že s některými filmy mám docela problém je vůbec sehnat, abych je viděl. Některé filmy bych zase přeobsadil za něco daleko lepšího, ale každý má jiný vkus, se nedá nic dělat.

PAVEL z BRNA
26.01.2014

Zajímavá kniha pro každého milovníka filmu s špatnou pamětí. Rád s ní pracuji a odškrkávám si filmy, které jsem viděl.

Verrrunka
07.08.2013

Tak tuhle bichli mi ani v knihovně nemohli půjčit domů. A jsem možná i ráda, kdo by se s tím chtěl tahat. Takže jsem ji postupně prostudovávala na místě. Některé zařazené filmy mi přišly dost nesmyslné, ale jak se tak říká- sto lidí, sto chutí.

Daxie L. Jesus
23.03.2013

Nesouhlasím s některými kravinami,ale souhlasím s jinými. Postupně si teď odškrtávám to, co jsem již měl tu možnost shlédnout.

Wilbur
02.09.2011

Na tuhle knížku jsem se moc těšil. Bohužel, je pro mne trpkým zklamáním. Jsem u asi dvacátého filmu a našel jsem čtvrtou chybu. Především ohledně ocenění (Oscarů) se tam píšou nepravdy. U filmu "What Ever Happened to Baby Jane?" je dokonce chybná zmínka v obsazení, což považuji za hrubej přešlap. Cena neodpovídá kvalitě, se obávám.