101 kultovních filmů, které musíte vidět než umřete

101 kultovních filmů, které musíte vidět než umřete https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310487/bmid_101-kultovnich-filmu-ktere-musite-v-qvR-310487.jpg 4 18 3

Mnoho filmů, které mají kultovní status, bylo zpočátku propadáky, a až v průběhu let přitahuje skupiny oddaných fanoušků. Některé kultovní filmy jsou velmi dobré, jiné tak špatné, až jsou dobré, a některé jsou komické eskapády, zatímco mnoho dalších spadá do kategorie sci-fi nebo hororů. Ale všechny kultovní filmy mají jedno společné: odmítají zemřít. Kniha známého filmového historika Stevena Jaye Schneidera přináší profily 101 nejvíce nezapomenutelných kultovních filmů všech dob. Patří mezi ně Nosferatu, Reefer Madness, Fantazie, Dotek zla, Taxikář, Invaze zlodějů těl, Lovcova noc, Barbarella, Bezstarostná jízda a mnoho dalších. Každý profil obsahuje shrnutí děje, obsazení a štáb a zajímavá fakta o filmu. Jsou prezentovány chronologicky v samostatných kapitolách pokrývajících každou dekádu od roku 1920 až do současnosti. Vše ilustrováno nezapomenutelnými filmovými fotografiemi a reprodukcemi reklamních plakátů.... celý text

Literatura naučná Umění Encyklopedie
Vydáno: , Volvox Globator

101 Cult Movies You Must See Before You Die , 2010

ozzak
14.01.2024 4 z 5

Hodně zajímavá Kniha o 101 kultovních filmů až na absenci nejvýznamních filmu což se divím. Ale i tak mne kniha obsahuje řadu kvalitních filmu mnohé sem již viděl a další filmy stojí za schlédnutí. Rád se knize budu vracet.

GregLapatat
16.03.2022

K předřečníkovu zklamání z toho, že kniha neobsahuje filmy jako Pulp Fiction nebo Taxikář: vysvětluje to sám autor v předmluvě. Lidé obyčejně nerozumí obratu "kultovní dílo" správně. Obvykle za "kultovní" považují díla masově populární (jako Pulp Fiction), nebo výrazně oceňované kritikou (jako Taxikář).

Obrat "kultovní dílo" však ve skutečnosti označuje takové dílo, které si (obvykle) ani masovou oblibu, ani uznání kritiky nevysloužily, přesto se však kolem nich vytvořil zřetelný okruh / "kult" fanoušků, kteří k je navzdory uvedeným skutečnostem mívají až v nekritické oblibě. Trochu jsem to samozřejmě zjednodušil.

HloupýHonza
25.12.2020 4 z 5

Kniha nabízí pěkný přehled o kultovních filmech, avšak mě docela zklamala absence opravdu velkých kultovních klasik, jako je Pulp Fiction, Taxikář a plno dalších, protože ač se pojem "kultovní film" dá interpretovat plno různými směry, tak chybějící filmy v podstatě každý směr naplňují, tak nevím, proč je tam autor nezařadil. Přesto je to však pěkná filmová příručka.

film

Steven Jay Schneider