RiverSong RiverSong komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Rozhodně jsem na začátku nečekala, že mě tahle kniha tak chytne, ale opak byl pravdou. Těším se, až sepodívám i na film.

22.10.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Nejlepší díl ze série, skvělý závěr. Tahle série rozhodně stojí za to.

22.10.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako předešlý díl naprosto skvělé. Hrozně se mi líbí obálka, ta si od prvního dílu velmi polepšila.

22.10.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Super kniha, nevím, co víc dodat. :)

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Velmi hezká knížka. Nic náročného, jen takové oddechové, romantické fantasy, ale žádná nuda, děj jde hezky kupředu, jsou zde i ne zcela očekávané zvraty. Rozhodně není tak předvídatelná, jak by se dalo od tohoto tématu očekávat. Snad jen to cestování časem ke konci knihy mi přišlo až příliš jednoduché a naivní. Jinak jsem sama sebe musela hodně přemlouvat, abych knihu odložila a šla dělat nějakou prospěšnější činnost. :) Vrhám se na další díl.

21.10.2016 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Naprosto úžasná kniha! Nikdy jsem nečetla nic podobného, nápad zcela originální, neotřelý. Konec perfektní. Celou knihu jsem doslova zhltla.

21.10.2016 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha byla vážně dobrá, určitě stojí za přečtení. Občas mi trochu vadil přístup hrdinů, kteří byli křesťany. Nemám ráda absolutní fanatismus, ať se týká čehokoliv, a proto mi neustálé vychvalování Krista bylo trochu proti srsti. Není to ale nic proti autorovi, do této doby to patří a je jedině dobře, že autor popisuje co nejvíce realisticky. To, že s tím někdo jako třeba já úplně nesouhlasí, to je jiná věc.
Kniha má spád, skvěle líčí Řím a události za císaře Nera, takže vám něco dá a k tomu se vůbec nenudíte. Rozhodně doporučuji. Macte!

Spoiler!
Za sebe jsem si nejvíce oblíbila Petronia. Knihu jsem dočítala ve škole tajně pod lavicí a když Petronius na konci s Euniké umíral, měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. V těchto ohledech jsem možná až moc sentimentální. Ale alespoň zemřel tak, jak žil: šťastně a se vší krásou :)

12.10.2016

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha, která stojí rozhodně za přečtení! Námět je skvělý a originální. Když pálili všechny ty knihy, rvalo mi to srdce. Vážně úžasné, ale pro takové, jako jsme my, kteří žijí knihami, by se tato kniha měla řadit i do kategorie Horor.

21.09.2016 5 z 5

Hra osudu Hra osudu Barbara Wood

Hezky napsané, ale není to kniha, kterou byste si zapamatovali na dlouho. Ale i tak stojí za přečtení.

10.09.2016 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem přečetla z povinnosti. Absolutně bez děje a nápadu, nuda největší. Ale je to klasika, co naděláme.

09.09.2016 odpad!

Proroctví ráje Proroctví ráje Graham Brown

Poslední díl mi připadal, že celou sérii tak trochu zkazil. Byla to spíše samostatná kniha a s prvními dvěma díly neměla vůbec co dělat. Podle mého, už byla napsána spíš jen proto, aby autor něco napsal. Téma mělo potenciál, ale ten bohužel nedošel naplnění.

09.09.2016 3 z 5

Černé slunce Černé slunce Graham Brown

První díl se mi zdál lepší. Nadále tu byla předvídatelnost, která mě místy dost štvala. Uvidíme, co třetí díl.

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Pěkný nápad, napínavé čtení, ale jak už zde bylo zmíněno, dost předvídatelné. Za to bych ubrala hvězdičku, ale jinak můžu doporučit.

Ranhojičova láska Ranhojičova láska Wolf Serno

Myslím, že uzavření třetí knihou by bylo lepší. Neříkám, že se mi poslední díl nelíbil, ale připadal mi trochu nadbytečný. Ale i přesto dobré čtení.

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

Do třetice všeho dobrého - a tady to platí dvojnásob.

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Stejně skvělé, jako první díl. A jdeme na třetí... :)

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Snad nejlepší historická kniha, jakou jsem kdy četla! Fantastické!

09.09.2016 5 z 5

Orfeus v podsvětí Orfeus v podsvětí Tom Harper (p)

Společně s Lazarovou kryptou je to podle mě nejlepší kniha Toma Harpera. Rozhodně stojí za přečtení

09.09.2016 5 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Dobrodružný a napínavý příběh, který se velice pěkně čte. Je to spíš jednodušší kniha od tohoto autora, knihy z pozdějších let jsou propracovanější. Ale přesto doporučuji

09.09.2016 4 z 5

Tajemství mrtvých Tajemství mrtvých Tom Harper (p)

Napínavá a čtivá kniha s trochu podivným a zároveň šokujícím rozuzlením. Doporučuji.