Černý déšť

Černý déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106274/bmid_cerny-dest-1y2-106274.jpg 4 123 25

Danielle Laidlawová série

Národní výzkumný institut Spojených států se zmocní záhadného krystalu s mayskými hieroglyfy. Nález a následné pokusy na něm provedené jej odhalí coby možný zdroj nové energie čisté, nevyčerpatelné, levné. Na místo nálezu, k troskám mayskému chrámu, odjíždí výprava vedená mladou, ambiciózní Danielle Laidlawovou, která si podle instrukcí najme pilota jménem Hawker, bývalého agenta CIA. Výprava musí čelit nástrahám brazilské džungle, kde kromě domorodých kmenů řádí i děsiví nezničitelní tvorové, a také multimilionáři Kaufmanovi, jenž chce novou technologii získat pro sebe. Další podivný artefakt, který výprava přiveze zpět, odpočítává čas k 21. prosinci 2012 Akční, napínavý, exotický a dobrodružný takový je debutující thriller Grahama Browna.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Black Rain , 2011

Luigi1
30.09.2023 4 z 5

Velice dobře napsané a čtivé

čef
19.01.2023 4 z 5

Hledání ztracených měst v Amazonii a studené fúze se v tuto chvíli zdá jako pošahaná snaha. Avšak pro spisovatele je to zlatý důl, mohou si popustit fantazii naplno a na tomto základě vygenerovat napínavý příběh a navíc s úplně novými agresivními tvory a bojovnými kmeny amazonských Indiánů. A když se přidají nějací ti jako dřevění panáčci z jiné planety a k tomu všemu ještě ekologická stopa no, nekup to!

Haloon
06.11.2022 5 z 5

To byl dobrodružný příběh jak má být! Čtenář si může užít tajemnou atmosféru Amazonského pralesa s chrámy starověkých indiánských civilizací, včetně hrozby agresivního kmene. Kniha byla napínavá a strhující se srozumitelnými a charismatickými postavami. Kolikrát mě napadlo, že z tohoto počinu by mohl být z fleku film a ani by se nemuselo moc přepisovat.

jan7113
24.06.2022 4 z 5

Dobře čtivý napínavý příběh s nádechem sci-fi. Čtenář se ani na chvíli nenudí, děj ubíhá. A i přes spoustu mrtvých přichází happyend. Nicméně pár záležitostí zůstává otevřených, tak uvidíme, kam se posuneme v dalších dílech.

pipa36
10.04.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla do dobrodružného žánru - úplně špatná volba to nebyla, ale...
Jak už to v tomto žánru bývá, i tady se autor nevyhnul zaběhnutým klišé alá nesmrtelní hrdinové, zatímco nepřátelé různých biologických druhů padají jako mouchy. Z druhé strany mě ale kniha skutečně bavila, protože to bylo opravdu čtivě a tak nějak lehce napsané. Ten, kdo hledá hluboké charaktery nebo dobře popsané svalovce, pro toho tato kniha není. Je určena spíše pro ty, kdo mají zájem o tématiku Mayů a s ní spojené různé konspirační teorie o jejich životě, umění, inteligenci a vědění, zániku a hlavně kalendáři.
Za mě tak 3,5 hvězdy - určitě si přečtu i druhý díl, protože jak říkám: čtivé a napínavé.

knihyKeMne
17.02.2020 4 z 5

Četla jsem v době vydání knihy. Pamatuju si jen to, že se to dobře četlo, napínavostí bylo podobné Řece bohů 2, ale zatímco zmiňovaná kniha se stala stálicí mé knihotéky, tuto jsem se rozhodla poslat dál.

caldap
28.07.2019 4 z 5

Zajímavé čtení, napínavé, poznámka autora vede k zamyšlení, celkem pěkný příběh.

Vanilka12
21.06.2019 3 z 5

Já nevím, jsem zmatená. Kniha se vůbec nečetla špatně, hlavní postavy takové nemastné neslané, sci-fi žánr mi taky nesedl, ale oceňuji originální téma, ze kterého se dalo "vytřískat" něco lepšího. K závěru se to celé nějak natahuje a rozplizne. PS: Doporučuji nečíst popisky na obálce knihy, je na nich totiž ve zkratce popsán celý děj.

Gaeberys
02.01.2018 1 z 5

Očekávala jsem dobrodužný thriller a ne sci-fi tak trošku brak. Proč brak? Na můj vkus byli někteří hrdinové až přehnaně nesmrtelní a závěrečný boj s příšerkama byl vlastně taky trochu přitažený za vlasy...
Námět zajímavý, ale zpracování pokulhává. Podprůměrná kniha

Beky
19.06.2017 4 z 5

Ojedinělé originální téma se strhujícím příběhem. Člověk prostě CHCE pokračovat, přestože konec zůstal otevřený ...

ZuzikBubu
13.04.2017 3 z 5

Bavilo mě to, chtěla jsem vědět co a proč a jak a kdo a přesto tomu něco chybí. Čtivé to je, vcelku málo popisné, což já ráda, akční a napínavé rovněž, to je v pořádku. Ale na mě například příliš brzké odhalení záporáka, v závěru vlastně až moc jednoduchá poslední bitva a další drobnosti typu, že vlastně tušíte, jak to celé skončí a tak... Nápad ale relativně dobrý, děj hezky nakroucený na Mayskou mythologii ...A určitě sáhnu po druhém díle, takže kniha nakonec vlastně fajnová ;)

RiverSong
09.09.2016 4 z 5

Pěkný nápad, napínavé čtení, ale jak už zde bylo zmíněno, dost předvídatelné. Za to bych ubrala hvězdičku, ale jinak můžu doporučit.

vlkcz
20.06.2016 4 z 5

Velice čtivé, i když předvídatelné. Z mého pohledu trochu škodí úplný závěr, kde je jasně zaděláno na pokračování.
Škoda odbyté korektorské práce, na několika místech jsou hrubé gramatické chyby, úplně špičkově nevypadá ani překlad, zejména odborné termíny vzbuzují podezření.

PonížilováA
19.04.2016 4 z 5

Bylo to velice zajímavé a fascinující, jak ti spisovatelé si dokáží najít téma, které ty čtenáře dokáže zaujmout.. Mohu doporučit.. :) Proto 4 hvězdičky

zylla
02.01.2016 4 z 5

Skvělé a napínavé čtení, trochu mi to připomínalo Dana Browna, ale bohužel zase tak moc dobré jako je Dan Brown to nebylo - nebylo to tolik promyšlené jako jeho knihy, ale i tak super.

knihomilka
26.11.2015 1 z 5

To bola ale blbosť. Od začiatku do konca nič iné, len streľba a obludy, streľba a obludy, streľba a obludy...

jan0504
07.11.2015 5 z 5

Celkom slušná prvotina, ba až výborná.
Rodí sa nám ďalší James Rollins :-)

trudoš
25.08.2015 3 z 5

Graham Brown stvořil průměrnou dobrodružku, která mě sice neurazila, ale ani příliš nenadchla. Předvídatelný děj má naštěstí spád, ovšem to je v druhém plánu bržděno zápletkou, kterou autor natahuje, jak jen může. Překvapivé je, že tak jak končí anotace knihy, končí i děj románu samotného. Už to trochu vypovídá o vatě, která uvnitř románu číhá na nepozorného čtenáře. (Pak to taky vypovídá o inteligenci nakladatele, ale to sem nepatří). A i když Černý déšť přes všechny výhrady končí poměrně zajímavým zvratem, zdaleka ne natolik zajímavým, abych cítil nutkání otevřít další díl. Jestli ano, tak jen proto, abych zjistil, nakolik se autor polepšil či ne.

Jaymay
01.08.2015 5 z 5

Velmi dobrá kniha, na to, že thrillery moc nemusím, tak tohle bylo parádní dílo! Doporučuji pro nadšence tajemna, záhad, mystiky, tajných spiknutí, masakrů a amazonského pralesa

ina77
17.07.2015 4 z 5

U mě dobré,kniha se četla hodně dobře.
Už se těším na další.

Graham Brown