Ranhojičova láska

Ranhojičova láska https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75577/bmid_ranhojicova-laska-gsb-75577.jpg 4 73 17

Ranhojičova pouť série

< 4. díl

Závěr dobrodružné ságy. Anglie, anno 1588. Vitus, kterého Alžběta I. jmenovala hrabětem z Collincourtu, je vyzván, aby podpořil anglickou flotu v boji proti španělské Armadě. Dostává se tak do bezvýchodného konfliktu, protože jeho milovaná žena Nina nechce, aby táhl do války, a nejlepší přítel, magistr García, se staví na stranu nepřítele. Největší nebezpečí však hrozí od Isabelly, krásné, nechvalně proslulé Španělky…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Liebe Des Wanderchirurgen , 2009

alexis818
04.11.2022

Nádherná série,moc mě to bavilo a ráda se k této dobrodružné pouti vrátím.

moudivlacek
25.02.2021 4 z 5

Poslední díl o ranhojičovi Vitovi nám líčí především boje mezi anglickým a španělským způsobem boje na moři, jejich rozdílné lodě, různé strategie. Vitus je dvakrát vtažen právě do těchto bojů - zprvu do špionážní akce a druhé jako dozor na lazaretní lodi. Vitus však prožívá i "temné období" svého života po setkání s tajemnou Španělkou Isabellou. Jsem ráda, že jsem měla možnost nahlédnout do historické bitvy nejen na moři, ale i bitvy o srdce Vita. Chtěla bych mít po boku takové přátelé, jako měl dotyčný sir ranhojič. To se pak vše zvládá lépe, a pokud na vás čeká milovaná osoba, tak se zvládne i nemožné.

harvan69
25.04.2019 1 z 5

Také jsem toho názoru, že čtvrtý díl je nadbytečný a ke všemu jasně nejslabší. Taky nechápu, jak se Vitus mohl zblbnout do potvory, že ji věřil, i když umírala na lodi. Přitom objednala vraždu jeho ženy, ještě že se to nepovedlo. Celou knihu mě z Vituse braly nervy. Na to, co ve světě zažil, neuvěřitelně naivní.

stana5805
14.07.2018 odpad!

Velke zklamani. Nejslabsi dil.

Ivanule
16.12.2017 4 z 5

Tak abych pravdu řekla,tak si myslím,že ty tři díly myslím stačily,že tenhle byl jen tak dodatkový pro mě celkem ani nemusel být napsaný.Jinak tedy příběhově už slabší než tři předchozí,a abych pravdu řekla,Vitus- chlap co říct,nechal se zblbnout od ženské...:)

pestas
27.10.2017 4 z 5

Priznavam, ze z cele serie se mi cetla tato nejhur. Mozna by tri dily stacily. Ale i tak se mi kniha libila. Vitus me v ni trochu zklamal co se tyka jeho podrizeni se Issabele, ale na druhou stranu opet i potesil v zaveru a ve spojitosti s Magisterem.

LenkaKa
24.03.2017 4 z 5

Omylem jsem přeskočila třetí díl. Tahle poslední kniha se mi četla celkem dobře, ale asi už stačilo, příležitostně si dočtu tu trojku. Už je to pořád stejné.

RiverSong
09.09.2016 4 z 5

Myslím, že uzavření třetí knihou by bylo lepší. Neříkám, že se mi poslední díl nelíbil, ale připadal mi trochu nadbytečný. Ale i přesto dobré čtení.

Miruš
20.08.2016 5 z 5

Opět skvělé čtení, mám ráda tohoto autory, ale děj mi moc klidu nepřinesl... můj problém ;-)

orinka3
04.05.2016 3 z 5

Tak mám za sebou poslední díl. Určitě to nebylo špatné. Jenom jsem měla obrovskou zlost na Vita, že si nedokázal poradit s tou šílenou hysterkou Isabelou. Přece jen jsem si myslila, že je lepší a odolnější. Ta potvora si s ním dělala co chtěla a on se choval naprosto slabošsky. Měl ji hodit do vody a byl by od ní pokoj. Krajně nesympatická postava! Ta mi kazila celý díl. Konec byl trochu neslaný nemastný, ale jinak to šlo...

prochajda
18.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, všechna vyprávění o ranhojičovi se mi líbila, klidně by mohlo být i pokračování.

pedi
19.11.2014 5 z 5

Tak se nám ten Vitus předvedl jako typycký chlap.Takže něco za co ho nemůžeme chválit a to nevěra a poblouznění sexem.Dejme ruku na srdce ...prostě obyčejný člověk,který se po celé století, co se týká lásky nemění.Jinak moc hezky psané jako vždy od Wolfa Serno.Početla jsem si

Jossie
26.09.2014 4 z 5

Škoda že byl napsán ještě tento čtvrtý díl ranhojiče, protože tady jsem Vita opravdu neměla ráda.

klokan.1905
28.04.2014 5 z 5

Tak poslední díl byl fakt dobrý. Určitě byl kvalitou srovnatelný s prvními dvěmi. Za mě jasných pět hvězdiček ;-)

LéňaM
24.04.2014 5 z 5

I poslední díl stál za to. Opravdu jsem touto tvorbou uchvácena a už mám objednané další knihy od Serna

Renda
18.03.2014 5 z 5

Po přečtení třetího dílu "Ranhojičova mise", jsem už neočekávala, že by mohl poslední díl být tak čtivý, ale z celistvosti tetralogie jsem knihu začala číst a dobře jsem udělala. Kniha mě vtáhla a jen nerada jsem ji přečtenou odkládala.
Napínavé, zábavné. Jak nesympatická je Isabela.

kryspin66
13.04.2013 4 z 5

Čtvrtý díl už není takový jako první dva díly. Celá tetralogie stojí za přečtení. Spousty zajímavých poznatků k lékařství v daném věku. Operace, léčení. Je velmi zajímavé, že některé léky se používají dodnes. Co se týče příběhu Vita a jeho přátel tak byl poutavý, různé situace pochod, plavba, ztroskotání, artisté, inkvizice. atd. Rozhodně můžu doporučit.