Ranhojičova mise

Ranhojičova mise https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13569/ranhojicova-mise-13569.jpg 4 103 22

Ranhojičova pouť série

Mladý Vito, jehož příslušnost k rodu Collincourtů je stále nejasná, se poté, co na morovou nákazu zemřela jeho milovaná žena, vydává na cestu do italské Padovy. Je rozhodnut najít lék na zákeřnou chorobu a doplnit své znalosti u věhlasného lékaře. Na cestě lodí udělá zastávku v marockém Tangeru a netuší, jaký dramatický obrat mu tento pobyt přinese. Stane se obětí žárlivé Peršanky a se svými dvěma pomocníky se dostává do otroctví. Po mnoha dobrodružstvích se mu podaří uprchnout a dosáhnout cíle své cesty. Vrací se domů ke svému učiteli páteru Thomasovi a zdá se, že konečně nachází nejen klid, ale i velkou lásku v páterově pomocnici Nině.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Mission des Wanderchirurgen , 2004

Alma-Nacida
04.07.2022 2 z 5

Mno, kvalita setrvale klesá a koukám, že jsem myslela, že tenhle díl je poslední, a ono ne. No pro mě poslední bude. Není to vysloveně špatné, ale už mě to zkrátka nebaví. Je to taková ta kniha na jedno přečtení a poslání dál

Babo
01.09.2019 3 z 5

Přidávám se k čtenářům,které 3.díl zklamal. První necelá polovina se mi stále líbila,ale když potom na mnoha stránkách stále rekapitulovali , co způsobuje mor a představila jsem si,že mám před sebou 300 stránek,tak jsem to vzdala.
4. díl už číst nebudu . Stejně tak se přidávám k těm,kterým lezl na nervy trpaslík Enano se svojí rádoby veselostí. 1. části mi připadal skutečnější.
Ale to je jenom můj názor.

surikata246
27.10.2018 5 z 5

Strhující příběhy plné zvratů a napínavé až do poslední stránky a dalšího dílu.Nemohla jsem přestat i v pokročilých nočních hodinách a bylo mi líto,že už to končí.

Ivanule
24.11.2017 4 z 5

I když se mi další již třetí díl líbil,celkem se to stále točilo jakoby na místo mi přišlo,Vitus hledá lék na mor,vydává se na cestu do Itálie,ale jako vždy se nějak dostanou do nesnází a cesta se nám protáhne,dále je tu znovu obíhání kolem dědictví ale i to se nakonec vyřeší,nakonec se mi ale kniha líbila:)

moudivlacek
07.08.2017 5 z 5

I tento díl mě zaujal a od začátku do konce mě nutil přímo stránky hltat. Ani mi nepřišlo, kolikrát jsem musela obrátit. Další skvělé vyprávění Vita a jeho přátel, bylo tu plno shrnutí z prvního a druhého dílu.
Moc jsem se těšila na Vitův boj s morem, sice to nebylo tak kruté, jak jsem čekala, ale i tak to stálo za to. Opět jsem se dozvěděla plno užitečného i pokorného.
Jsem tedy moc zvědavá na závěrečný díl.

RiverSong
09.09.2016 5 z 5

Do třetice všeho dobrého - a tady to platí dvojnásob.

Miruš
09.08.2016 5 z 5

Říkejte si co chcete, mi se to líbilo a těším se i na tu poslední :)

orinka3
25.04.2016 3 z 5

Ó, tak tohle už ztrácí šťávu. Román nespěchá k cíli, ale přešlapuje na místě, ba dokonce se stále vrací do vzpomínek na předchozí díly. Kaše je nastavovaná vyprávěním pohádek, psaním deníku a hledáním správné léčby. Všechno to je na úkor barvitého děje, který je hodně roztříštěný a bez pevné ústřední linie. Naše skupinka při své pouti přibírá další poutníky, až to připomíná pohádku pro nejmenší O statečných zvířátkách. Ta se taky postupně cestou dala dohromady, až zvítězila nad zlými loupežníky. Škoda, že pan Serno nedokázal udržet totéž tempo, co v předchozích dílech. Už jen omílá dokolečka a dohromady se toho moc neděje. Víc se sedí, než chodí:)

prochajda
10.02.2016 5 z 5

I třetí díl o osudech ranhojiče se mi moc líbil, měl opravdu "z pekla štěstí", skvěle napsaná kniha, dobře se mi četla, těším se na další díl.

braunerova
14.03.2015 1 z 5

První dva díly jsem nečetl, ty nemohu hodnotit, ale tenhle jsem odložil nedočtený. Autor neustále skáče z jednoho příběhu do druhého, navíc celé mi to přišlo dost naivní.

pedi
14.10.2014 5 z 5

Tento díl opět nezklamal a už se těším na posledního Ranhojiče.I já musím konstatovat že Wolf Serno je Pan spisovatel a má můj obdiv.

airsoprano
02.06.2014 5 z 5

Výborný třetí díl. Líbil se mi zatím ze všech nejvíc.

LéňaM
24.04.2014 5 z 5

opět hodnotím pěti * toto je Pan spisovatel a ví o čem píše. nádherný příběh

klokan.1905
19.04.2014 4 z 5

Důstojné pokračování o ranhojičovi... Nenudil jsem se... Souhlasím, že první dva díly byly o něco lepší, ale i tak stojí třetí díl za přečtení...

Tiama
24.01.2014 4 z 5

I třetí díl stojí za přečtení, i když musím souhlasit s ostaními komentáři - ten děj byl oproti předchozím dílům míň akční. To ale neznamená, že by se tam nic nedělo a nebyl zajímavý.

Leňouza
06.08.2013 3 z 5

Třetí díl je nejmíň poutavý. Mně osobně dost vadí návraty k předchozím dílům ve formě Magistrova nebo Vitova vyprávění. To jsem přeskakovala. Je vidět, že je třetí díl napsán jen proto, aby byl napsán, nicméně jsem to přečetla za pár dní a když vypustím to "návraty k předchozím dílům", tak to špatné čtení určitě není.

iva.germek
25.04.2013 5 z 5

U

kryspin66
06.04.2013 4 z 5

Tento třetí díl již není tak nabitý dějem jako první dva díly, ale i tak se vyplatí si ho přečíst.

sima.p
04.04.2013 5 z 5

knížka mco pěkná, stejně jako ostatní díly. jen mě tam děsne rozčiluje ta skřítkova mluva - ju ju...

Peter.Melon
19.02.2013 4 z 5

Dobrá kniha.Autor je šikovný.Jako román to působí dobrým dojmem a kniha je zajímavá ale trochu hůře čtivá...