Hodina čarodějnic III.

Závěrečný díl čarodějnické trilogie vypráví o vynikající lékařce Rowan, která se rovněž nevyhne rodinné kletbě. Rowan byla vychovávána v adoptivní rodině, aby byla přerušena rodinná kletba čarodějnictví. Stává se lékařkou s udivujícími schopnostmi. Po smrti svých adoptivních rodičů se neubrání styku se svoji původní rodinou Mayfairů, kde se od nejstarší členky rodu ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30370/hodina-carodejnic-iii-30370.jpg 4.465

Mayfair Witches (3.)

Taltos (1994)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Paseka, Knižní klub

Atanone
22.04.2017

Celou dobu,co jsem četla první a druhý díl jsem si v duchu představovala,že by se z toho dal udělat krásný seriál (tedy pokud by ho nedělala americká produkce,protože pak užbychom předlohu asi nepoznávali). Ale třetí díl (hlavně závěr) byl tak syrový,že bych se na něj asi v TV nedívala,úplně mi stačil popis z knihy.
Rowan neměla žádnou šanci. Byla vědec,nevěřila ničemu,na co si nemohla sáhnout a pochopitelně si myslela,že všechny síly se dají zkoumat. A navíc měla ráda sex,neboli byla snadno ovladatelná. Síly,ve které nevěříme,snadno podceňujeme a navíc člověk dnešní doby si myslí,že věda je všemocná. A Rowan měla navíc schopnosti,které ji v takové víře mylně utvrzovaly a neměla žádnou pokoru. Lasher si nemohl vybrat líp. Ne nadarmo se říká,že nejchytřejším tahem ďábla bylo přesvědčit lidi o tom,že neexistuje.

Co mě hodně mátlo je to,že u nás vyšly tři díly knihy,která v originále je jen jednou knihou,ale má pokračování Lasher (2) a Taltos (3). Takže mi chvilku trvalo,než jsem si ujasnila rozdíly mezi "originálem" a českou verzí. Pokud vím, Lasher a Taltos zatím nevyšly (mýlím se?) a je to podle mě veliká škoda. Mám obe dvě a do Lashera jsem zkušebně nakoukla a čeští čtenáři se mají na co těšit,pokud to někdo přeloží a vydá.

a p.s. milé čarodějky,mějme na paměti,že pokud si hrajeme s vesmírnými silami,je v naší moci otevřít dveře.Ale nemusí už být v naší moci ovládat to,co jimi vejde.

RiverSong
21.07.2016

Poslední díl jsem přečetla jako v transu. Celá trilogie mě neuvěřitelně bavila. Michaela mi bylo hrozně líto a na Rowan jsem měla pořádný vztek. Anne Rice se stala mou nejoblíbenější autorkou a je mi opravdu líto, že od ní do čestiny bylo přeloženo tak málo knih.
Každopádně skvělá trilogie, kterou na 100% doporučuji!

Jolanka
04.01.2016

překvapivý závěr ....

Ben Nevis
10.08.2015

Ani nevím, který díly z trilogie byl nejlepší, protože každý je trošičku o něčem jiném a každý mě bavil pro něco jiného. Poslední díl je poněkud romanticky přeslazený, ale důstojně uzavírá celou ságu. Hlavně si cením, že byly dovysvětleny otevřené věci z minula.

Plno věcí se mi tam však nelíbilo, třeba když si postavy berou zákon do svých rukou. Hlavní hrdinové vykonávají rozsudky smrti, jako by pro ně platila jiná pravidla než pro ostatní smrtelníky. A fanda incestů taky nejsem, připadala jsem si na výpravě v romské osadě, ale chápu, že Jih USA je kraj rázovitý. :-)

skableska
30.05.2015

I třetí díl mě bavil a mrzí mě, že další volná pokračování - Lasher a Taltos, se do češtiny nepřeložili... Každopádně celá trilogie se mic líbila a doporučuji. Bude se mi po čarodějnicích stýskat!!!

Millagros115
21.07.2014

Trilogie se mi vyloženě líbila, shltla jsem ji jedním dechem, ale jak postav přibývalo, musela sjem si začít dělat poznámky kdo je kdo. A rodový strom je vyloženě nutností.

Jennkie
20.02.2014

I přes brilantní styl psaní a napínavý děj mě závěr trilogie dost zklamal. Nevím, jestli autorka chtěla zbořit zažité konvence toho, jak musí příběh skončit nebo prostě už nevěděla, jak dál rozvíjet to, co už napsala a dostala se do slepé uličky. Každopádně bych takovýto konec neočekávala a buď bych si dala práci s rozpracováním jiného konce nebo bych navázala dalším dílem, protože přesně to jsem po dočtení očekávala..... :-)

mayinka
02.12.2013

ja potrebuji jeste ctvrty dil. Je mi smutno za Michaela.

Seraphin
30.04.2013

Trilogie Hodiny čarodějnic mě docela bavila a jistě by mě bavil i film, kdyby ho někdo natočil. Bohužel v posledním díle nám hned na začátku knihy dojde jak to asi skončí.

shizer
10.12.2011

Užívala jsem si čtení všech tří knih, ale závěr byl pro mě zklamání, které mi ten dobrý dojem bohužel docela zkazilo...

ondras666
01.12.2011

Závěrečný díl je dle mého názoru asi nejhezčí z celé této trilogie. Je zajímavé sledovat osud ženy, která netuší, co zdědila...

čarodějnice Locus Poll Award (ocenění)

Anne Rice

Anne Rice