Richelle Richelle komentáře u knih

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Krásná klasika! Doporučuji.

06.03.2017 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Zpátky? To je noční můra i pro mě! Byla jsem ráda, že je Katniss a Peeta jsou v bezpečí. Ale zmýlila jsem se. Autorka mě dostala. Prožívala jsem tu hrůzu spolu s nimi. Postupně jsem si zamilovala Finnicka. A na posledních několika stránkách jsem myslela, že se s každým přibývajícím řádkem rozbrečím.

06.03.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Přečtena jedním dechem. Bohužel je smutný symbolický konec, bez kterého bych se obešla. Popisy do nejmenších detailů. Je to jedna z povinných knih k maturitě, která se čte perfektně.

05.03.2017 4 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Čekala jsem strašně dlouho, než kniha vyjde. A konečně to nastalo 5 dní zpátky. Do knihkupectví jsem skoro běžela, abych si ji mohla koupit. Po přečtení několika málo stránek, jsem se do knihy zamilovala stejně, jako do všech knih od Richelle Mead! Moc jí děkuji za to, že píše tak nádherné knihy! Mira je odhodlaná a velice silná. Granta jsem si oblíbila už na začátku. Nemohla jsem se od jejího příběhu odtrhnou. Celou noc jsem četla slovo od slova a tajila dech. V jednu chvíli mi tekly slzy na stránku knihy, než jsem je mohla zastavit. Doporučuji si přečíst!

11.11.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Rozhodně se jedná o velice zajímavý příběh. Oblíbila jsem si tuto knihu i celou sérii. Četla jsme ji už několikrát a počítám, že si ji párkrát ještě přečtu.

Bráchové a jiné katastrofy Bráchové a jiné katastrofy Thomas Brezina

Knížka od autora je celkem super pro takový ten ''teleci''věk.

21.10.2017

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Jedno z nejlepších děl od autora. Pro mě úplně nejlepší. Četla jsem ji několikrát. Určitě doporučuji, pokud si někdo chce přečíst Shakespeara, aby zvolil právě Hamleta.

15.10.2017 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Kniha mě poměrně dost zaujala. Je skvělá! Konec mě trochu překvapil.. jako by měl být úplný konec. Takové oddechové a přesto zajímavé čtení. Doporučuji :)

14.10.2017

Proces Proces Franz Kafka

Knihu jsem četla, protože me zaujal děj z vyprávění. Bohužel jsem z ní zklamaná. Kniha mě nezaujala, nebavila a ani nic jiného. Jinak je to určitě zajímavý námět.

19.03.2017 2 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Když jsem byla malá, četla mi jí maminka před spaním. Kniha se mi vždycky líbila, ale mamce se líbila víc než mě. Přímo si jí zamilovala a chtěla mi jí číst každý večer. Teď, po letech jsem vzala knihu opět do ruky a začala číst. Přečetla jsem si jí a pamatuji si ji tak, jako když jsem byla malá. Krásná kniha.

09.03.2017 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Od rezistence jsem čekala o trochu více, přesto mě kniha v mnoha směrech dokázala zaujmout, pobavit a rozveselit. Je psaná jednoduše, takže je dobrá k odpočinku. Přesto, že byl první díl lepší, i tento díl stojí zato si přečíst.

07.03.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jsou o mnoho lepší knihy. Ukazuje to hrůzu, která ve světě existuje. Čte se to sice dobře, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Drsná, ale reálná.

06.03.2017 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem byla malá, četla jsem Malého prince, kterého jsem si oblíbila. Přímo jsem ho milovala. Ale teď, po několika letech, v příběhu vidím něco jiného. Jako bych konečně začala vnímat příběh nejemon jako příběh, ale i to, co tím chtěl autor říci. A až jednou zestárnu, přečtu si naposledy Malého prince a snad pochopím.

05.03.2017

Knihu jsem četla k maturitě, ale nezaujala mě. Některé věty byly moc dlouhé a přišly mi i nesmyslné. Nečetlo se mi to dobře. Styl psaní pana Bohumila Hrabala mi celkově nesedí. Už bych to nemusela číst znovu.

05.03.2017 2 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Zalíbila se mi hned od začátku. Akorát mě mrzí, že jsem knihu přečetla za jeden víkend a nenechala jsem si ji na delší dobu. Rozhodně mám v plánu si knihu ještě někdy vzít do ruky a přečíst si ji.

28.02.2017 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Kniha je zajímavá. Jakmile se do ní začtete, tak už neuděláte nic.

12.11.2017

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Takové příjemné čtení. Rozhodně doporučuji. Knihu jsem si zamilovala a četla ji několikrát. Občas jsem byla napjatá jak šňůra na prádlo.

21.10.2017 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

Pro takový ten tzv. telecí věk je kniha super.

21.10.2017 3 z 5

Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Medvídek Pú - Není dopis jako dopis Walt Disney

Knihu jsem četla nejmenším dětem na dětské táboře. Velice se jim zalíbila.