Richelle Richelle komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Zpracování knihy mě zaujalo. Rozhodně lepší než film, ale to už bývá zvykem. Kniha splnila mé očekávání mnohem více, než jsem čekala, když jsem tu knihu dostala do rukou. Musím říct, že jsem se do knihy hodně začetla a těžko se mi přestávalo číst, když jsem musela někam jít (a to bez knihy...). Jinak knihu vřele doporučuji tomu, kdo má rád tento žánr.

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Přesně takové pohádky budu jednou číst dětem před spaním. Krásné čtení, které se cení.

06.03.2017

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Prvních (asi) 5 kapitol mě nijak moc nebavilo, ovšem potom jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Neobvyklý děj mě zaujal. Absolutní paráda.

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Georginu mám radši více než na začátku serie. Dokonce mě i tento díl zaujal o malinko víc než díl první. Je tu více zápletek. Ani touto knihou mě R. Mead nedokázala zklamat.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Miluji celou sérii. Díky Rose vím, že nejsem jediná, kdo se neumí ovládat. Tato kniha se krásně čte, dokáže zaujmout a pobavit. Na konci knihy mě dokonce dokázala i dostat do stavu šoku. Richelle Mead patří můj obdiv!

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Knihu jsem přečetla za dopoledne. Zprvu se mi nezamlouvala, ale když jsem četla dál a dál, tak jsem se do knihy začetla. Krátká, líbivá kniha. Ukazuje se zde, jací lidé jsou doopravdy, jaký život je doopravdy. Společnost jaká je i dnes.

Krysař Krysař Viktor Dyk

S knihou jsem měla trochu problém. Musela jsem číst do školy. Kniha se mi četla špatně, nemohla jsem se dostat do děje. Četla jsem a u toho přemýšlela, co si udělám k večeři, což je špatně. Pokud nebudu muset Krysaře číst znovu, tak se jí vyhnu velkým obloukem.

06.03.2017 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Jsou o mnoho lepší knihy. Ukazuje to hrůzu, která ve světě existuje. Čte se to sice dobře, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Drsná, ale reálná.

06.03.2017 2 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Docela jsem se při četbě této knihy nasmála. Mě osobně by nic takového vymyslet nenapadlo. Jsou tam sice mezery, ve kterých mi dílo přišlo nezajímavé, ale jinak se dá hodnotit velice pozitivně. Doporučuji přečíst nebo alespoň zajít do divadla. Užila jsem si oboje.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Příjemná kniha. Avšak mě nějak neoslovila. Možná je to tím, že ze psů mam hrůzu. Četla jsem knihu, když jsem byla malá a nedávno. Ke knize nemám v plánu se vrátit.

06.03.2017 2 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Příjemná kniha k odpočinku. Četla jsem ji mnohokrát. Moje oblíbená kniha od autora. Přála bych si, aby byla delší. Jinak není co dodat.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Ukazuje to dopad špatných rozhodnutí vysoce postavených lidí. Mrzí mě špatný konec. Když si tu dobu představím, zvedá se mi žaludek. Jinak dilo je psáno tak, aby to pochopili i mladší čtenáři.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Je to kniha, ve které je spousty odvahy, síly, vůle i lásky. Četla jsem to už několikrát. Škoda, že je kniha tak krátká, protože ji mám strašně ráda.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Páni. Zajímavé čtení, pokud máte rádi Divergenci, doporučuji. Je to nesmírně zajímavé sledovat to z druhého pohledu.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Strašně smutný příběh. Přiznávám, že přesto, že jsem se snažila, slzy mi stejně tekly po tvářích. Kniha mě nutila zamyslet se. Zdraví je opravdu moc důležité. Doporučuji

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Děti předškolního věku kniha už dokáže zaujmout. Přesně tou dobou zaujala mě. Minulý měsíc jsem si knihu vzala po těch několika letech do ruky a přečetla. Krásné čtení. Už se těším, až budu jednou číst svým dětem.

06.03.2017 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Také zastávám názor, že se mi druhý díl líbí nejvíce.

06.03.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nakonec přece jen Christian Grey dokáže milovat svou ženu i děti.

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Knihu jsem milovala, když jsem byla malá. Krásná, líbivá kniha. Jednou jí budu předčítat svým dětem.

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Celkem dobrá a zajímavá kniha. Ovšem škoda, že je tak krátká.