Devatero pohádek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/big_devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4.5980
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Devatero pohádek

Meda77
25. listopadu

Karel a Josef Čapek. Neznáte? Tak to o něčem vypovídá. Neznám nikoho kdo by tahle jména neznal a asi bych ani nechtěl. Autoři jasné ikony české nejen pohádkové tvorby. Ať čtete nebo ne, tyhle lidi prostě musíte znát, přes to nejede Pendolíno. A o tvorbě není co psát, to se musí přečíst. Prostě čím víc pruhů, tím víc Adidas. Maximálních 5starsů.

Ishir
15. listopadu

Krásné pohádky od pana Čapka.


IvetaZ
21. října

Některé pohádky byly hezčí než jiné, ale stejně jsem ji otevřela mnohokrát a nejvíc jsem zbožňovala ty jednoduché ilustrace. Těším se, až ji budu číst svým dětičkám :-)

Pralinka1910
18. srpna

Bravo pane Čapku! U nás jste pobil YouTube :)
Momentálně dělám hlídací tetu. Ke zlepšení akčnosti jsem naplánovala návštěvu hradu, který nabízí i ubytování. Po absolvování dvou prohlídkových okruhu, jsem zjistila, že mé svěřence nejvíc zaujal obrovský krocan z hradního zvěřince, pískoviště před branou s možností tvorby bábovek a kuřecí stripsy v hradní restauraci. Přesně v tomto pořadí. Dal nemam odvahu pátrat.
Když jsem je unavené, strčila hodinu před domluvenou večerkou, do vrzajících hradních posteli, nejmladší se zeptal, jestli radši nepojedeme spát domu. Po všech průvodcovských historkách o useknutých, probodnutých, zavražděných, umučených a zazděných, se opravdu báli.
Tak jsem jim dala úplné volno.
Děti briskně vytáhly iPhony a jeden jutuberak začal překrikovat dalšího. Vydržela jsem čtvrt hodiny. Pak jsem zvažovala ústup - sednout si v pyžamu na nádvoří a číst si v klidu venku. Ale bylo zima. Venku bych musela pochodovat. V růžovém pyžamku a na hradním ochozu bych nechtěně mohla konkurovat místní Bílé paní. Tak to ne.
Lstivě jsem využila strachu dětí. Nabídla jsem čtení pohádky, aby se v noci nebály. Kupodivu všechny souhlasily a odložily mobily. Potřebovala jsem něco milého, pozitivního, chytrého a bez nadpřirozených bytosti. Stáhla jsem z Databáze Čapkovy pohádky a začala. První jsme dočetli minutu před večerkou. Moji malí posluchači se přimluvili o přídavek. Pevně věřím, ze to nebylo kuli odložení večerky :D
Každopádně svůj účel pohádky splnily a do rána už jsem žádného protagonistu YouTube neslyšela!

666Jitka
07. července

Devatero pohádek bratří Čapků je úžasná kniha úplně jiných pohádek, než jsou ty tradiční anebo ty novějšího data. Pohádkové příběhy psané s nadhledem, vtipem a kouzelným jazykem jsem měla moc ráda. Bratři Čapkové měli dar, jak mluvit k dětem.

Kuža007
30. června

Jedna z knížek mého dětství.

Doubravka1975
28. června

Krásná vzpomínka na dětství, skvělá souhra bratrů Čapkových

MadlenkaM
23. května

Moc se mi líbí, že vlastně každá z těch pohádek objasňuje to, proč jsou dnes věci tak, jak jsou z pohledu pana Čapka. Všechny příběhy jsou navíc strašně chytlavé.

1