Devatero pohádek

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4.5915
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Devatero pohádek

Kontryhelka
02. prosince

Pohádky jsou moje slabost, hlavně ty české. Ty měli a mají u mně vždy čestné místo.

Ana72154

Já miluju pohádky, ale tyto se mi moc nelíbily. Byly na můj vkus moderní, oproti jiným. Hlavně jsem měla problém dočíst až dokonce.

AlbionFoxyFox

Vzpomínka na dětství, líbí se mi dobrosrdečnost a pestrost jazyka, která z pohádek čiší.

Maruspulpanu

Krásna klasika a ráda je čtu synkovi. Odpočinu si u toho a vždy pobaví a zvedne náladu.

draka

Vždy jsem se těšil až budu moci Čapkovy pohádky číst svým dětem. Teď je čtu vnoučatům a oni i já jsme nadšení. Jsou jedním slovem - překrásné

Monika1717

S Čapkovou tvorbou pro dospělé mám velké problémy, ale jeho tvorbu pro děti miluji. Asi nejvíce Pohádku kočičí a pošťáckou. Vzpomínám, jak jsme se synem v pohádce ptačí řešili, co je to romadur. A ukázky z pohádky vodnické bývají v učebnicích češtiny - jak se voda ozývá - co slov dokázal pan Čapek vymyslet. Doporučuji přečíst velkým i malým. A ne jenom jednou.

Gibis

Kdo by nečetl Devatero pohádek? Nebo alespoň neviděl nějakou zfilmovanou? Knížku po mě podědil i můj syn a čtení jsme si moc užili, teď už jen čekám, až ji budu moct číst vnoučatům.
A jako bývalý pošťák mám samozřejmě největší slabost pro pohádku pošťáckou a poštovní skřítky :)

georginaa

Tyhle pohádky jsem milovala, některé byly i zfilmovány pro nedělní odpolední vysílání pro děti. Každá byla z jiného prostředí, loupežnická , pošťácká, doktorská.... Všechny ale byly úžasné a zároveň poučné.

Mikeš
Mikeš