Restang Restang komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Bohužel půjdu proti proudu nadšenců. Po 170 stranách odkládám, hledala jsem v tom to NĚCO, nenašla, humor mi nesedí, styl jakým to je napsáno, výslechy postav mi nevyhovuje, psychologie postav tam snad nějaká je, ale celé je to divně splácáno. Mé první setkání s tak obdivovaným autorem a možná poslední. V knihovně mám ještě Muže jménem Ove, tak zkusím nahlédnout, ale nevím. Za určité vykreslení postav za slabé 2*

21.01.2021

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Ze začátku jsem si myslela, že ve čtení nebudu pokračovat. Ten příběh má hodně zápletek a je spíše pozvolnější. Nicméně, jak tady někdo psal v recenzi, sama bych mohla vyprávět o tom, že se dá v krátkém časovém horizontu zažít tragické úmrtí, několikrát vážnou nemoc i rozvod a několikrát ztrátu zaměstnání a to píšu jen střípky. I to je něčí faktický život. V příběhu ovšem toho překombinovaného bylo opravdu moc, ale stejně vás něco nutí číst dál. A na konci to vcelku s přimhouřením oka do sebe zapadne. Takže za to překombinování bych ubrala půl hvězdy, ale za tu čtivost přidala. Sumárum za 2,5 * Dám si oddech a za nějakou dobu od autorky zkusím další knihu Utajená sestra a uvidím.

11.07.2020 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Mě to prostě nebaví a už vůbec ty části deníku, celý děj se táhne. Vzdávám to po 200 stranách, čas je drahý a pustím se raději nyní do jiné knihy. Nápad dobrý, ale mně to nesedlo.

05.05.2020

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Čtu tuto sérii postupně, mám ráda tuto autorku. Její detektivky jsou ryze oddechové a čtivé, nicméně bohužel tato za mne zatím nejslabší. Nevtáhla mě do děje, nebylo to tolik napínavé. Za ten konec, který se mi líbil slabě za 3 * s přimhouřením oka. Snad další bude opět lepší.

27.02.2020 3 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Námět dobrý, ale místy méně čtivé. Ca do skoro poloviny mě to příliš nebavilo. Některé věci, jak k tomu policie došla,nebyly dle mého dobře popsány. Co oceňuji kdo byl vrahem, nemyslela jsem si to. Takže za mne jen lepších 2,5* a uvidím jaký bude ten následující díl.

09.01.2020 2 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Zajímavé, čtivé, chcete vědět kdo a co. Konec překvapivý s tečkou na konec. Jedna z jejich lepších knih.

20.11.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak Bryndza je sázka na jistotu, čtu jeho série ráda. Jsou to pohodovky, které se dobře čtou. Je tu ovšem nějaké ale.. pátý a tento šestý díl mě bavil o trošku méně. A pachatelé toho všeho, no u jednoho z nich jsem to odhadla.. Tentokrát za 3,5*. Tak se nechme překvapit něčím dalším od autora.

22.09.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Výborná kniha, zajímavý námět. Rozhodně stojí za přečtení.

12.06.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po samé chvále jsem si říkala, že se musím konečně pustit do čtení tohoto autora. Ovšem za mě lepší dobrá, také jsem čekala víc, surové vraždy to nezachránily, prostředí Los Angeles mě moc nebere a ten konec.. a pachatel to jako vážně? :) Takže váhám, ale dám mu ještě jednu šanci a uvidím zda to bude lepší nebo stejné.

24.02.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zdařilý (psycho) thriller, dobře se četl a bavil mě podstatně víc než průměrní Manželé odvedle, kdy tato kniha byla hodně předvidatelná, tuctová. Tato stojí za přečtení, laťku autorka o kousek posunula, snad to tak půjde u dalších knih směrem nahoru.

14.02.2019 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Sparks prostě zase nezklamal. Čtivé, oddechové dojemné, citlivé. Co víc psát :)

04.08.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bryndza mě baví. Kniha se četla dobře, pozvolně napínavý děj, ale ne až tolik překvapující konec. Nicméně knihy od Bryndzy stojí za přečtení.

16.02.2018 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Od tohoto autora jsem knihu četla poprvé a určitě né naposledy. Kniha se pozvolna rozbíhala a postupně mě vtahovala do napínavého děje. Konec byl trochu roztříštěný, ale neubralo to na kvalitě. A top tomu dodala ta tečka na závěr. Za mě knihu doporučuji. Mně se líbila hodně.

03.10.2017 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Četla jsem autorčinou knihu o rockové kapele, ta se mi líbila o chloupek víc, ale vážně jen o chloupek, nicméně i tato byla výborná, čtivá, poutavá a nečekala bych, že námět knihy mě tak chytne. Příběh filmové hvězdy, který se vám odvíjí před očima. Dávám 4 *

07.09.2023 4 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Sparks píše příběhy, které pohladí na duši a také rozesmutní. Tady jsme měli další příběh, já jsem si ho označila za trochu staromilský, ale není to myšleno negativně. Je vyprávěn v současnosti, ale odvíjí se v minulosti. Příběh z doby, kdy se takto věci děly. Takže další sázka na jistotu a dávám pěkné 3,5 až 4, protože některé jeho knihy se mi líbily přece jen o něco víc.

12.03.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

No rozhodně lepší než Manželé od vedle, čtivé, celkem napínavé s otázkou, kdo za tím stojí. Slušné 3,5 *

21.11.2021 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Peter May je zda se sázkou na jistotu. Opět nezklamal, čtivé, nad jednou situací v závěru (mobil) přivíram oko :) a hodnotím za 4*

21.11.2021 4 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Tuhle autorku psychothrillerů čtu ráda a opět mě nezklamala. Čtivé, napínavé, otázka zda to co se děje, je skutečné a kdo za tím stojí. Toto bylo později už asi malinko předvídatelné. Možná by nás příště autorka mohla vzít už do do jiného prostředí, ale jinak za mě za 4*

10.09.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Četla jsem předešlou knihu Za sny a líbila se mi, tak proč nesáhnout závěrem léta po další a něčem takovém. Mimochodem Kryštof neposlouchám, je to spíš takový pop rock a já jsem spíš na více rockovější věci a metal. Jako lidi jsou mi ale sympatičtí, Richard pochází ze stejného města. Nicméně knihu hodnotím jen a pouze dle svých pocitů a musím říct, že kniha byla lepší než předešlá a pokud Karin takhle bude pokračovat dál, ráda si od ní něco přečtu. Dokonce od jiných opěvovaných českých autorek typu Mornštajnová, Dvořáková, Hanišová mě jejich knihy až tak nevtáhly či dokonce ne moc bavily. Hold co čtenář/ka to jiný vkus. Takže za mě za 4 *, samozřejmě zde nehledejte úplně těžká témata, ale jako příběh ze života proč ne. I když pár věcí k zamyšlení tam je a vlastně svým způsobem i vlastní traumata postav také. Kdo chce najde v knize i emoce.

10.09.2021 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Tahle série asi memůže zklamat. Trochu mi přišlo přitažené za vlasy, že Erika se nám pomalu stává samovyšetřovatelkou. Některé momenty z rodinného života mi přišly malinko úsměvné. Co k tomu více říct? Jako vždy dobrá detektivka, která stojí za přečtení.

18.05.2021 4 z 5