Spánek

Spánek https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397701/mid_spanek-c7T-397701.jpg 4 203 57

Anna nechce nic než spát. Ale noční děsy vyvolané pocitem viny a vzpomínkami na jednu příšernou událost jí usnout nedovolí. Před svou minulostí utekla na skotský ostrov Rum, kde si našla práci v odlehlém hotýlku. Doufala, že jí tento únik před realitou pomůže začít nový život. Její záměr zhatí příjezd sedmi hostů, kteří Annin sen promění ve smrtící noční můru. Každý z těch sedmi má tajemství; jeden vyloženě lže. Zastírá svou identitu i důvod zdejšího pobytu. V hotelu Bay View se ubytoval vrah. A jeho pozornost směřuje k Anně...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleep , 2019

Parwana
07.03.2024 4 z 5

Jedno z těch lepších zpracování nesmrtelného námětu Agathy Christie Deset malých černoušků, Tady až téměř do konce jsem nevěděla, kdo je vrah, a knihu jsem téměř zhltla.

m2056
06.01.2024 1 z 5

Nejslabší Kniha od autorky bohužel i hodně předvídatelné.

Emma27
20.08.2023 2 z 5

zajímavý thriller

nakavusterezou
22.09.2022 3 z 5

Já jsem knihu začala číst po dočteni Shari Lapeny, … a to nebyl dobrý nápad. SL je mistr v psaní psychothrillerů.

Anotace slibuje zajímavý příběh, toho jsem se ale nedočkala. Chybělo tam napětí. Abych nebyla jen negativní… Pocit, že jste uvěznění se skupinou lidi, u kterých víte, že jeden z nich vám jde po krku, je mrazivá představa.

Určitě dám autorce ještě jednu šanci, ale knihu Spánek řadím mezi průměrné knihy. Pokud chcete začít číst thrillery a chcete začít s něčím lehčím, kniha Spánek je na to ideální. Pro otrkané čtenáře psychotrhillerů a thrillerů je to slabé kafe.

KačkaBa
08.06.2022 4 z 5

Na autorku jsem narazila úplnou náhodou, když jsem šla do knihkupectví a zcela náhodně jsem si jednu její knihu koupila, aby mi dvouhodinové čekání na vlak uteklo. Kniha Spánek je teprve druhou knihou, kterou jsem od autorky četla. Nemohu tedy posoudit, zda kniha patří mezi ty průměrné jak je psáno v jiných komentářích. Za mě je to ale rozhodně povedená kniha. Místy napětí určitě je, podle mě velké. Během čtení jsem nepoznala, kdo je ten hlavní padouch, proto to bylo pro mě na konci pěkné překvapení. Běhal z toho až mráz po zádech. Místy se našly pasáže, které byly trochu zdlouhavé, ale to se stává. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem si od autorky přečetla.

SilvieSisinka
26.09.2021 4 z 5

Bála jsem se na ostrově.Hadala jsem kdo je ten vrah.Neuhodla.Chudak holka, cítila se vina za nehodu kterou nespáchala.Nekdo se jí chtěl pomstít.

Calibra
18.08.2021 4 z 5

17/21 autorku mám moc rada a z jejich knih jsem nadšena. Tahle byla průměrná, ale styl psaní je ctivy a rozhodne se těším na další knihu.

Mandlevest
17.08.2021 3 z 5

Několik knih od této autorky jsem již četla a knihu Spánek řadím k průměrným. Zápletka slibovala docela dobré čtení, z minulosti vím, že autorka umí psát opravdu čtivě, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Této knize chybí totiž to základní, co anotace slibovala, a to napětí. Námětově podobné knihy (uzavřená skupina odříznutá od světa a jeden z nich je vrah) byly, pro mě, daleko napínavěji zpracované, v poslední době např. Nevítaný host anebo Mráz pod kůží. Některé situace na mě působily spíš tragikomicky než strašidelně. Ale konec docela překvapil, hlavní hrdinka byla sympatická a tak nakonec hodnotím jako lepší průměr (3,5*).

tess.de.veles
10.08.2021 5 z 5

Tak tohle mě bavilo....Nemohla jsem se od knížky odtrhnout... Děj svižně ubíhal....a taky musím pochválit super překlad... :-) Byla to první kniha od autorky, ale určitě NE poslední, co jsem od ní četla :-)

Kája95
29.06.2021 3 z 5

Asi kdyby mi bylo 15-16 tak ano. Knížka mi přišla zbytečně natažená, když si přečtete první dvě věty a poslední dvě věty každé kapitoly nic vám neunikne.

genduna
20.05.2021 2 z 5

Jediný hotel na ostrově, bouřka, která odřízne hustý od okolního světa.... Téma mi připomíná lacinější horor.. čekala jsem více..

michterhel
29.04.2021 3 z 5

S ohledem na celkové hodnocení jsem trošku zklamaný. Hodně dramatických situací je vypointovaná až do absurdna, a z jejich rychlého sledu by se zhroutil i kamenný most, natož psychicky labilní jedinec. Ale vydržel jsem až do konce, a závěr s potencionální mladou nástupkyní mě uchvátil.

Pavlína2019
06.03.2021 5 z 5

Vynikající kniha. Hrozně moc se mi líbila, četla se sama, velmi napínavá. Jsem moc spokojená a doporučuji.

certik003
25.02.2021 4 z 5

Myslím, že příběhů, kdy je na opuštěném místě skupina lidí aněkdo z nich je vrah, je víc než dost. Předchozí autorčiny knížky se miale líbily, tak jsem knížce dala šanci. A nelitovala. Hezky si se mnou pohrála,když jsem střídavě podezírala jednu osobu za druhou, protože jsem měla pocit, žepodezřelý je každý z nich. Výborně napsaný psychothriller.

tanecnica
07.02.2021 4 z 5

Další mrtvoly v zapadlém hotelu. Tohle už je za poslední rok čtvrtá kniha s podobným tématem, která se mi dostala do ruky. Proto je moje hodnocení asi zkreslené, ale zdá se mi, že tato knížka nepřináší nic nového. Přečíst se dá, ale chybí originalita námětu.

blaho
31.12.2020

Zajímavý psychothriller

Lenka0007
25.09.2020 2 z 5

Nalákána mnoha hvězdičkami u ostatních komentářů jsem čekala pecku, ale tou tato kniha za mě není. Předvídatelný děj, klišé, skupina hostů v čele s hlavní hrdinkou probíhá po hotelu, následně po útesech, pričemž vše dopadne tak jak lze od knih tohoto typu očekávat. Velké zklamání, ztráta času.

C.Skilark
19.07.2020 3 z 5

Bohužel jsem už v půlce odhadla, kdo je zodpovědný za události na ostrově, což u mě sráží hodnocení. Taková klasika, co nenadchne ani neurazí. Taylor má rozhodně na kontě lepší thrillery.

Ktecka
13.07.2020 5 z 5

Tahle autorka je pro mě sázka na jistotu. Jako vždy propracované, do posledního detailu promyšlené. Umně vykreslené prostředí tajemného hotelu, do toho bouřky a déšť, veškeré osazenstvo hotelu uvězněné na osamělém ostrově, což byla další přidaná hodnota. Opravdu vyvedená kniha, opět.

šipek
30.06.2020 4 z 5

Tak za mě povedený klasický psychothriller. Trošku mi to připomínalo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha se velice dobře čte, má napětí a úžasné prostředí.

Skotsko thrillery pro ženy

C. L. Taylor