Spánek

Spánek https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397701/mid_spanek-c7T-397701.jpg 4 203 57

Anna nechce nic než spát. Ale noční děsy vyvolané pocitem viny a vzpomínkami na jednu příšernou událost jí usnout nedovolí. Před svou minulostí utekla na skotský ostrov Rum, kde si našla práci v odlehlém hotýlku. Doufala, že jí tento únik před realitou pomůže začít nový život. Její záměr zhatí příjezd sedmi hostů, kteří Annin sen promění ve smrtící noční můru. Každý z těch sedmi má tajemství; jeden vyloženě lže. Zastírá svou identitu i důvod zdejšího pobytu. V hotelu Bay View se ubytoval vrah. A jeho pozornost směřuje k Anně...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleep , 2019

Bee240
26.06.2020 5 z 5

Mé druhé setkání s touto spisovatelkou mě jen utvrdilo v tom, že prostě ví jak na to. Kniha je úžasný psychothriller plný traumat a různých následků z něčí smrti. Bavila mě od první strany a opravdu jsem nečekala že to takto dopadne. Velmi mě překvapilo zjištění kdo stojí za Anninými obavami ze sledování a chvílemi jsem si i myslela že je prostě jen hysterická po událostech co se jí stali. Čtení této knihy jsem si užila a moc mě to bavilo. Musím si přečíst i ostatní knihy od této spisovatelky protože tohle byla jízda.

JitkaHambi
17.04.2020 4 z 5

Tak tento typ thrillerů mě baví! Ponuré místo, divní lidé, bouře, žádný signál......do poslední chvíle jsem netušila, kdo to všechno má na svědomí.Super kniha, doporučuji!

knihomolka27
17.03.2020 3 z 5

Nic nemusí být tak jak se na první pohled zná. To že do hotelu přijede manželský usedlý pár, muž , který vypadá jako kriminálník a roztomilá stařenka, ještě neznamená, že se tak tyto postavy musí chovat. Lidé nejsou jen hodní nebo jen zlý, jsou to prostě lidi. Lidi, kteří chybují .....stejně jako Anna, která se rozhodne začít znovu na ostrově. Jenomže její vina jí pronásleduje na každém kroku, a nebo ještě něco jiného? Spoiler: Příběh je vystavěný tak abyste sami během čtení, s Annou sváděli vinu z jednoho člověka na druhého. V první chvíli si říkáte to bude určitě Fiona a Mo je její přítel, a v druhé si položíte otázku je vlastně to co říká Anna pravda nebo propadá halucinacím....co když ten nápis smazala na okně sama? To se mi na knížce líbilo to, že jste nemohli dát ruku do ohně ani za jednu z postav. Všichni byli ničím podezřelí, ale jak se potom ukázalo, většina měla k tomu své důvody a s Annou to vůbec nesouviselo. Někdy stačí jenom naslouchat ostatním a oni se pak třeba otevřou. A ne je hned při první příležitosti začít obvinovat jako to dělala Anna.
No nic verdikt zní: povedené, ale četla jsem i lepší s hodně podobným tématem

Leona333
10.03.2020 5 z 5

Před minulostí, bolestí, nebo strachem se nelze nikam schovat. Vždy nás naše obavy a noční můry doženou. Důležité je nepoddat se jim, ale postavit se jim čelem. Jako to nakonec udělala i hlavní postava tohoto dobře napsaného psychothrilleru.
Rozhodně si přečtu i jiné knihy od této autorky.

gordon13
06.03.2020 5 z 5

No tak tohle se autorce opravdu povedlo, zajímavý, napínavý příběh, kvalitní zápletka a skvělý konec. Moc mě to bavilo, tleskám a těším se na další knihu...

Toňula
03.03.2020

První kniha, kterou jsem od autorky četla, určitě mohu doporučit, zase trochu jiný styl vyprávění, napínavý, čtivý děj spějící k nečekanému rozuzlení. Jsem zvědavá na další knihy..

Zara
22.02.2020 4 z 5

Osobně dělím knihy do 3 kategorií:
1. Tak vynikající (většinou zaručené autorem), že mi stojí za to si je koupit a uložit jako tiché společníky do knihovničky s představou, že je čas od času prolistuji.
2.Vypůjčené v knihovně a oceněné nálepkou "vyplatilo se číst"
3.Absolutní zmýlená, neboli přehmat z knihovnického regálu
Kniha SPÁNEK patří zaslouženě do druhé kategorie jako milé překvapení od doposud neznámé autorky.

PetraBery
18.02.2020 4 z 5

Během poslední doby moje třetí kniha, kde se skupina osob ocitá na izolovaném místě bez možnosti spojení s okolním světem. Hlavní hrdinka Anna po tragické dopravní nehodě opouští svůj život a chce začít někde jinde znovu. Ale minulosti se uniknout nedá a i Annu si najde. Za mě dobrý, čtivý psychothriller.

Hvězdinka
15.02.2020 4 z 5

Pro mě nejlepší kniha od autorky. Ohromně čtivé, napínavé. Kniha mě připravila opravdu o spánek, to nešlo odložit :-)

mirunda
02.02.2020 4 z 5

Již v mnoha knihách opakující se téma. Několik lidí uzavření někde v hotelu a někdo z nich je vrah, kdo to asi bude? Kniha nebyla špatná a vraha jsem netipovala ani náhodou, ale na pět hvězdiček to nebylo.

Monni
05.01.2020 5 z 5

Kniha byla velmi ctiva a celou dobu napínavá. Celou dobu jsem přemýšlela kdo by to mohl dělat, ale byla do toho potom celá zamotana :-D ale od jisté kapitoly už to bylo jasné. Chvilkama mi to přišlo už malinko moc, ale i tak se mi kniha líbila. Často bych se zachovala stejně jako hlavní hrdinka a v jiných situacích zase nevím jak bych se zachovala. Celkově se mi kniha dost líbila. Dávám 4,5*

Restang
20.11.2019 4 z 5

Zajímavé, čtivé, chcete vědět kdo a co. Konec překvapivý s tečkou na konec. Jedna z jejich lepších knih.

ArwenAragorn
07.11.2019 4 z 5

"Zemřít, spát - spát, možná snít - a právě v tom je zrada. Až ztichne vřava pozemského bytí, ve spánku smrti můžeme mít sny..."

Hotel na skotském ostrově a v něm skupina osmi lidí izolovaných bouří. Jedním z nich je vrah. A jedním z nich je Anna, která od automobilové nehody v Londýně trpí nespavostí a někdo jí nechává citáty od Shakespeara, týkající se spánku. Ty ji dostihnou i tady.
Autorce se podařilo vybudovat slušnou, i když ne zrovna mrazivou atmosféru a mě to bavilo.

čef
06.11.2019 4 z 5

Klasická situace izolované skupiny osob, mezi nimiž číhá vrah. A venku zuří bouře. Pro mne až příliš obvyklé, čekám na něco, co by tuto situaci ozvláštnilo a nějak se ničeho závratného nedočkávám. Ovšem jinak je kniha napsána profesionálně velmi dobře, důraz na spánek a milosrdné sestry, je alespoň trochu zajímavý. Pro méně zmlsané čtenáře může být proto určitě k přečtení.

jasmína
27.10.2019 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala.

Četla jsem celé odpoledne až do podvečera. Ještě, že jsem teď nemocná, a vaření nebylo na mě.

To bych musela číst do rána☺, protože to ani na moment nepřestalo být napínavé !

i.stefany
27.10.2019 4 z 5

Psychothriller s téměř hororovým nádechem... Hotýlek na odlehlém ostrově, skupinka turistů, z nichž každý je něčím podivný, nepřízeň počasí v podobě několikadenní bouře, záhadná úmrtí a děsivé vzkazy... Nebylo to špatné.

maxx
17.10.2019 2 z 5

Mám rad knihy tohoto žánru ale musím říct že tato šestá kniha byla nejslabším příběhem

kofola33
14.10.2019 5 z 5

Za me dost dobry napinavy pribeh hororoveho typu, ktery se mi nechtelo odlozit dokud se nedozvim kdo je padouch. Prostredi hotylku a spatneho pocasi v kombinaci s psychickym stavem hlavni hrdinky ve me vzbuzoval napeti az do konce.

beruska
10.10.2019 5 z 5

Anna se snaží zapomenout na dopravní nehodu, při které zemřeli dva její spolupracovníci a jeden zůstává postižený... I když nebyla viníkem nehody, někdo ji pronásleduje a nechává jí zvláštní, tajemné vzkazy. Rozhodne se tedy utéct na ostrov Rum, kde si najde práci v místním hotelu. Jenže pocit, že ji někdo sleduje, neustává ani zde a hrůzné vzkazy nalézá i tady, tak daleko od domova....
Příběh je velmi napínavý, tajemný, moc hezky se četl :) ...
Paní autorka si touto knihou získala mé srdce :) ...
Tady neváhám a ráda dám 5* :) ...

Jájinka
01.10.2019 2 z 5

Nebavilo, žádné napětí, nuda...

Skotsko thrillery pro ženy

C. L. Taylor