Restang Restang komentáře u knih

Volba Volba Nicholas Sparks

Pokud chci oddechovou knihu plnou citů, je Sparks správnou volbou. Opět nezklamal, ten konec bych čekala jiný, ale proč ne, je to kniha.. Nicméně Nejdelší jízda a třeba Nejlepší z nás byly o půl bodů lepší, tak za pěkných 3,5 *

08.07.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Nevím zda mám napsat, že tato kniha byla ,,blbá,, nebo dobrá. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi nebavilo, občas mi to přišlo ,,laciné,, čtení. Přeskakovala jsem stránky. Konec celkem o.k., ale zase tam toho bylo trochu moc. Nechci srovnávat s předchozí sérii, ani se to nedá. Tohle je o něčem jiném. Pokud série bude pokračovat, domů si je nepořídím. Takže za slabé 2,5 *

23.06.2020 2 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Nebudu hodnotit momenty v knize, které jsou dle mého přitažené za vlasy. Nicméně velmi slušná detektivka se zajímavým námětem. Ten konec byl dobrý, ale zdá se mi, že tam toho bylo trochu moc. Sumárum za mne slušné 3+ hvězdy. A jsem zvědavá na další díl.

19.06.2020 3 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Oddechová knížka, taková jako že života. :) Spíš asi pro nás ve středním věku.

07.06.2020 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak dočteno, vrátila jsem se k autorce po nějaké době. Marsons a Bryndza je sázka na jistotu. Zdá se mi, že každá kniha je lepší než předchozí, tak snad se nezklamu. Trošku mini výtka k závěru, dle mého TO.. tam bylo navíc, ale jinak spokojenost.

26.05.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Mě to prostě nebaví a už vůbec ty části deníku, celý děj se táhne. Vzdávám to po 200 stranách, čas je drahý a pustím se raději nyní do jiné knihy. Nápad dobrý, ale mně to nesedlo.

05.05.2020

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Téma mě moc bavilo, úžasný příběh (nemusím knihy z válečného období, takže Slavík mne prozatím minul) a kniha se četla sama. Dávám plný počet *

02.05.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Taková průměrně dobrá kniha, chvilkami mě to bavilo, někdy méně. Ale asi o chlup lepší než Houbařka. Takové 2 -3 *

15.04.2020 2 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Moje druhá kniha od autora, no není to Hora mezi námi, místy je to moc popisné a filozofické. Nicméně celkově dobře napsáno, pěkný příběh i emočně se mi to líbilo. Určitě sáhnu po další knize, jen si chvíli musím dát pauzu. Dala bych čtyři hvězdy, ale něco bych v knize ubrala a něco přidala, takže souhrnem za pěkných 3,5*

10.03.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Chtěla jsem dát této autorce ještě šanci. Nechápu ten humbuk a že se to tolika lidem líbí a dokonce o generaci mladším. Je to tak maximálně čtivě napsáno a to je vše. Jinak nezáživný průměr, který nevybočuje ničím nad jiné české autorky. Naopak jiné české autorky mě aspoň baví. Tohle mě nebavilo a tudiž jsem to ani nedočetla. Na to je můj čas drahý. Hvězdy raději nedávám, byla by to tak jedna za tu čtivost.

10.03.2020

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Čtu tuto sérii postupně, mám ráda tuto autorku. Její detektivky jsou ryze oddechové a čtivé, nicméně bohužel tato za mne zatím nejslabší. Nevtáhla mě do děje, nebylo to tolik napínavé. Za ten konec, který se mi líbil slabě za 3 * s přimhouřením oka. Snad další bude opět lepší.

27.02.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je to oddechovka, dobře se četla, ke konci i nějaké emoce (ale možná, že to přibližuje něco osobního). Prostě typický Hartl v dobrém a nevadí mi ani sprostá slova, patří to do jeho knih, kdo je občas nepoužije. A kdo chce a nedívá se na to jen mravokárně, najde v tom i život :) Asi to nejsou zacílené knihy pro mladší ročníky (až na Okamžiky štěstí).

15.02.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moje první setkání s autorem a dost mě to bavilo, dobře se četlo. Pokud to bude takhle pokračovat, tak super.

15.02.2020 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Sparks je sázka na jistotu, když chcete něco oddechového a emočního. Moc hezký příběh. :) Jeden z nej.

28.01.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Námět dobrý, ale místy méně čtivé. Ca do skoro poloviny mě to příliš nebavilo. Některé věci, jak k tomu policie došla,nebyly dle mého dobře popsány. Co oceňuji kdo byl vrahem, nemyslela jsem si to. Takže za mne jen lepších 2,5* a uvidím jaký bude ten následující díl.

09.01.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bryndza patří mezi mé nej autory, takže jsem se těšila na novou sérii. Kniha se mi zdá o chloupek méně čtivější než předchozí série, ale jen o chloupek :) Ale zase na druhou stranu se mi to zdálo propracovanější. Další věc Kate nejdříve odhalí Petera co by schopná policistka a v některých částech děje se mi jeví trochu nejistá, ustrašená, málo akční na býv. policistku. To ovšem na konci je pomalu supermanka :) Tak uvidíme co bude dál a PS: souhlasím s předchozími opět chlast .. Ale jinak se těším na pokračování a jsem zvědavá jaké budou další díly.

06.01.2020 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Trochu americké, ale čtivé, napínavé místy víc jindy méně. Některé scény trochu jak z akčních přestřelených filmů.. A i na konci..☺ Ale za přečtení stojí, už pro ten námět. Takže plus mínus 3+*

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Autorčiny knihy mám ráda a i když tentokrát téma bylo od nás z Beskyd, tak předchozí kniha se mi líbila o něco více. U této detektivky mi občas myšlenky odbíhaly od děje knihy, což by nemělo být. Ale jinak vcelku dobré. Takže za mne 3*

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co napsat, opět nevybočil, čtivé, má to spád, drsné popisy brutálních vražd, konce akční. A to je to co asi láká odolné čtenáře. Já si dám od jeho knih zase pauzu, jelikož se mi nechce číst něco takového pořád dokola. Já to zas nevidím jako takovou špičku mezi thrillery. Za mne za 3+*

Spánek Spánek C. L. Taylor

Zajímavé, čtivé, chcete vědět kdo a co. Konec překvapivý s tečkou na konec. Jedna z jejich lepších knih.

20.11.2019 4 z 5