ReniHan ReniHan komentáře u knih

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Já vám nevím. Já tu mangu jednou za čas zkusím, ale vždy jsem zklamaná. A nevím jestli důvod je forma vyprávění nebo příběh celkově. Možná jiná manga mi nebude připadat tak hloupá.

11.03.2020 3 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Bylo to zvláštní. Jak Lemony Snicket říkal, tohle není hezký příběh. A ano, jsou zde samé negativní věci. Až jsem měla pocit, že mi to bere energii. Možná jsem jen citlivka, ale když čtete, slyšíte negativní věci ovlivňuje vás to. A bylo to tak i tady. Kniha jsem si užila, ale rozhodně to nedoporučuji mladším čtenářům. Tak 11+

11.03.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Úžasné!!!

19.01.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak tohle byla BOMBA. Přečetla jsem to jedním dechem a dojmů jsem plná i po dvou měsících. Dílo byla úžasně napsané a těším se na další díl, který vyjde snad brzy.

19.01.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Kniha to byla dobrá, moc jsem si ji užila, ale konec, který zůstal otevřený trochu otevřený mě zklamal. Měla jsem pocit lenosti. Že autorka byla líná příběh plně uzavřít.

19.01.2020 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Úžasné. Předtím to bylo dobrý a teď je to mnohem lepší. Autor se poučil z chyb předešlé knihy. Zde není takové chaotické přeskakování mezi časy. Podařilo se, o co autor usiloval. Napínat čtenáře a odhalovat tajemství z jiných perspektiv. A samozřejmě i na slzy došlo.

22.10.2019 5 z 5

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

Kniha splňuje co splňovat má. Nenásilnou formou děti učí finanční gramotnosti.

03.08.2019 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Za mě zklamání. Kniha byla sice čtivá, ale velmi předvídatelná. Námět mi nepřišel nijak extra nápaditý (kniha by se měla jmenovat Replikant). Další díl číst nebudu.

22.06.2019 2 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Byla to skvělá jízda. Nemám slov.

08.06.2019 5 z 5

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

3 hvězdy nedávám protože by se mi nelíbila kniha. Ta kniha, prostě není pro mě. Asi mi nebylo souzeno číst komiksy, protože mě nebaví koukat na obrázky a číst citoslovce. Ale kniha to byla hezká.

28.05.2019 3 z 5

Byla to moc hezká knížka, ale od strany 300 začala být hrozně chaoticky napsaná, a já se v ději strácela. Zbytek knihy byl však moc hezký. Samozřejmě bych to nenazvala nějakou zázračnou knihu, ale jako lehčí čtení klidně. Určitě si přečtu i další díly :)

20.05.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Když pár měsíců zpátky na to tak koukám tak mi dochází, že všechny ty díly mám zpláclé do sebe. Je už spíše zábava JEN na pár dní.

09.05.2019 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

„Sám sice kouzelné vlastnosti této skříně neobjevil, někdo jiný však ano, a tak začalivšechno cestování mezi Nárnií a naším světem, o kterém se můžete dočíst v ostatních knížkách."

09.05.2019 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Já mám ráda, prostě Lucinku a Edmunda. Proto se mi líbila jen ta poslední část. Miluju tu sérii.

09.05.2019 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Je to tady. Poslední díl. Kniha na mě zapůsobila o to víc, když jsem poznávala všechny ty "citace" z Bible. Lewis napsal krásnou sérii. Přijde mi neslušné hodnotit takovou knihu za kterou je více než je nějaký příběh. Na knihu budu vzpomínat dlouho. Dlouho.

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Přiznávám. Film jsem viděla první. Ale to mi nezabránilo ve čtení této knihy. Je taková hezká, milá... Rozhodně nic složitého. Doporučila bych mladším ročníkům ;)

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Kniha byla úžasná, ale jedinou věc která se mi nelíbila bylo příliš velké skákání v čase. Chvíle mi jsem se dost ztrácela, chtělo by to nad každou kapitolou datum :)
Knihu bych doporučila všem skeptikům vůči české literatuře. Není se čeho bát. Ba naopak. Těším se na další díl.

05.05.2019 5 z 5

Warren Trinásty a Vševidiace oko Warren Trinásty a Vševidiace oko Tania del Rio

Byla to krásná oddechovka. A ilustrace stály také za to :)

15.04.2019 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Bylo to větší psycho než jsem čekala.

09.04.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jsem ráda, že v době kdy je dívkám jako jsem já jsou doporučovány příběhy o upírech jsem si mohla přečíst starší a užasné dílo. Pokud máte rádi tématiku "Apokalipsa" je to ta nejlepší volba. Kniha mi také ukázala mnoho zajímavých myšlenek. DOPORUČUJI.

28.12.2018 5 z 5