Hugo a jeho velký objev

Příběh, o nějž se s vámi chceme podělit, se odehrává v roce 1931 pod střechami Paříže. Setkáte se v něm s chlapcem jménem Hugo Cabret; tento chlapec kdysi dávno objevil kresbu, která mu navždy změnila život. Hugo je sirotek, který se stará o nádražní hodiny a v půdním bytě ukrývá velké tajemství. Součástí tohoto spletitého tajemství a okouzlujícího dobrodružství, které se kolem něj odvíjí, je i zápisník Hugova otce, klíček na krku chlapcovy nové kamarádky Isabelle, záhadný majitel hračkářství Papa Georges a magie rodící se kinematografie. Celý příběh je odvyprávěn jedinečným propojením slov a ilustrací a nabízí tak nový čtenářský zážitek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107816/hugo-a-jeho-velky-objev-RMI-107816.jpg 4.3153
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

The Invention of Hugo Cabret (2010)

Kniha Hugo a jeho velký objev

ReniHan

Přiznávám. Film jsem viděla první. Ale to mi nezabránilo ve čtení této knihy. Je taková hezká, milá... Rozhodně nic složitého. Doporučila bych mladším ročníkům ;)

Majdusak

Nelze dát jinak než pět hvězd. Kniha, kterou člověk může listovat snad donekonečna a u toho tak jako mimochodem čte, vše se prolíná, ozubená kolečka cvakají... trochu smutné, hodně dojemné a hodně krásné. Půjčeno z knihovny, ale asi koupíme domů.

Elen telemna

Krása, co bych měla ještě dodat?
Kniha není žádným uměleckým dílem, ale svou jednoduchostí a upřímností se mě velice dotkla a navždy si získala místo v mém srdci.
Příběh byl hluboký a čistý a samotný styl text-obrázky mě velice zaujal a během čtení vytvářel opravdu příjemnou a kouzelnou atmosféru.
Ale nejvíce si vážím toho, že díky Hugovi jsem opět pocítila, jaké to je mít sny. Jaké to je mít přání a touhy, za kterými si člověk jde a které činí jeho život smysluplným. A poznala jsem jednu velice důležitou věc. Svět je jeden velký stroj tvořen různými součástkami. A žádná z těchto součástek není navíc. Každá má svůj vlastní úkol, každá je důležitá.
"A jestli je svět jeden velký stroj, tak já jsem tady z nějakého důvodu. A znamená to, že ty jsi tady taky z nějakého důvodu."

Litocha

Kniha ze zajímavého prostředí, která má spád. Příběh je ve své podstatě vlastně docela jednoduchý, ale obrazová složka přidává další rozměr. Možná tam ale na mě bylo trošku moc náhod a postavy by si zasloužily líp prokreslit. Ale jako dobrodružství pro děti a hold prvním filmům, proč ne.

Vendula39
31.12.2018

Nejdříve jsem viděla film a po několika letech jsem našla v naší malé obecní knihovně i knížku. Velice se mi líbil příběh Huga a jeho kamarádky a asi každý by chtěl zažít něco podobného i ve skutečnosti.

ApolenkaS
07.10.2018

Nádhera! Úplně mě knížka vcucla. Ten způsob vyprávění kombinací kreseb a textu!!! Čtenář je opravdu doslova vtažen do příběhu. Doporučuji všem malým objevitelům... :-)

Tomas@S
22.06.2018

Knizku jsem si pujcoval ke cteni/prohlizeni uz v dobe kdy byl natoceny film, a schvalne jsem nechtel ten film videt driv abych si tenhle unikatne zpracovany pribeh vychutnal a docenil. A udelal jsem jenom dobre, opravdu to v te knize funguje i kdyz to neni klasicky komiks a cely pribeh, az na par textovych pasazi, je vypraven pouze obrazove. A je to dojemny a krasny pribeh. Uz jsem pak nemel ani potrebu videt film. Kdyz jsem ho po delsi dobe nakonec prece jen shledl, mohl jsem pouze ocenit jeho kvalitu. Nicmene je to stale jenom prevypraveny pribeh z teto knihy.

fojtikjirik
28.04.2018

Nedávno jsem shlédnul skvělý film. Pak jsem se dozvěděl, že film byl natočen podle knižní předlohy. Knihu jsem si tedy později taky přečetl. Je psána neobvyklým stylem. Část děje je vyprávěná pomocí obrázků, takže knihu díky tomu lze i přes velký počet stran přečíst během několika dnů. Jak knihu, tak film můžu určitě doporučit.

zfilmováno

Autor knihy

Brian Selznick
americká, 1966

Kniha Hugo a jeho velký objev je: