Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Proradný medvídek Proradný medvídek John J. Lamb

Pohodová detektivka, asi nejlepší z celé série, je poznat že autor je bývalý detektiv a navíc ma skvělý smysl pro humor. Trochu mi vadila postava jeho ženy jako superpolicistka, ale autor hodně čerpá motivy z osobního života, tak je to možné..Překvapilo mě,že v USA pořádají takové akce s medvídky a dokonce popisovaní výrobci i medvídci se dají najít a prodávají se na internetu :-) Škoda,že to byl poslední díl, super oddychovka.

09.01.2021 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Kniha se mi velmi líbila,napínavý temný záhadný psychologický příběh,v první části příběh drsný, líčení ekologické katastrofy a zabíjení velryb mi vadilo, bylo až příliš drastické. Závěr překvapil, mohl být ale propracovanější, takto byl překombinovaný a pak rychle utnutý, škoda. Určitě doporucuji knihu přečíst, jsem zvědava na další autorčiny knihy.

29.12.2020 5 z 5

Mazaný medvídek Mazaný medvídek John J. Lamb

Oddechová detektivka nejen pro milovníky plyšových medvídků,kniha je vtipně psaná, laskavý humor, v současném světě krvavých detektivek a psychothillerů příjemný odpočinek.

15.12.2020 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Kniha velmi čtivě napsaná, taková oddychovka, jako psychothiler bych to ale vůbec nenazvala, předvídatelnost děje mi vůbec nevadila, jen škoda že záběr takový přitažený za vlasy a nedotažený.

07.12.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Hodnotím jako průměr..Námět byl zajímavý, ale souhlasím s většinou,že to bylo až moc překombinované, všechny žánry tam byly vecpané - psychothiller,horor,duchařina
i manželské problémy..Hlavní postavy se chovaly nelogicky a divně,nebyly sympatické (i ten chudák pes se choval nějak divně :-) Děj ustrnul v polovině,neustále dokola omílané pochybnosti o tom,ktera je to vlastně dcera byly únavné..Konec zklamal, mohl být lépe objasněný..ale asi jiný závěr v tom mišmaši ani nešel vymyslet :-) knihu bych nedoporučila.

29.11.2020 1 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Kniha byla velmi čtivá,napínavá s krátkýma kapitolama,které nutily číst dál a dál..Námět byl dobrý,ale autor to vše překombinoval..Chybělo mi,že autor se vůbec nezabýval nějakým bližším popisem charakterem postav,šlo hlavně o americký způsob vyšetrovaní..nevim jestli je v USA bezny takovy postup,tady by to bylo nereálné..taky jsem se divila že při tak masivním vyšetřování ani FBI nic zásadního neodhalila..štvali mě rodiče,chovali se úplně nelogicky a někdy mimo..taky mi vadilo,že všechny postavy se při výslechu rozbrečely nebo se jim aspoň leskly oči :-) Škoda odbytého překombinovaneho závěru..Ale za přečteni jako oddychovka se kniha dá.

19.11.2020 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

No z knížky jsem v rozpacích, do poloviny slušný thiller na způsob Zmizelé aj.,který nutil knihu neodkládat a číst stále dál a dál, bylo zajímave čist knihu z pohledu dvou různých osob a prolínání minulosti a přítomnosti..Ale jak zmiňují předchozí komentáře, od druhé poloviny knihy děj začal drhnout, postavy se začaly chovat divně a nelogicky, jako by byly úplně mimo..škoda,že víc prostoru nedostal Sam a taky naivita hlavních hrdinek byla přes míru..konec zklamal, byl odfláknutý..i tak ale doporučuji knihu přečíst,taková fajn oddychovka..

07.11.2020 3 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

No z thilleru jsem trochu v rozpacích..nevěděla jsem na začátku,že tato kniha je série a navazují na ni předchozí události,což bylo matoucí. Námět knihy byl určitě zajímavý a nevšední,do poloviny knihy mě to bavilo a bylo napínavé,ale pak to autorka zbytečně zamotala a rozehrála na všechny možné strany, nelogické,přitažené za vlasy, nektere veci ani nebyly pořádně vysvětlené a byly odbyté,jiné situace se zas opakovaly pořad dokola..hlavní pachatel se dal tušit již od první zmínky..Překvapilo mě,že v každém díle i dle komentářů je do thilleru vždy zatažena rodina hlavní hrdinky..:) Dle komentařů se jedna o nejslabší knihu ze série,tuto autorku jsem neznala,tak jsem zvědava ještě na jinou její knihu. (Ale ta Ivy a ten "bratranec" byli fakt na vyfackání,to bylo jak z nějaké telenovely..:-)

01.11.2020 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Byla jsem zvědava na pokračovaní D.Lagercrantze,i kdyz jsem čekala po 4.díle,že to bude slabší než Larsson, bylo to nehorší ze vsech 5 dílů.Ze začatku děj napinavy,dobře se četlo,vypadalo to na zajimavy namet z ženske veznice,nakonec Benita a její dýka se staly ujeté jak z nějaké cirkusové frašky..Charaktery všech postav byly ploché,vubec nepronikly do hloubky,postavy se chovaly vetšinou nelogicky bez hlubšiho vysvetleni a Lisbeth jenom okrajově vsechny mlatila..Záměna s dvojčaty byla zajímavá,škoda ze autor byl roztýlen množstvím děje a postav a bylo to odbyté...

26.10.2020 1 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Velmi nudná kniha, nic se neděje, pořád dokola opakované situace, žádné napětí, po zajímavém začátku jsem čekala nějakou zápletku, ale nepřišla, hlavní hrdinka se pitvá ve svém manželství jak je hrozné, že pak už nic nepřekvapí, ještě že byla kniha tak krátká a ten závěr jak v romantickém americkém filmu...:-)

17.10.2020 odpad!

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Průměrná americká klasická detektivka se sériovými vraždami, spíš upřednostňuji severské thillery. Kniha byla čtivá, děj rychle utíkal, ale zklamal mě vrah, stále jsem doufala že se vynoří z Katiny minulosti a nebude to policejní klišé, závěr byl odbytý. Zápletka s Amiši netradiční, neznala jsem že je to taková sekta. Jinak vyšetřovatelé jako tradičně alkoholici, sympatičtější mi byl John víc jak Kate..:-) Jelikož se jedná o sérii, zajimalo by mě jak budou pokračovat další díly.

10.10.2020 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Velmi vydařená a neobvyklá Kingovka bez "horroru", ze začátku nezvyklý styl vyprávění formou monologu, na který se muselo zvyknout, ale po rozpačitém začátku příběh nabral rychlý a napínavý děj až do konce, jen škoda že nebylo přerušení oddělenými kapitolami a konec byl až moc "rûžový".

03.10.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha velmi nudná, pořád jsem čekala kdy se thiller rozjede a napínavější to začalo být až skoro před koncem..i když hlavní hrdinka podezírala kohokoli, už od začátku byly náznaky jak by to mohlo být,takže konec až tak moc mě nepřekvapil..námět byl zajímavý, škoda že autorka nevyužila potenciál a příběh víc nerozpracovala...postavy plytké, charakterově nepopsané, hlavní hrdinka ne moc sympatická, vztah s Michaelem neslaný nemastný..

28.09.2020 1 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Souhlasím s komentáři, že Larsson to už není, Lagercrantz se snaží ho sice napodobovat a připomínat postavy i děj z předchozích dílů, ale má jiný styl psaní...První polovina kniha mě nudila, pak se to rozjelo a dobře se to četlo a bavilo mě to, na konci přišlo zklamání, některé události velmi rychle odbyté a utnuté, pořádně nevysvětlené, škoda, ze postava Lisbethine sestry nebyla více propracovaná a byla jak z nějakeho femme fatale laciného románu..a závěr knihy vypadal jak z červené knihovny..:-) přesto chci přečíst celou sérii,jak se bude dál vyvíjet, ale za mně byla Larssonova série s 3 díly kompletní a nebylo třeba dalšího pokračování...

20.09.2020 2 z 5

Trilogie se mi celkově líbila, ale třetí díl mi přišel nejslabší, hodně politiky a tajné policie, opakující se zápletky a velke množství postav,ktere někdy ani přímo nesouvisely s dějem..škoda že Lisbeth nedostala víc prostoru, ta mě bavila nejvíc..jsem zvědava na volne pokračovaní, ktere si chci taky přečíst

12.09.2020 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Jako vždy napínavý psycho thiller od této autorky, knížka se dobře a rychle četla, jediné mínus za nepravděpodobného vraha a hlavní ne moc sebevědomou hlavní vyšetřovatelku,která se mimo práci ve vztazích plácala jak naivní puberťačka :-)

30.08.2020 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Kniha se mi líbila mnohem více než první díl, byla o dost akčnější, žádné zdlouhavé pasáže. Souhlasím,že Lisbeth v některých scénách neuvěřitelná něco jako James Bond v sukních,ale bylo to zábavné. Určitě se chystàm na další díl, začínám chápat,proč trilogie byla ve své době a i nyní velmi úspěšná.

18.08.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá kniha, ale čekala jsem něco víc..Začátek knihy byl tak nudný a zmatený, že jsem chtěla knihu přestat číst, což se mi nikdy nestalo..překonala jsem se a knihu nakonec celou dočetla..po velmi nudném začatku se to konečně rozjelo a díky Lisbeth mě to bavilo..ale nektere pasaže zbytečně rozvlekle, také neustalý seznam a popis Mikaelovych milenek se opakoval pořád dokola, všichni byli krásní a neodolatelní (teda kromě vraha ????..) Konec mě zklamal, opět velmi nudnych poslednich 100 stran příběhu..nechapu proč se z toho udelal takovy bestseller,ale mozna pred par lety to bylo neotřelé téma, ted bych to ohodnotila jako prumernou detektivku

06.08.2020 2 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Průměrná kniha, dobře se četla, na začátku zajimave téma, ale pak se děj a některé věci opakovaly stále dokola, zbytečné natahovani děje a stránek...nakonec příliš rychle vyřešený a useknutý závěr... vztah Simone a Reeda nemastný neslaný, neustale opakujici tvrzeni jak je CC úžasná už šlo na nervy..a "vztah" snoubence Simony a její babičky mi přišel ujetý :-)

10.07.2020 2 z 5

Bohové a bestie Bohové a bestie Denise Mina

Hrozné,chaotické,nezáživné, nelogické a překombinované zpracování,špatně se to četlo, od této autorky už nemam zajem nic dalšiho číst.

27.06.2020 odpad!