Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Dotknout se nebe Dotknout se nebe Marek Holeček

Mára je horolezecký živel, plný nápadů, nezkrotné energie a optimismu. Má osobitý styl psaní, který mi na začátku vadil a musela jsem si na něho zvyknout. Zajímavý životopis, spousta krásných fotek, stojí za přečtení.

05.02.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha byla velmi čtivá, netradiční zápletka, na konci každé kapitoly to čtenáře nutí číst co bude dál. Konec knihy už mě nebavil, byl zbytečně překombinovaný, prvky tajemna v ději mi přišly zbytečné. Předchozí autorčiny knihy mají být prý lepší, tak se na ně chystám.

04.02.2023 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha se dobře četla, ale moc mě nebavila, kniha spíš pro teenegery, předvídatelný děj i konec, mohlo to být podáno i z druhé strany-Chrise a Jenny.

25.01.2023 1 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha mě bavila, dobře se četla, takový ženský psychothiller, na konci ale už mě Fern trochu štvala,jak si nechala od sestry vše líbit. Škoda jen že konec byl otevřený, mohl být víc propracovaný. Knihu doporučuji k přečtení, a chystám se na další autorčiny knížky.

15.01.2023 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Moje první kniha od Daniela Cole, mám v plánu přečíst jeho bestseller Hadrový panák. První půlka detektivky mě velmi bavila, napětí se střídalo s humorem. Ale v druhé půlce po odhalení vraha už to bylo slabší, nezdálo se reálné že by se vrah tak dobře maskoval přede všemi, konec byl takový uspěchaný.

08.01.2023 4 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Průměrná detektivka, nedokázala jsem se do ní pořádně začíst. Zajímavé byly osudy rodiny Graysonovy,škoda že nebyly uzavřeny. Nebavila mě ale hlavní hrdinka Pescolinová a stále se opakující rozhodování kolem zásnub se Santanou a také vrahův motiv mi přišel neuvěřitelný, nahá scéna byla úsměvná..:-)

28.12.2022 2 z 5

Až na vrchol světa: Alpinistické výzvy v Himálájích a Karákorámu Až na vrchol světa: Alpinistické výzvy v Himálájích a Karákorámu Reinhold Messner

Poutavé čtení i pro horolezeckého laika, Messner je kontroverzní osoba, nicméně jeho knihy na to že je píše zcela sám nutí k zamyšlení.

15.12.2022 5 z 5

Červená světlice na Nanga Parbatu Červená světlice na Nanga Parbatu Reinhold Messner

Nezvyklý způsob vyprávění, možná bylo pro Messnera těžké to napsat v 1.osobě, ale pro zfilmování to bylo ideální. Neuvěřitelné, co všechno zažil a jakou měl sílu jít dál, normální lidé nepochopí tu posedlost horami a riskování života,byl to prostě jeho smysl života. Autorův styl psaní je velice poutavý, každá jeho kniha se dobře čte.

15.12.2022 5 z 5

Třináct zrcadel mé duše Třináct zrcadel mé duše Reinhold Messner

Zajímavě napsaná kniha o horolezcově životě a jeho myšlenkách, autor je velmi svérázná osobnost. Knihu jsem začala číst po tom, co jsem navštívila jeho horské muzeum v Tyrolsku a chystám se na další autorovy knihy.

19.11.2022 4 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Kniha mě bavila, dobře a rychle se četla, námět zajímavý. Souhlasím s předchozími komentáři, že příběh,který možná je spíš pro ženy, byl občas přitažený za vlasy, hlavní hrdinka mě občas štvala, jak byla naivní anebo tak zamilovaná ;) Konec překvapil, ale mohl být víc propracovaný, i tak nelituji přečtení a knihu doporučuji.

14.11.2022 5 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Některé povídky jsem znala, některé ne, bylo to oddechové čtení, ale mám radši klasickou detektivku od Agathy, kde je příběh a postavy více popsané a vypracované, což v krátké povídce není možné.

30.10.2022 5 z 5

Můj rodný blázinec Můj rodný blázinec Radkin Honzák

Kniha k zamyšlení, spousta zajímavých příběhů, ale jak píšou ostatní, Mudr. Radkin je neřízená střela a spoustu historek běžný čtenář nepochopí.

30.10.2022 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Kniha mě vůbec nebavila, nedočetla jsem ji,což se mi nestává, moc odborný výklad na hraně scifi a málo děje. Jelikož jsem nečetla Hračkáře, ztrácela jsem se v popisu minulých událostí a postavách. Autorova kniha Šelma se mi líbila, ale tenhle díl mi nesednul.

11.10.2022 odpad!

Nebezpečné útočiště Nebezpečné útočiště Nora Roberts

Kniha mě moc nebavila, zdlouhavý opakující se děj, od začátku bylo jasné jak příběh dopadne, hlavní hrdina takový nemastný, neslaný, víc mě bavil začátek z minulosti než příběh ze současnosti...popis přírody a ochrana zvířat pěkný, ale knihu bych už znovu nečetla.

08.10.2022 2 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Kniha mě bavila, nejedná se o recepty,ale jeho nevšední životní příběh, je velmi pozitivně napsaná,od idylického dětství až do současnosti, je obdivuhodné co za tak krátkou dobu pan Maršálek zvládnul a přinesl do cukrařiny, jak někdo píše, autor má sice velké ego, ale umí si život vychutnat a prožít :)

02.10.2022 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Kniha se dobře četla, zajímavý námět psychothilleru jak dobře se dá manipulovat s lidmi. Hlavni hrdinka byla sympatická, dr.Shield chladná jako stroj, ale Thomas se choval zcela nepochopitelně. I když se děj opakoval a konec mohl byt lepe propracovaný, i tak mě kniha bavila.

24.09.2022 5 z 5

Jako o život Jako o život Lisa Jackson

Kniha se dobře četla, nejedná se ale o thiller,ale spíš o román pro ženy. Děj se často opakoval, byl zdlouhavý, konec pohádkový, pokud čekáte oddychovku na dovolenou,tak dobrý.

14.09.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mě nezklamala, od autorky jsem již přečetla více knih, velice podrobně a chytře propracovaný příběh tří generací žen, kniha se velmi dobře četla, hodně zajímavostí z historie naší země, žádné hluché místo ani opakující se děj, asi nejméně sympatická byla Anežka oproti Alžbětě a Anně,konec zajímavý, doporučuji k přečtení.

28.08.2022 5 z 5

Zrada Zrada Martina Cole

Kniha mě nebavila,musela jsem přeskakovat, stále se opakující jedno a totéž, zbytečně rozvleklá parodie na gangsterku, žádná sympatická ani pochopitelná postava, konec divný, nedoporučuji k přečtení.

19.08.2022 odpad!

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Námět knihy s legendami a pověstmi nebyl zrovna " my cup of tea", raději mám autorčinu krmi sérii s Lacey. Začátek napínavý, místy se děj táhnul, kniha mohla být kratší a nemusela být tak překombinovaná,v množství postav a jménech jsem se občas ztrácela.

01.08.2022 3 z 5