Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha je velmi čtivá, ze začátku hodně připomínala Kingův horror "To", je poznat,že se jím autorka inspirovala. Postupem času mi ale příběh nepřipadal nijak mysteriózní, většina věcí byla vysvětlena,proto mi křídoví panáčci přišli zbyteční a zmateční a nemuseli v knize ani být ;) Závěr mě nijak nešokoval, od začátku se dal očekávat, možná jsem čekala jiný víc propracovaný konec, knihu doporučuji k přečtení.

09.10.2023 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Napínavá detektivka, dobře se četla, nenudila, hlavní detektiv Harry byl sympaťák, nevím proč,ale ženské vyšetřovatelky jsou vždy nějaké zvláštní, buď velké drsňačky nebo ufňukané. Škoda, že postavy nebyly víc psychologicky vykreslené, možná se dočkáme v další sérii, jsem zvědavá na další díl.

24.09.2023 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý psychologický thiller, kniha se dobře četla. Diana mi na začatku lezla na nervy, později se sice stala více sympatickou, ale i tak některé její chování a jednání bylo zvláštní a málo pochopitelné. Konec byl překvapivý, urychlený, ale i tak bylo vše podstatné vysvětleno.

10.09.2023 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mě nejlepší díl série, kniha se dobře četla, místy jsem se i zasmála u vtipných dialogů. Je pravda, že kniha hodně naráží na předchozí díly, kdy jsem se místy ztrácela a nepamatovala si předchozí děj, také skákání v čase bylo občas chaotické a konec až nečekaně idylický, ale i tak kniha mě kniha bavila.

27.08.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrazivý námět, smutný rodinný příběh, v dospělosti mě hlavní hrdinka štvala svým chováním a bylo mi líto rodiny obou bratrů, viníka jsem tušila od poloviny knihy,ale konec byl i tak nečekaný, doporučuji k přečtení.

15.08.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

U téhle knihy jsou dva různorodé tábory čtenářů,a to buď se vám kniha líbí nebo je zklamání...Za mně kniha super, líbila se mi snad dokonce víc než 1.díl..Kniha se dobře čte, děj napínavý. Souhlasím, že místy je děj překombinovaný, zbytečné množství osob i mrtvých,ale to je autorův styl. Baxterová i když se chová jako mimoň, tak mě baví, dialogy jsou občas vtipné ;) Jsem zvědavá na závěrečné rozuzlení ve 3.díle.

09.08.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá kniha, mám v plánu přečíst celou trilogii, neuzavřený konec naznačuje pokračování. Kniha se dobře četla, děj rychle utíkal. Souhlasím s předchozími recenzemi, že někdy se hlavní hrdinové chovali zvláštně nebo arogantně, hlavně Andrea mi nebyla sympatická a Wolfovi mohlo být dáno více prostoru, tak třeba to bude v dalším díle...

26.07.2023 5 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Za mě průměrná detektivka, islandské jména se mi pletla, dva prolínající se příběhy mě moc nezaujaly.

05.07.2023 2 z 5

Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Reinhold Messner

Zajímavý silný příběh o dobývání Mount Everestu z pohledu R.Messnera.

27.06.2023 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Kniha mě moc nebavila, autorka má lepší knihy, děj místy překombinovaný, nelogický, téma obchodu s bílým masem opakující se, ničím zajímavé a zbytečně moc obětí, které s dějem neměli nic společného.

19.06.2023 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Předchozí autorčiny knihy se mi líbily víc, za mně málo napínavé, vrah nepravděpodobný, dvě dějové linky mi přišly zbytečné.

02.06.2023 3 z 5

K2. Chogori – velká hora K2. Chogori – velká hora Reinhold Messner

Zajímavá poutavě podaná historie dobývání hory K2.

10.05.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Povedený moderně pojatý mrazivě zimní thiller, kniha se dobře a rychle četla. I když jsem vraha tušila a děj byl místy přitažený za vlasy, příběh mě bavil,akorát konec se mi moc nelíbil,byl až moc podrobně vysvětlený, některé věci mohly zůstat na představivosti čtenáře.

07.05.2023 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Neotřelý psychothiller, kniha se dobře četla, i když mě víc bavila linie kancelářská než z pohledu Anne. Pracovní prostředí je hodně z reality a pravdivé i na základě vlastních zkušeností. Jinak vzájemné propojení dvou linek na konci příběhu mi moc nesedělo, mohlo být lépe propracované, některé postavy ani nevíme jak dopadly, konec byl těžkopádný...i tak kniha stojí za přečtení.

25.04.2023 5 z 5

Dotknout se duše Dotknout se duše Marek Holeček

Zajímavá kniha z Márova osobního života, po přečtení knihy může hodně z nás napadnout, jaké by bylo vystoupit z korporátu a následovat své životní sny...

11.04.2023 5 z 5

Co odhalí bouře Co odhalí bouře Catherine Cooper

Kniha mě bavila, rychle a dobře se četla, napínavý příběh z lyžařského prostředí, i když mohla být víc propracovanější, tak to byla dobrá oddychovka se zajímavým koncem.

08.04.2023 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Další příběh ze série Lincolna a Amélie, kniha byla místy velmi čtivá a napínavá, ale místy zdlouhavá a nutilo mě to přeskakovat. Jelikož mě příběhy o diamantech a zlatnících moc nezajímají, předchozí knihy se mi líbily více.

30.03.2023 3 z 5

Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Marek Holeček

Zábavně napsaná kniha, poutavé vyprávění, krásné obrázky, Mára je Mára a není co vytknout.

20.03.2023 5 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Průměrná detektivka,místy čtivá, jindy se děj táhnul. Celá tato série s Alvarezovou a Pescolinovou je si podobná, škoda urychleného konce a nevysvětlení bližšího pachatelova jednání.

28.02.2023 3 z 5

Pád nebes Pád nebes Reinhold Messner

Poutavé vyprávění, zajímavý příběh, i když se autor často opakoval a měl na tragédii svůj názor, kniha mě bavila.

27.02.2023 5 z 5