Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna

Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456163/bmid_dotknout-se-hvezd-zapisky-marouska--k8N-456163.jpg 4 22 6

Cest je tolik, kolik naše představivost dovolí Každým nádechem v řídkém ledovém vzduchu jsem byl blíž k naplnění snu. Též smrti, která čekala jen na drobné zaváhání. Vnímal jsem vlastní křehkost, naprosté vyčerpání a zároveň silnou radost z bytí. Rok 2019 mým horským výpravám doopravdy přál. Nové výstupy mi přinesly uznání i ocenění za nejlepší horolezecký počin na světě. Lezení však není o stupních vítězů, ale o zážitku, kdy se dotýkáte překrásných štítů pod oblohou plnou hvězd.... celý text

Runinka
06.02.2024

Povedená kniha,zajímavé příběhy, ale hlavně krásné fotky.

Renca.ch
20.03.2023 5 z 5

Zábavně napsaná kniha, poutavé vyprávění, krásné obrázky, Mára je Mára a není co vytknout.

karel bradac
02.10.2021 2 z 5

Fotky pěkné, historky také, ale slušelo by se mít editora. Přetištěním všech možných publikovaných rozhovorů v časopisech a novinách se z téhle jinak pěkné knížky stává trochu kočkopes. A je to škoda, on umí psát. Možná by bylo příště lepší tolik nespěchat na vydání a zapracovat na kompaktnosti textu.

Sandalkar
21.03.2021 5 z 5

Zabavne. Zajimave. Moc chvalim pohledy jinych na stejne tema, at uz projekty nebo zivot obecne. Taky se mi libi to, ze Maara neumlcel druhe, kdyz ho vykreslili se vsim. S TOP uzasnymi vlastnostmi (vytrvalost, humor, odvaha jit za svym...) i s temi mene k chlubeni (excentricnost, napady nekde za hranou,..).

Opravdu skvela kniha, kde autor nic neskryva. Zije "jen" svuj zivot. Motivuje k tomu, se vydat na stejnou cestu. A to chces.

haki34
09.03.2021 5 z 5

za mě nejlepší Márovina...jako jeho fanoušci máme doma komplet sbírku, některí i podepsané...a tuhle jsem si zatím užila nejvíc...taky je psaná Márovým květnatým stylem, ale vzhledem ke kratšímu odstupu od "Dotknout se nebe" do ní Mára potřeboval vtěsnat méně historek a akce, a to se mi líbilo...o to víc je v knížce obrazového materiálu.
Nechybí nějaký ten rozhovor, seznámení se spolulezci, partnerkami, kameramanem..přesně takovouhle knížku jsem v tomto nelehkém čase potřebovala..díky Máro !!!
A lidi, pronásledujte své sny :)
Doporučuji všemi 10...

niknikita
14.12.2020 5 z 5

Můj syn ji dostane od Ježíška, ale nejradši bych si ji sobecky nechala pro sebe.
Nádherná kniha ♥️♥️♥️

Překrásné fotografie doprovází skvělé texty...tohle je osobní a pokorné vyznání Marka Holečka.
Děkuji za "Boys 1970". Ten tragický příběh
mne nikdy nepřebolí.