Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Svedení umírají dvakrát Svedení umírají dvakrát Ann-Christin Hensher

Knihu jsem dostala k přečtení na dovolenou, jinak bych si ji nevybrala, námět zajímavý, dobře se četla, ale hlavní hrdinka nesympatická, manipulativní kariéristka, bylo mi až líto jejího manžela z kterého si udělala chůvu:-) Víc než detektivka se tam řešili milostné vztahy, vraha jsem tušila od začátku, takže konec nebyl překvapení.

31.07.2022 2 z 5

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Skvěle zpracovaná kuchařka, jasně popsaný postup i s krásně nafocenými fotkami, je vidět že pan Maršálek dělá cukrařinu srdcem, myslím, že každý se může inspirovat nebo vybrat z knihy recept,který ho zaujme nebo se dozví o světových dezertech.

10.07.2022 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Jack Reacher jako vždy nezklamal, po delší době kniha, která mě neskutečně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je pravda,že Jack je úplný Superman a některé věci nelogické, jak některým čtenařům vadí, ale za mně napínavý thiller podaný s nadsázkou i humorem, doporučuji k přečtení.PS:Nechápu,jak ho mohli zfilmovat se střízlíkem Tomem Cruisem,filmy jsem neviděla a ani netoužím vidět:-)

06.07.2022 5 z 5

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Kniha mě nebavila, předchozí díly jsem nečetla a v knize se často odkazuje na předcházející děj. Jiné knihy autora se mi líbily, tady mi vadilo prolínání 3 různých příběhů, takže když jsem měla od čtení pauzu, nedokázala jsem se pak orientovat ve větším množství postav. Knihu už bych znovu nečetla.

24.06.2022 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha mi byla doporučena, ze začátku jsem myslela, že je to nějaký zamilovaný erotický románek pro teenegery, moc mě to nebavilo. Ale od poloviny knihy se děj zajímavě rozjel, místy mě mrazilo, když si člověk uvědomí, že byla inspirována skutečnou událostí. Kniha byla velmi čtivá, zajímalo mě jak to skončí. Nicméně jsem moc nechápala pocity hlavní hrdinky, Ryle mi nebyl vůbec sympatický, zato Atlas škoda že nedostal v knize víc prostoru.

15.06.2022 3 z 5

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Průměrná detektivka, místy až naivní, od autorky jsem čekala víc. Začátek knihy jak z nějaké gangsterky, děj se vlekl a opakoval, od druhé poloviny to mělo větší spád, zajímalo mě jak to dopadne, ale konec zklamání, odbytý v pár posledních stránkách,škoda. Jinak mě štvalo neustálé popisování převlékání a malování hlavní představitelky jako Marilyn Monroe :)

07.06.2022 2 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Průměrná kniha, čekala jsem víc, předchozí knihy autorky byly daleko lepší. Děj se strašně táhnul, souhlasím s ostatníma, že kniha mohla mít méně stran. Postavy nesympatické, pořád jsem čekala co tak strašného se stalo na grilování, že to všechny tak poznamenalo... konec jsem tušila,že to tak dopadne.Knihu bych znovu nečetla.

22.05.2022 1 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Průměrný psychothiller, nenadchne ani nezklame. Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst a zorientovat, postavy se pletly a musela jsem se vracet v ději. Od poloviny se příběh rozjel, každé ukončení kapitoly nutilo číst dál, konec byl překvapivý, ale opět nedotažený, mohl být více propracovaný.

28.04.2022 3 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Velmi podařený napínavý psychothiller, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dobře se četla, neotřelý námět. Nebyla mi ale moc sympatická žádná z hlavních postav, škoda,že nebylo jednání pachatele více vysvětleno, pro mě celkem nelogické neuvěřitelné chování, konec byl velmi rychlý. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.

12.04.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Série má sestupnou tendenci, souhlasím s předchozími komentáři, že kniha nebyla moc napínavá, konec knihy překotný, pachatel objeven náhodou. I tak mě při čtení mrazilo při představě, že příběh byl inspirovaný skutečností, kdy pachatel pod vlivem nějaké duševní nemoci mučí staré lidi.

27.03.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělý thiller, napínavý od začátku až do konce. I když jsem předchozí díly od autorky nečetla, nevadilo to a ráda si je přečtu. Kniha má neotřelý námět,z popisu dětství Josie mě úplně mrazilo...

07.03.2022 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

(SPOILER) Zvláštní kniha i námět, podle předchozí autorčiny tvorby jsem čekala psychothiller, ale jednalo se spíš o psycho román, od poloviny se kniha četla dobře, pořád jsem čekala nějaký napínavý překvapivý zvrat, ale ten se nedostavil, souhlasím s ostatními, že konec zklamání, přeslazený jak z Hollywoodu :)

20.02.2022 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Kniha je velmi čtivá, doporučuji k přečtení, jak zde bylo již napsáno, nejedná se o thiller,ale o psychologický román. Námět je nevšední, zajímavé zpracování, na to že je to autorčina druhotina, tak super. Žádná hlavní postava v knize mi nebyla extra sympatická, konec jsem čekala jiný, ale kniha mě celkově bavila, taková odechovka.

06.02.2022 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Autorčina prvotina, napínavý psychologický thiller, vzhledem k tématu malého dítěte ne moc vhodný pro citlivější povahy... Kniha se četla dobře, zajímavé zvraty v ději, ale čekala jsem víc..hlavní hrdinka nebyla moc sympatická, pořád se motala v samých lžích, konec nenaplnil očekávání vzhledem k nepochopitelnému jednání a motivu pachatele, snad příští knihy autorky budou více propracované.

23.01.2022 3 z 5

Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Slovní sebeobrana a asertivita pro ženy Nicole Staudinger

Super motivační zábavná kniha, každá žena by si z ní mohla odnést nějaké ponaučení, je jasné,že se vše nedá změnit a reagovat lusknutím prstu,ale v hlavě něco zanechá a musí se na tom stále pracovat.

23.01.2022 5 z 5

Dům sester Dům sester Charlotte Link

Autorku mám ráda, její psychologické thillery i romány mě baví. Kdo je ale zvyklý na její současnou tvorbu,toho knížka nemusí oslovit, a i když jsem čekala něco jiného,knížka mě zcela pohltila a nemohla jsem se odtrhnout jak to bude dál,kniha mě bavila,doporučuji k přečtení. Jen škoda odbytého konce a také mi obě hlavní hrdinky nebyly nijak zvášť sympatické.

12.01.2022 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Průměrná detektivka,mně moc nebavila,líbí se mi více pozdější autorova tvorba s Lincolnem Rhymem..Ze začátku byl děj tak nudný, že jsem chtěla knihu odložit,ale nakonec v půli knihy se děj pěkně rozjel, až zase na konec, který byl uspěchaný. Starší autorovu tvorbu již asi nebudu vyhledávat.

12.12.2021 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha má dobré recenze, mne moc nebavila, průměrný thiller s neobvyklou zápletkou a napínavým dějem,ale po čase se děj stále opakuje a nic nového se neděje, konec mě zklamal, mohl být víc rozpracovaný, pachatel nepravděpodobně náhodný.

30.11.2021 2 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Thillery od Deavera mám ráda, sérii s Lincolnem a Sachsovou jsem neznala. I když kniha byla napínavá, místy jsem se neorientovala z důvodu neznalosti předchozích dílů, zápletek bylo až moc, někdy až překombinované a natahované, konec se mi nelíbil. I když si knihu recenzenti celkem chválí, za mě průměr, znám lepší thillery od Deavera.

15.11.2021 2 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Skvělá amišská série, velmi čtivá, Kate i život Amišů mě velmi baví, i když Kate je takový nepřemožitelný James Bond v sukních. Jen škoda,že Tomasetti nedostal víc prostoru a taktéž ten kněz, konec byl rychlý, něco nebylo dostatečně vysvětlené.ale jinak super..PS: proč Kate oslovuje Tomasettiho pořád příjmením mi přišlo zvláštní ;-)

04.10.2021 5 z 5