Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi strhující a silný příběh, netušila jsem,že odsun Němců byl tak dramatický a nic není černobílé..hlavní hrdinka s dcerou nebyly moc sympatické a druhá polovina knihy byla slabší, i tak doporučuji rozhodně k přečtení.

20.09.2021 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Velmi dobře napsaný thiller ze života Amišů,všechny knihy od této autorky mě baví, je pravda že některé věci se opakují v každé knize,to asi pro ty co to nečtou jako sérii.Konec zajímavý,i když otevřený,Kate se chová jako neohrožená supermanka což je někdy úsměvné,jinak ale super napínavé,doporučuji k přečtení.

22.08.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Průměrný thiller, ze začátku mě nebavil, pak se to rozjelo a bylo napínavé, znalosti z biologie místy zdlouhavé, hlavní hrdina sympatický, ale nereálný jak nepřemožitelný Rambo, konec rychlý, mohl být lépe zpracován, škoda, i tak knihu doporučuji k přečtení.

18.08.2021 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Kniha velmi čtivá, napínavá, zajímalo mě co bude dál, námět neotřelý..hlavní hrdinky ne moc sympatické a jak píšou ostatní v recenzích v thilleru samí psychopati...ale ten konec se mi nelíbil, byl překombinovaný, otevřený, divný...škoda..i tak doporučuji k přečtení.

19.07.2021 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mi byla doporučena, nevěděla jsem co mám od ní očekávat, běžně dávám přednost jiným autorům než českým. Rozjezd knihy pomalý, myslela jsem že ji odložím..ale vydržela jsem a kniha mě začala zajímat a bavit. Některé pasáže jsem přeskakovala, bavila mě zápletka s STB,byla to drsná doba..O bohyních jsem předtím neslyšela,i když znám popisovaný kraj, a tak jsem vyhledala na netu bližší údaje o tom, ale jak píšou ostatní, kniha je román a ne životopis, a dávat skutečná jména osob bylo zavádějící. Postavy a jména se pletly,i střídání minulosti a přítomnosti bylo někdy zmatené, lesbická zápletka nadbytečná. Knihu doporučuji k přečtení.

07.07.2021 4 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Kniha se dobře četla,ale nic nového,kniha navazuje na předchozí díl a motiv a děj se opakuje...Začátek knihy připominá porno a červenou knihovnu, hlavní hrdinka je buď neskutečně naivní nebo zas přehnaně podezřívavá, postavy charakterově nevykreslené a ploché. Předchozí tvorba od autorky se mi líbila víc.

27.06.2021 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, zajímavý námět...ale předchozí tvorba od C.Lackberg se mi líbila víc..tady místy děj připomínal erotický román, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická (úplně zbytečná smrt Viktora), ze slepice najednou byla žena vamp, některé situace naivní, neuvěřitelné nebo nedovysvětlené. I tak knihu doporučuji si přečíst jako oddychovku.

20.06.2021 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, za mě asi nejlepší díl od Lagercrantze. Úvod trošku těžkopádný,na to že by bezdomovec vyvolal takové emoce a události,mohl být lépe zpracován.O horolezectví a Mount Everest jsem se nikdy nějak moc nezajímala,ale kniha mě donutila vyhledat na netu fotky z "duhového údolí",což jsou záběry jen pro silné jedince a divím se,že lide jsou schopni tak riskovat životy...Jinak souhlasím s předchozími komentáři,že Michael byl takový bez života a Lisbeth byla jak James Bond, konec moc akční,překombinovaný a možná jsem čekala jiný epilog..Ale celkově jsem byla s knihou spokojena, celá série stojí za přečtení.

07.06.2021 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kniha byla čtivá, zajímavý začátek, nikomu se nedalo věřit, vrah byl absolutně nepředvídatelný...ale jinak skoro všechny postavy byly nesympatické, zvláštní chování a nepochopitelné a někdy ani nevysvětlené jednání, románek s policajtem úplně zbytečný.Hodnotím jako průměrný thiller.

30.05.2021 2 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Kniha mě bavila, napínavý temnější thiller. Jedinou výtku mám k tomu, že je poznat, že autorka kdysi psala harlekýnky,což někdy působí rušivě při popisu romantických či erotických scén a taky biblické téma a neustále popisovaný vnitřní boj otce Jamese mi přišel přitažený za vlasy.. Knihy od autorky se dobře čtou,ráda si přečtu další.

16.05.2021 4 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Za mne nejlepší díl série od této autorky, ale detektivka mě nějak extra nezaujala, místy se děj táhl, postavy se pletly, škoda že si autorka nepohrála s lepším popisem některých postav nebo charakterů, Benova postava podle mě tam byla úplně zbytečná, nepochopitelný, zvláštní vztah mezi nimi..

02.05.2021 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po delší době konečně thiller,který mě bavil, objevila jsem zajímavou autorku a ráda si přečtu další její knihy, sympatičtí vyšetřovatelé, sice trauma hlavního vyšetřovatele mi přišlo přehnané,ale jinak děj rychle ubíhal,pořad se něco dělo, některé scény nechutné a děsivé,ale tak to má u thilleru být, knihu doporučuji k přečtení.

18.04.2021 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

O knížce jsem dlouho slyšela i o talk-show,s kterými jezdili po republice k této knize. Zajímavé čtení, některé pasáže kontroverzní, s něčím jsem se ztotožňovala,s některými názory ne.První polovina velmi zajímavá, v druhé polovině mi některé otázky moderátorky nesedly, některé témata se pořád opakovala,jiné odpovědi useknuté, nerozvinuté.

05.04.2021 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Za mě zklamání, horší než první díl, průměrná detektivka, některé policejní honičky pachatelů mi přišly hodně naivní.

28.03.2021 1 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Průměrná detektivka, sice měla zajímavý námět, některý popis scén byl jen pro otrlé povahy, ale zkazilo to moc zbytečných dějových linek, které s vyšetřováním nijak nesouvisely a nebyly ani pořádně propracované, hodně opakujících scén, v závěru se všechno rychle odbylo.

07.03.2021 2 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Kniha mě nebavila, nemohla jsem se začíst, nejednalo se o psychologicky thiller, ale román z psychologické kliniky , děj se vlekl, nuda, konec očekávaný.

22.02.2021 odpad!

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Napínavý thiller, kniha se dobře a rychle četla, nelze jí nic vytknout. Autorku jsem znala pouze z knihy Malé temné lži,netušila jsem,že v této knize postavy navazují na předchozí díly.Nesedla mi postava policistky Dany, jinak Lacey a Mark super, a také mě i více bavilo vyprávění z pohledu Barneyeho než z policejního vyšetřování.

09.02.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha mě zklamala,ztráta času..jak píšou předchozí komentáře, buď se vám kniha bude líbit nebo budete zklamaní..myslela jsem ze se jedná o psychothiller,ale bylo to rodinné drama,což by nevadilo,kdyby to nebylo tak nezáživně podané.kniha měla zajímavé téma,ale po pár stránkách již nic neočekavaného nepřišlo a děj se odvíjel již zcela předvídatelně..chování hlavních postav mi přišlo plytké a naivní,štvala mě hlavní hrdinka s posedlostí svou oslavou (proč si nevysnila oslavu 30tin nebo 50tin??:-) Jednání hlavního hrdiny bych pochopila,ale už mě ke konci vytáčelo jeho oddalování nevyhnutelného a výmluvy...konec se taky nepovedl

31.01.2021 odpad!

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

Kniha mě bavila, napínavá, dobře se četla, po delší době neotřelý námět. Souhlasím ale s předchozími komentáři,že kniha by mohla být lepší kdyby měla jiný konec...závěr mě nebavil, byl divný, nevěrohodný, zmatený, přitažený za vlasy, i když mě pachatel napadnul,tak to bylo nelogické,jako kdyby autorka nevěděla jak knihu rychle ukončit..Všechny osoby se chovaly zvláštně, tolik vyšinutých lidí v jedné knížce, ani hlavní hrdinka nebyla moc sympatická, některé věci ani nebyly pořádně vysvětleny..i tak kniha stála zato si přečíst.

24.01.2021 4 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Kniha velmi čtivá, napínavá, nutila číst dál a dál... Od samého začátku je jasné jak se bude děj odvíjet,ale to by nevadilo..souhlasím s jinými názory,že děj po čase pokulhával, opakoval se, sem tam přitažený za vlasy, závěr nedotažený, rychle useknutý, odbytý..záporná postava mě bavila, byla zajímavá, ale manželský pár mě vytáčel, zdálo se mi nelogické, že by manželka byla od začátku tak naivní, nic si neověřila a byla za takovou chvilku mimo realitu,nemluvě o manželovi policajtovi,který se choval tak akorát na facku ;-) knihu bych doporučila jako fajn oddechovku

14.01.2021 4 z 5