Chladná krev

Na podlaze ponurého bytu v New Orleans leží zmasakrované tělo mrtvé ženy. Vrah si je jist, že žádný svědek neexistuje. Netuší ovšem, že každý jeho krok sledovala jistá žena, která v době činu snila hrůzný sen ve své posteli na opačném konci města. O několik týdnů později probere Olivii Bechetovou další děsivá vize. Nyní už si je jistá, že její sny nejsou nahodilé a že městem obchází sériový vrah. Když se obrátí na policii, detektiv Rick Bentz jí nevěří - a jeho přezíravou skepsi nenahlodá ani nález druhé mrtvé ženy, jež byla zavražděna přesně tak, jak to viděla Olivie ve snu. Zatímco New Orleans paralyzuje přízrak nelítostného zabijáka, Olivia se trápí Bentzovou nedůvěřivostí a tím, jak silně ji detektiv přitahuje. Netrvá dlouho a do jejích snů proniknou vize o další vraždě. O vraždě, která teprve má být spáchána. A tentokrát Olivia nespatří pouze tvář oběti, ale i tvář vraha… a obě tváře jsou jí známější, než by si sama přála....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82951/new-orleans-chladna-krev-PNo-82951.jpg 4.5173

New Orleans 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Cold Blooded, 2002

Kniha Chladná krev

laura

Připadá mi, že napětí se stupňuje s každým dalším dílem této série a Chladná krev byla všechno - jen ne chladná ;)

A chladný nezůstal ani jindy tak nepřístupný Rick Bentz. Jo, líbilo se mi to. Moc. Tahle kniha mě dostala, odzbrojila a podmanila si mě. Napětí mě pohlcovalo stejně, jako se moucha chytá do pavučiny - víte, že je to váš konec, ale nedáte si říct. Musíte zkrátka za světlem.

A jestliže jste se s Lisou ještě nepotkali, věřte, že vás dokáže zaskočit. Ne všichni se dočkají těch šťastných konců. Ne všechno se vždycky vyřeší. Někde kolem pořád obchází to cosi, co nebylo řečeno - domněnky, nejistota, strach. Jde vám v patách stejně jako váš stín.

Nezbývá tedy než se vrhnout na další díl... Jestli jste doteď netrpěli závislostí, věřím, že čtením této série se to změní ;)

Sudin
09.10.2018

Taková jednohubka. Nenadchne ani neurazí, lepší průměr. O něco lepší než Horká krev.

moudivlacek
20.05.2018

Tak to zas bylo něco, mně se to moc líbilo, splnilo to vše, co od tohoto žánru očekávám. Je tam napětí, krutost, myšlenky vraha, myšlenky média a i váhavý počáteční postoj detektivů k pomoci právě od média. Když do toho vložíme osobní život, je to téměř reálná životní situace. A že těch bláznů, lehce řečeno, po světě stále běhá dost a dost.
Od začátku do konce jsem se nenudila, mnohému přiučila, a právě proto tento příběh doporučuji ke čtení.

TaLu
08.04.2018

Našla jsem si, kdy autorka vytvořila tuto sérii. Bylo to o několik let dříve, než série Alvarezová & Pescoliová, kterou čtu ráda, i když jsou tam některé příběhy slabší a některé lepší. U této série mi vadí nevyrovnanost děje i způsob zpracování příběhu. Opět případ s náboženskou motivací ke zločinům mi přišel neuvěřitelně přitažený za vlasy, to, co bylo v prvním díle zajímavou zápletkou ( postava zločince) bylo tentokráte trapné a přišlo mi, že si s tím vším neví rady ani sama autorka. Obecně nemívám ráda příběhy, kde autor "použije" církev a dopouští se nepřesností, či svým psaní vyvolává ve čtenáři dojem, že víra člověku přináší do života lež. Oceňuji knihy, kde autor čtenáře v těchto oblastech neovlivňuje a dává mu svobodu. To se tentokráte nepovedlo. Kněz, který je vylíčen tak, že po celou svou službu bojuje jen a jen s celibátem, náboženský fanatik ( či kdo to vlastně měl být) v podobě šíleného vraha. Nepřesnost kterou jsem si díky knize vyhledala: ve skutečnosti nelze vykonávat zpověď po telefonu ! A když se přenesu přes tyto výhrady, jež by mnohým čtenářům nevadily, musím tentokráte napsat, že přes všechen děj v knize jsem se vlastně nudila a do čtení se nutila, což se mi již dlouho nestalo. Další knihy ze série bych si přečetla jen díky postavám z prvního dílu a dvojici detektivů, za které jsem dala ty dvě hvězdy. Kniha má vysoké hodnocení, je možné, že jsem si s autorkou v této sérii prostě neporozuměla, musím říci, že mi četba snížila chuť i do dalších jejích knih, a to je škoda. Ostatní ať si názor vytvoří sami, toto je jen můj komentář.

SilvieSisinka
24.03.2018

Spisovatelka píše skvěle to ano,ale bohužel strašně moc stránek.Moc natahování.Až posledních 30 stran rychlé rozuzlení.

veveronka
25.02.2018

výborné jako vždy

orinka3
25.02.2018

Tak...abych pravdu řekla, čte se to výborně, což o to. Jenže i když budu hrát hru, že je to jenom pohádka pro dospělé, na které nemám hledat chyby, nemůžu je přehlédnout. Co hlavní mužská postava, to široká ramena, hranatá brada a úzké boky. Co ženská, to krasavice s vlajícími vlasy. Vlastní bratr, nevlastní bratr, policista, který nechce přiznat slabost a dělá nesmysly ve vztahu k jasnovidce. Duchovní, který stále zápasí s chtíčem a rád by mu podlehl. Chudák, to si vybral špatnou církev, katolíci přece nemůžou! A co je v průběhu četby dost otravné: neustálé pnutí v kalhotách, zvané erekce. U zlosyna. Člověk už by ho nejradši přes ni přetáhl, aby byla řeč o něčem jiném.:) Mně se to (při občasném vypnutí mozku) zdálo vcelku zábavné. Ale nemůžu současně popřít, že i hodně za vlasy přitažené. Takže slabé tři hvězdičky.

kercah
24.01.2018

Na knize se mi líbila tématika jasnovidectví a okultismu, ale opět náboženský podtext už působil jednotvárně i když vraždy nebyly špatně popsané.. Od začátku v příběhu začíná okouzlení a láska hlavních hrdinů, což mi přijde spíše pro červenou knihovnu, ale co mě nejvíce asi vadilo byl pořád dokola opakující se ztopořený penis a erekce.
Jinak na oddechovku fajn, dokonce přemýšlím, že autorce dám další šanci. :)