Bohové a bestie

Je týden před Vánocemi. Na rušnou pobočku pošty v Glasgow vtrhne lupič s kalašnikovem. Přinutí zákazníky lehnout tváří k zemi. Upravený starší muž se zvedne a jde pomáhat lupičovi. Mlčky plní pytle penězi a odnáší je ke dveřím. Pak otevře dveře a pokyne hlavou. Lupič ho rozstřílí na kusy. Vyšetřovatelka Alex Morrowová se chopí pátrání. Nikde žádné vazby na lupiče. Ani starému pánovi se nedá nic vytknout. Pátrání po střelci dovede Morrowovou do podivného světa stranické politiky a života Davida Gillespie, populárního politika, jehož sexuální výstřelky dělí politickou scénu na dva tábory. Ať se děje cokoliv, Morrowová netouží po ničem jiném, než se vrátit domů k manželovi a svým dvojčatům, než pochopí, co vyšetřování případu znamená: žádný kout města není bezpečný a její angažovanost bude větší, než by si kdy myslela....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222428/alex-morrowova-bohove-a-bestie-q2e-222428.jpg 3.158

Alex Morrowová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Panteon

Gods and Beasts, 2012

Kniha Bohové a bestie

Renca.ch
27.06.2020odpad!

Hrozné,chaotické,nezáživné, nelogické a překombinované zpracování,špatně se to četlo, od této autorky už nemam zajem nic dalšiho číst.

iveta3689
23.06.2020

Detektivni vysetrovani v knize prakticky nebylo, jal ho autorka zminila na pozadi. V pribehu slo vlastne jen o osobni pribehy nekolika postav, popis policejni stanice a stripky z jedno mesta behem Vanoc.

mol378
19.03.2020

Líbilo se mi to. Není to zrovna akční thriller, dokonce i ta detektivní stránka je tam na vedlejší koleji, takže kniha může zklamat toho, kdo tohle očekává. Je to spíš kriminální román o prorůstání politiky, nelegálního byznysu a policie, a je to velmi dobře popsáno. Ty poměry ve stranickém štábu jsou přesné, to, jak o názoru na politika a jeho oblibě a tím pádem volitelnosti rozhoduje hlavně PR a schopnost jeho a jeho týmu ze všeho vybruslit, vyvyhrožovat se, případně vyplatit, většinou něčím jiným, než penězi, něčím, co ty peníze později přinese, něčím, co lidi zaváže a budou sloužit. Je to deprimující, ale pravdivé. Odhoďte iluze a čtěte.

Johhanka79
20.02.2020

Zatím asi nejlepší díl, nevím, jsem z této knihy nějak.... Stejný postup, stejná nespravedlnost... nic veselého... po přečtení této knihy nic moc nálada. Po druhé bych nečetla.

Henry_1986
03.03.2019

Příjemná, průměrná,oddechová literatura.:-)

babicka_amalka
08.08.2018

plný souhlas s dzafik; říkala jsem si - do třetice - ale byla nejhorší z těch tří a dočítala jsem s největším sebezapřením; další kniha autora už u mě šanci nedostane; je plno mnohem lepších, i bez ocenění "nejlepší britská detektivka roku 2013..." - to musel být asi dost slabý rok, když tohle bylo nejlepší ;-)

Allena24
16.05.2018

Toto byla má první kniha od Denise. Možná proto dávám o hvězdičku navíc za závěr, který mě i trochu pobavil.

Schamila
14.05.2018

Dalo se to, ale nebylo to ono, chyběl tomu ten šmrnc z předchozích dílů. Tak si počkám na další díl, který v červenci vyjde. Ale hůl nelámu, vždy je dobré objevit něco nového....