rarášek rarášek komentáře u knih

Gemina Gemina Amie Kaufman

Miluju tuhle sérii! Opět jsem si skvěle užila. :D
Hanna byla skvělá, v mnohém se tak moc podobala Kady, až na to hackování, v tomhle byla eso Nikova sestřenice Ella, která mě častokrát během čtení pobavila. A Nik se občas choval jako blbeček, ale jinak bych mu nic nevytkla.
Opět jsem si užila knihu složenou z dokumentů, záznamů, chatových rozhovorů a nově i deníku jedné z postav. Ke konci jsem se nechala tolikrát nachytat tak, že si napříště budu dávat pozor, než o něčem rozhodnu, že to tak skutečně je. :Ď
Po tomhle díle můžu říct, že druhý díl zvedl laťku hodně vysoko. Souhlasím se Samirou, že Illuminae byla oslnivou dokonalou hvězdou a Gemina je supernovou a po tomhle už se nemohu dočkat, s čím přijde Obsidio. :)

Carrie Carrie Stephen King

Pokládám to za svoji opravdu první Kingovku, co jsem kdy četla a bylo to skvělý. Carrie, její schopnosti, doplňující informace, všechno.
Viděla jsem film, ale ne ten první, na ten se ještě chystám. Ale co jsem tak viděla, knížce se nevyrovná ani jedna z těch adaptací. :)
Jinak to zakončí bylo skvělý! :)

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Tohle bylo po dlouhé době poprvé, co jsem přečetla knihu za jeden den. Prostě se od toho nešlo odtrhnout. Knihu jsem se rozhodla přečíst, protože jsem už od autora četla Chlapec v pruhovaném pyžamu (tady se mi výjimečně líbila kniha i film) a proto jsem se rozhodla do toho jít. A když jsem na knihu narazila v knihovně, tak už nebylo o čem přemýšlet.
Je to hrozně silná kniha. Jak moc snadno, jako lusknutím prstu, se z malého, hodného a milého chlapce může stát jeden z nich, loutka nacistického režimu? Trhalo mi to srdce, jak se takhle Pierrot pod Hitlerovým vlivem mění a zapomíná na to, kým byl, na svého kamaráda i svou vlast a ubližuje svým nejbližším.
Na konci knihy jsem k němu cítila velikou lítost a přála bych si, aby mu jeho kamarád odpustil. Tahle kniha se mi možná líbila o něco málo víc než Chlapec v pruhovaném pyžamu.

21.11.2017 5 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Moje první knižní seznámení se situací v Severní Koreji. Bylo mi někdy až špatně z toho, co se tam děje. Tohle rozhodně není poslední kniha na tohle téma, kterou hodlám číst.

07.11.2017 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Skvělý první díl, styl knížky se mi moc líbil, velmi mi připomněl Illuminae. Ze začátku se kniha četla trochu hůře, ale jak děj ubíhal stále dál, tak to bylo lepší a lepší a pak už byl konec knížky. Moc se těším na druhý díl. :)

07.11.2017 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Stejně skvělé jako předchozí díl. Opět jsem se smála jako blázen. Líbily se mi také komentáře od samotné autorky. Sleduji také její stránku na Facebooku a častokrát si říkám, jak moc se v tom vidím. Jako by mi viděla do hlavy. Přála bych si, aby k nám někdy přijela do České republiky, abych ji mohla vidět osobně. :D
Opravdu nevěřím, že by se v tom nikdo ani trochu nepoznal. Doporučuji tento i předchozí díl. Věřím, že se k tomuto komiksu budu vracet, především, když budu potřebovat pozvednout náladu. :)

31.10.2017 5 z 5

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Pro mě zatím skvělé pokračování. Jsem moc ráda, že se rozhodli znovu začít vydávat Válečníky.
Ohnivous se velmi činil a byl velmi odvážný. Je mi líto Stříbrnky a Šedého Pruha. Druhá polovina knihy byla pro mě velmi emotivní a několikrát jsem si pobrečela.
Kniha se mi četla dobře, stránky mi před očima rychle ubíhaly. Nemohu se dočkat dalšího dílu. :)

25.10.2017 5 z 5

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a hned jsem si vzpomněla na film. Koupě rozhodně nelituji. Líbilo se mi propojení ilustrací a textu. Skutečně to svým stylem připomínalo film. Zaujala a dotkla se mě část, kde se Hugo a Isabelle koukali na Paříž a on jí povídal o tom, co cítí, když se takhle dívá dolů a vidí všechno to dole pod ním.
Musím uznat, že tohle je jedna z těch výjimek, kdy se mi líbila jak knížka, tak film. :)

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

V téhle knize jsem se poprvé seznámila s tím, co všechno obnáší mít autistické dítě. Obdivuji Ruperta s Kristinou, že to všechno zvládli a ještě jednou musím obdivovat Ruperta za to, že důvěřoval svému vnitřnímu hlasu a rozjel se s Rowanem a Kristinou do Mongolska za místními šamany.
Nevím, jak moc je síla léčitelství šamany účinná a jak to všechno funguje, ale Rowan je důkazem, že i něco tak zázračného a neuvěřitelného funguje.
Teď se chystám na to, že se ještě podívám na dokument, který mě právě k této knize přivedl. :)

22.10.2017 5 z 5

Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Rudý kruh a jiné případy Sherlocka Holmese / The Adventure of the Red Circle and other Cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Opět napínavé povídky, od kterých jsem se nedokázala odtrhnout. Nejvíc se mi líbila povídka Rudý kruh. Povídka Bruce-Partingtonovy dokumenty mi velmi připomněla seriál Sherlock epizodu Velká hra. :)
,,Od groteskního je často pouze krůček ke zločinu."

22.10.2017 5 z 5

Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Arthur Conan Doyle

Musím uznat, že to nebyli ty nejlepší povídky, co jsem zatím četla, ale to nemění nic na tom, že mám Sherlocka s Watsonem velmi ráda, každou povídku čtu s napětím, co se stane a po dočtení knížky se těším, až si opět něco od Doyla přečtu. :)
,,Stálo to za zranění - bylo by to stálo za četná zranění - že jsem poznal, jak hluboké a vřelé city se tají za tou chladnou maskou. Jasné, neúhybné oči se na okamžik zamžily, pevné rty se chvěly. Poprvé a jedinkrát jsem viděl, že Holmes má nejen skvělý mozek, ale i horoucí srdce. Celá ta léta, kdy jsem mu pokorně a jednoznačně sloužil, pro mě vyvrcholila v tomto okamžiku."

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Po Humbooku jsem se do knížky okamžitě pustila a musím říct, že se mi opravdu líbila (ale na Hunger Games to stejně nemá :D). Zkoušky se postupně stupňovali, jak ve své obtížnosti, tak ve své nebezpečnosti. Je pravda, že čtvrtá zkouška svým stylem velmi připomíná Hunger Games.
Cia byla fajn, protože narozdíl od některých ženských postav se rozhodla bojovat a příliš u toho nefňukat. Nevím, co jí přinese vztah s Thomasem a už vůbec nevím, co si o něm myslet po tom, co Cia zjistila před koncem. Will se pořádně vybarvil. Byl zábavný a příjemný, ale po tom, co udělal před závěrem, opravdu nevím, jestli mu chci nadále věřit.
První díl byl opravdu dobrý, jsem zvědavá na druhý díl. :)

22.10.2017 4 z 5

Nejlepší přítel aneb psi slavných osobností Nejlepší přítel aneb psi slavných osobností Pavol Fabian

Úžasná knížka plná zajímavých informací a dojemných, zábavných nebo i smutných historek.
Knížku jsem si půjčila z knihovny, ale po přečtení se mi natolik zalíbila, že jsem si ji musela koupit. Doporučuji. :)

22.10.2017 5 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Lední medvěd mi přišel jako velký protiva, ale přesto se mi líbil, protože mám moc ráda kočky. Doma máme kocoura Barta, který by se nejraději mazlil s každým na potkání a jeho sestru Lízu, která se chová jako velká dámička a vždy, když si přijde pro pohlazení, tváří se, jako bychom si této pocty měli mnohem víc vážit. :D
Líbilo se mi, že autor ukazoval své akce na ochranu zvířat. Musím ho za to obdivovat. Také se mi moc líbí, že pojmenoval svůj útulek po své oblíbené knížce z dětství (která je i mou oblíbenou knížkou), Černý krasavec.
Díky knížce jsem si také uvědomila, jak to mají opuštěné kočky na ulicích. Kvůli jejich velikosti a neškodným zoubkům a drápkům si na ně zlí lidé víc dovolují.
Už se těším, až si přečtu další knížku. :)

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kniha je plná trápení a bolesti. Neschopnosti vyjádřit své trápení a ignorování ze strany rodičů, spolužáků a učitelů. Obálka je nádherná a k tématu knihy se skvěle hodí. Film podle knížky jsem kdysi viděla, ale už na něj mám jen mlhavé vzpomínky, proto jsem se rozhodla, že se na něj opět podívám. :)

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Nádherná a dojemná knížka. Už když jsem ji viděla na Goodreads, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Po zjištění, že už u nás vyšla, jsem neváhala a okamžitě ji koupila. A nelituji toho. Skvělé bylo střídání pohledů Paxe a Petra, díky kterým jsem mohla vidět příběh z obou stran. Vola byla moc příjemná postava, ze začátku možná ne, ale přítomnost Petra na ni měla skvělý vliv.
Konec knížky se dal očekávat, ale to neznamená, že to o to míň bolelo. Pax bude šťastný a vsadím se, že Petr taky. :)
,,,,Lidi by měli říkat pravdu o tom, co válka stojí," řekla mu Vola."

Přízraky noci Přízraky noci Erin Hunter

Je mi moc líto Ševela. A Bouře se Šípem, protože jim ostatní ze smečky neustále dokazují, že mezi ně nepatří. I Štístko se někdy chová velmi divně. Šteňata jsou rozhodně skvělým oživením příběhu.
Nevím, co si mám myslet o té situaci s liškami, ale doufám, že smečka znovu dojde klidu a harmonii. Těším se na pokračování, každý díl mi před očima rychle ubíhá a skvěle si u něho odpočinu. :)

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Nádherná oddechovka, kde se sny stanou skutečností. Je sice pravda, že plně nevyužila svůj potenciál, ale i tak jsem si čtení užila. :)

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tohle rozhodně žádné velké zklamání pro mě nebylo. Po dlouhé době mi tenhle příběh nepřišel jako nějaké romantické klišé. Oblíbila jsem si Lolu s Muzem, u Grace si nedokážu vytvořit úplný názor, takže je to nějak mezi.
Sadie sice v knize říká, že láska je pouhou chemickou reakcí a pravá láska ve skutečnosti neexistuje. Jsem určitě bláhová a snílek, ale já stále i po tom, co Sadie vysvětluje Henrymu, věřím, že jednou svou pravou lásku najdu.
Také bych si přála mít takové tajné místečko, jaké měla Grace na starém vlakovém nádraží. A hlavně mě na téhle knížce zaujala myšlenka toho, že jsme stvořeni z atomů hvězdného prachu a až zemřeme, všechny tyto atomy se rozplynou do nekonečného vesmíru a poskytne nám to vykoupení od našich hříchů. :)

Zlatý kompas Zlatý kompas Clive Gifford

Sice dvakrát nemusím film od doby, kdy jsem si přečetla knižní trilogii, ale musím říct, že tahle kniha je moc dobrá. Moje nejoblíbenější postava bude navždy maličký Pantík, Lyřin deamon. Tak moc bych si přála žít v Lyřině světě a mít deamona jako je Pantík. :)

21.09.2017 5 z 5