rarášek rarášek komentáře u knih

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Romeo a Julie rozhodně není mou nejoblíbenější divadelní hrou od W. Shakespeara, ale zdála se mi pro čtení mého prvního manga komiksu jako tou nejlepší volbou. Tak jsem si začala s Manga Shakespearem.
Nakonec to bylo docela pěkné a kresby nádherné a roztomilé. Navíc to zasazení do současného Japonska bylo velmi zajímavé. Příběh a jeho konec byl naprosto stejný, nic se nezměnilo (jen místo rodinné hrobky ta pohřební místnost :D)
Na závěr, nebylo to vůbec špatný a budu v Manga Shakespeare pokračovat. Teď plánuji přečíst Hamleta. :)

16.03.2018 3 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Od Shakespeara jsem doteď četla jen jeho divadelní hry, ale na doporučení od kamaráda jsem se rozhodla zkusit tuto jeho sbírku sonetů. A nebylo to vůbec špatný, bylo to výborný!
Je na nich vidět, že je Shakespeare psal s velkým citem a i zřejmou zkušeností. Jejich hlavním tématem je láska, to dobré i to špatné v ní, jak nás láska dělá slepými a hluchými vůči ostatním, existuje pro nás jen ten jediný/ta jediná, je středobodem našich zájmů, je ten/ta nejhezčí na celém světě a i kdyby nám milovaný/á nějak ublížil/a, stejně bychom ho/ji omlouvali nastokrát. Kromě lásky se objevují i témata smrti, potomků atd.
Čtení sonetů bylo velmi silné a určitě ve mně něco zanechalo, ale stejně radši zůstanu u jeho her. :)

16.03.2018

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Bylo to docela dobré čtení knihy, na kterou mě nalákala obálka, která vypadá přesně, jako by z oka vypadla katalogu IKEA. Mimochodem, slovo IKEA se tam objeví opravdu mockrát, tak akorát, aby nám připomněli, kým se IRSK inspiroval, že? :D Co musím na knížce vyzdvihnout, je její grafické zpracování - obálka, letáky, ukázky zboží na začátku každé kapitoly a jejich stručný popis, kupóny a dodatky na začátku i na konci příběhu a to poděkování na konci. Když se podívám na příběhové zpracování, tak vlastně nebylo tak zlé, jak jsem očekávala, že možná bude. Párkrát jsem se opravdu vyděsila. :)
Netuším, zda se někdy v budoucnu ke knize vrátím, ale na IKEU už se nikdy nebudu dívat stejným pohledem. :D

11.03.2018 3 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Naprosto úžasný! To jsem si pomyslela po přečtení dalšího komiksu od Rainy. Komiks byl tentokrát o něco vážnější než její předchozí komiksy. Stále tam byl humor, kterému se dalo zasmát, ale tentokrát se objevovali i témata nemoci, smrti a posmrtného života. Maya byla velmi odvážná, smířená se svou nemocí a možností, že kdykoliv se může její stav zhoršit a ona mohla umřít. Taky se mi líbilo, že jak se o ni starala její sestra Catrina, tak i ona se starala o ni, byla zábavná a plná života. Občas jsem se během čtení komiksu velmi dojala a závěrečný text autorky mě několikrát rozbrečel.
Svou barevností a tématem kolem duchů mi připomínal animovaný film Coco, na který se stále ještě chystám. Komiks mi opět rychle uběhl pod rukama, byl plný nádherných ilustrací, a jsem si jistá, že obsahuje určité poselství co se týče smrt a co je po ní. Tímto se stává jedním z mých nejoblíbenějších komiksů od Rainy, určitě si ji znovu někdy přečtu a velmi doporučuji. :)

07.03.2018 5 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Když jsem si tuto divadelní hru kupovala v LK, byla jsem zvědavá, ale taky jsem se bála, jak se mi bude líbit. Matně si pamatuji na to, že jsem na tomto představení byla ještě na základní škole a chtěla jsem zkusit, zda se mi něco nevybaví.
Hra se mi nakonec zalíbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout a za chvíli jsem byla na konci. Byla jsem napjatá jak to všechno bude pokračovat. Myslím, že není toho moc, co bych chtěla vytknout. Doporučuji. :)

07.03.2018 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Když jsem tuto divadelní hru začala číst, ani jsem netušila, jak si ji oblíbím. Po přečtení Zkrocení zlé ženy jsem si myslela, že Shakespearovým komediím zrovna dvakrát neholduji, ale pak přišlo tohle dílko a změnila jsem názor. Komedie je plná napětí, romantiky i zábavy, díky které jsem se několikrát usmála.
Tahle komedie od Shakespeara se mi zatím líbí ze všech nejvíc a moc ji doporučuji. :)

07.03.2018

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Musím se přiznat, že se mi četla kniha trochu špatně, ale to především proto, že jsem s touhle knihou pravděpodobně začala moc brzo a mám strašný problém s malými písmenky.
Jinak mě kniha vůbec nezklamala a splnila očekávání, které jsem o ní měla. Bylo v ní hodně o historii, vysvětlení důležitých pojmů, příkladů, fotek, informací o tom, jak se nenechat zmanipulovat a napálit, internetových stránek souvisejících s tématem atd.
Myslím, že titulek rozhodně nelže ve svém tvrzení. Myslím, že takovéto knihy je v dnešní době potřeba a měl by si ji přečíst každý. Doporučuji. :)

05.03.2018 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Davida Michieho začínám mít jako autora velmi ráda. Tento příběh se od Jesčina lišil už v jedné zásadní věci: byl to příběh psa Nelsona. A ne jen tak ledajakého psa, ale psa Jejího veličenstva, královského corgiho.
Nelson nám vypráví svůj život od úplného začátku, kdy byl vyvrhelem kvůli svému svěšenému uchu a jeho jedinou oporou byl jeho starší bratr až po začlenění se do královské rodiny. Kniha je stejně jako všechny knihy od Michieho, které jsem doteď přečetla, plné životních mouder a pouček, které jednou vysloví starší corgi Winston, který je Nelsonovým rádcem a učitelem, jindy zase někdo z královské rodiny nebo jejich přátelé.
Bylo zvláštní číst příběh, který se přímo odehrává v jedné z nejznámějších královských rodin na světě a velmi by mě zajímalo, co k tomu Davida Michieho vedlo. Bylo mi naprosto jasné, že to nebude stejné jako Jeska, ale nemůžu popřít to, že se mi i tak líbilo dívat se na to všechno pohledem královského corgiho. Kdy jindy se vám povede nahlédnout do života královny, její rodiny a jejich milovaných psů? Kniha byla velmi milá, roztomilá a já ji doporučuji všem, kdo mají zájem si ji přečíst. :)

05.03.2018 5 z 5

Principy králíčka Sameťáčka Principy králíčka Sameťáčka Toni Raiten-D´Antonio

Nádherná knížka plná moudrosti. Jsem ráda, že autorka rozdělila principy do samostatných kapitol, kde každá začíná úryvkem, kterého se to týká. Během čtení jsem si uvědomila, že je na tom hodně pravdy a musím obdivovat autorku za stvoření této knihy. Kapitoly jsou plné užitečných rad z praxe a ukázky z jejích sezení jako terapeutky.
Králíček Sameťáček je nádherná knížka a díky této knize jsem si uvědomila, kolik se toho v ní skrývá. Každý by se měl vydat za svým skutečným já. Doporučuji. :)

26.02.2018 5 z 5

Třetí díl Jesky a jejího života s Jeho Svatostí a přáteli byl opět skvělý jako ty dva předchozí. Tentokrát jsem se toho hodně dozvěděla o meditací, jejích účincích a o důležitosti bytí tady a teď, užít si přítomnost a nemyslet na minulost ani budoucnost. Samotný příběh byl stejně dobrý jako vždy a moc jsem si ho užila, stránky mi samy ubíhaly pod rukama a aniž jsem to věděla, už jsem byla na konci. Na konci je velmi užitečný návod na to, jak začít meditovat, který jsem znala už předtím, než jsem samotnou knihu přečetla a to z ukázky audioknihy, kterou mi zaslalo nakladatelství Synergie v e-mailu. Dneska jsem to začala, a musím říct, že to bude boj, ale stejně jako Jeska nebo paní Trinciová vytrvám a snad na sobě vypozoruji nějaké změny. :D
Sice to vypadá jako poslední díl o příbězích malé Jesky, ale přesto doufám, že se třeba ještě nějakých dočkáme. A já se teď pustím ještě do jedné Davidovy knihy a to do Psa jejího veličenstva. Jsem si vědoma toho, že určitě nebude tak skvělá jako Dalajlámova kočka, ale věřím, že i tak bude dobrá. Na závěr knihu velmi doporučuji stejně jako předchozí dva díly. :)

25.02.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Nádherné grafické zpracování Annina deníku. Myslím, že by se jí to líbilo. Samotní tvůrci by měli být na sebe pyšní. Doporučuji. :)

18.02.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Opět jsem se začetla do dobrodružství dalajlamovy kočky aneb kočky mnoha jmen (ze všech nejvíc mám ráda Sněžnou lvici a JSK - Jeho svatost kočku) a bylo to skvělé. Tentokrát je Jeska bez dalajlámy a má od něho úkol - najít pravou podstatu štěstí. Kniha byla opět plná mouder, která jsem si během čtení zaznamenala. Čtení tohoto pokračování bylo opět milé, příjemné, prostě pohlazení na duši, které mě vždy velice uklidnilo.
Na knihu jsem šla pomalu, rozložila jsem si ji na části a každý den jsem přečetla jednu nebo dvě. Tím, že jsem si ji takto rozložila, se mi četla lépe, víc jsem ji prožívala a také pochopila.
Už se těším, až se pustím do další knihy. Vřele doporučuji tento i předchozí díl. :) ❤

14.02.2018 5 z 5

Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Amy Newmark

Znovu jsem se zamilovala! ❤ Moje třetí Slepičí polévka a pořád je to stejně skvělé. Ano, někomu se to může zdát typicky americké, přeslazené a atd., ale já je vnímám jako dojemné, milé a láskyplné příběhy, které zažil určitě každý, kdo kdy žil s kočkou nebo jí byl vlastněn. Pro mě to bylo velmi blízké, doma máme dvě kočky, které jsou jako z divokých vajec. Na všech příbězích je prostě vidět, že je ti lidé psali s láskou a s vědomím, že je pro ně jejich kočka ta jediná a nezapomenutelná. Velice doporučuji a těším se na další Slepičí polévky. :)

12.02.2018 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Zase skvělá tragédie od Shakespeare, tentokrát o žárlivosti, pomstě, vině, přetvářce a neschopnosti rozeznat, kdo klame a kdo říká pravdu. Četla jsem ji dlouho po čtení komedie Zkrocení zlé ženy a i když to bylo opravdu dobré čtení, došla jsem k názoru, že mi více holdují tragédie. :)
,, Panebože! Je to k víře, že si lidé lijí do úst nepřítele, aby jim ukradl mozek? Že se s veselím, s výskáním a s vyváděním proměňujeme v zvířata!"

12.02.2018

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Knížka na jedno odpoledne, ale neskutečně mě pobavila.
Této knize opravdu porozumí hlavně člověk, který žil s kočkou. I když je to hlavně zábavná knížka, na některých těch informacích přece jenom něco je. :D Tak dlouho mě žádná kniha tak moc nerozesmála. :)

11.02.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Velice krátká knížka, ale s příběhem, který vás chytne za srdce a nabízí otázky typu : Kdo jsem? Jak se stát skutečným? Ve svém pokoji mám nadále svého plyšáka, psa, kterého jsem v dětství pojmenovala Alík, všude ho s sebou nosila a spal se mnou v posteli. Možná se i on stal skutečným (pro mě určitě) :) Moc se mi líbila a doporučuji ji. ❤

11.02.2018 5 z 5

Teorie velkého třesku od A do Z Teorie velkého třesku od A do Z Amy Rickman

Kniha byla plná skvělých informací o seriálu, hercích a tvůrcích, pohledů o tom, co se děje v zákulisí, rozhovorů atd. Jenom je na této knize opravdová škoda, že je to hodně staré vydání. Čemu se taky můžu divit, když kniha vyšla v době, kdy se teprve vysílala čtvrtá série, takže většina informací už je vážně zastaralá. Stejně jsem si ji ale dokázala užít a doporučuji ji každému, kdo má rád Teorii velkého třesku. :)

10.02.2018 4 z 5

Jeho veličenstvo chrt Jeho veličenstvo chrt Miroslava Malaníková

Moc pěkná knížka, která je napsána tak, aby děti poznaly historii chrtů a jejich nynější trápení. Je hrozné že se k tak nádherným zvířatům lidé chovají jako k pouhé věci. Ještě že existují dobří lidé a organizace jako je Chrti v nouzi, která se v této knížce taky objevuje, kteří jim pomáhají najít láskyplný a šťastný domov. Chrti jsou opravdu nádherná stvoření. ❤❤ Autorka se v knize také dotýká tématu vegetariánství. Kniha je doplněna o nádherné ilustrace. Knihu doporučuji. :)

03.02.2018 5 z 5

Můj ty smutku! Můj ty smutku! Charles Monroe Schulz

Můj druhý Snoopy a opět jsem se skvěle zasmála, i přes tak neveselé téma. U těch pozdějších kreseb je opravdu vidět, že se zdravotní stav zhoršoval, ale stále to bylo skvělé a humorné. :)

19.01.2018 5 z 5

Hledání Hledání Eric Heuvel

Skvělé volné pokračování Rodinného tajemství, tentokrát z pohledu Heleniny kamarádky Ester. Jsem ráda, že existují takovéto komiksy, které informují o událostech, které se tenkrát staly, takovou formou, aby se o nich mohli dozvědět děti. Doporučuji přečíst oba komiksy. :)

19.01.2018 5 z 5