Můj ty smutku!

Můj ty smutku! https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102792/bmid_muj-ty-smutku-uI2-102792.jpg 5 42 8

Vybrané stripy Peanuts série

Vybrané stripy Peanuts z let 1960 - 1999. „Můj ty smutku,“ povzdychne si vždycky Charlie Brown, hlavní hrdina ságy Peanuts, když propadne úzkosti, depresi či naprosté beznaději. A důvodů se pro to najde dost – celý svět se mu občas jeví jako nepřátelské, zhola nepochopitelné místo, kam se mu nedaří zapadnout. Zároveň na sebe Charlie Brown až příliš ochotně bere tíhu celého světa… Svůj heroický boj s osudem však nikdy nevzdává!... celý text

Ivan Kučera
03.06.2023 4 z 5

"A teď mě poslouchej, ty pitomej bígle." Podobne rozkošné stripy, ako napr. Calvin a Hobbes. Vtipné, pôvabné, milé, ale i sarkasticko-filozoficko-existenciálne, hlboké a hĺbavé, precítené, melancholické a v podstate depresívne a temné, zároveň výstižne udierajúce klinec po hlavičke. Autor mal v podstate celý dospelý život rôzne zdravotné problémy a i vinou toho dosť komplikovaný súkromný život, čo sa nejeden raz logicky premietalo i do jeho tvorby, postáv atď. Paradoxne je to napriek tomu (značne špecifickým spôsobom) veselé a zábavné. Dole klobúk pred Schulzom za tonu skvelých hlášok a dialógov a za to, koľko vtipov dokázal vymyslieť na tú istú tému (lopta, Snoopyho jedným slovom otrasné nočné stráženie, kradnutie deky bezpečia). Niektoré nápady sú neskutočné (za mňa boli najvtipnejšie nádherne WTF scény, v ktorých sa ľudské postavy snažili komunikovať so Snoopym v jeho rodnej psej reči, čomu vôbec nechápal, prípadne z toho bol na prášky), avšak na rozdiel od Lucy si nie som až taký istý, že je to plemeno bígla. Zbierka je smutne zaujímavá i tým, že je na nej vidieť, ako sa autorov zdravotný stav ku koncu zhoršoval. Posledné diely vyzerajú relatívne inak ako prvé, hoc pravdupovediac kresba už v prvých častiach bola jednoduchá a detská, takže si to niektorí čitatelia zrejme nevšimnú. Kniha disponuje zaujímavými, menej častými rozmermi a kvalitným 7-stranovým textovo-vizuálnym bonusovým materiálom.

mirec88
21.02.2023 5 z 5

Tak toto bol taký netradičný mix depresie a humoru. Niekto by povedal, že to nejde spolu, ale tu to sedelo a bolo to faktže vtipné a zároveň smutné, no proste nemalo to chybu. Geniálne nápady a Snoopy, Charlie Brown, Lucy a ďalší nikdy nesklamú. Odporúčam ako veľmi dobrý liek na zlú náladu, kedy si poviete: "A predsa sú na tom niektorí horšie ako ja."

oladnb
22.04.2021 5 z 5

Že já budu číst Snoopyho téměř na stará kolena by mě nenapadlo, ale jsem za to ráda. Parádní, vtipné a zároveň smutné. Ale jednoznačně legendární!

Jarka_rybář
11.10.2020 5 z 5

Snoopyho miluji. Všechny knihy s ním jsou úžasně depresivně vtipné a většinu jsem četla opakovaně.

fojtikjirik
24.01.2018 5 z 5

Depresivní, ale přitom vtipné. Místy jsem se vyloženě smál nahlas. Pominout nešlo ani předmluvu, seznamující čtenáře s autorovým životem i myšlenkami, obsaženými v jeho tvorbě.

rarášek
19.01.2018 5 z 5

Můj druhý Snoopy a opět jsem se skvěle zasmála, i přes tak neveselé téma. U těch pozdějších kreseb je opravdu vidět, že se zdravotní stav zhoršoval, ale stále to bylo skvělé a humorné. :)

p3tris
19.02.2016 5 z 5

Krásný průřez Schulzovou tvorbou. A i když je na pozdních kresbách vidět zhoršující se autorův zdravotní stav, humor ho rozhodně neopouštěl.

poetree
30.07.2014 5 z 5

...depresivní, ale velmi dobré! Mé první a rozhodně ne poslední setkání s Peanuts.

humor komiksy Snoopy

Charles Monroe Schulz
americká, 1922 - 2000
2010  91%Svět podle Snoopyho
2011  88%Láska podle Snoopyho
2011  91%Můj ty smutku!
2012  87%V hlavní roli Snoopy
2012  90%Snoopy po škole

Kniha Můj ty smutku! je v