Jak žít s neurotickou kočkou

Jak žít s neurotickou kočkou

Tento citát z knížky hovoří za vše: „Kočky nejsou nijak otravné. Pokud je dobře nakrmíte, nechte je spát ve své posteli, škrábejte je na hřbetě podle libosti, dejte jim dostatek prostoru na gauči ve svém obýváku, hrajte si s nimi, když chtějí, mluvte s nimi na dálku a věnujte jim každou hodinu z vašeho (jejich) bdělého stavu.“

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124639/jak-zit-s-neurotickou-kockou-124639.png 4.325

How to live with a neurotic cat (1985)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Pragma

Dousabel
29.12.2016

Na toho našeho neurotického kocoura tam sedí spousta věcí :) Samozřejmě, je to psáno s velkou nadsázkou, ale každý milovník koček se u této knížečky určitě pobaví :)

anita27
02.11.2016

Knížka mě dost zklamala. Hned jsem ji vrátila do knihovny. Asi to nebyl můj typ humoru.

May
10.06.2016

Mám doma tři chlupaté neurotické dámy a souhlas s Boboking - kdo nezná nepochopí, kdo zná bude se dobře bavit :-)

Boboking
12.04.2016

Kdo nežije s kočkou, ten to nepochopí. Kdo žije, ten jen může říci - svatá pravda! Vtipné, úžasné...

medialstar
05.02.2016

Tento autor má kočky dokonale prokouknuté, to se musí nechat. Vtipné čtení pro kočkofily.

Káča Máča
21.07.2014

Sice mám doma kocoura, který se u mě zdržuje zpravidla 3x denně na cca hodinu aby se najedl, případně nechal rozkošnicky drbat pod bradou, ale tahle knížečka mě skutečně pobavila :), přečetla jsem ji za méně jak hodinu a můžu ji doporučit nejen majitelům koček, ale i lidem, co hledají knížku pouze na pobavení a oddech.

Alena_S
23.07.2013

"Jak poznám, že právě moje kočka je neurotická? - Každá kočka je neurotická." - Už to mě dostalo a zbytek knihy taky úžasný, rozhodně pobaví!

edysy
30.06.2013

Nenechte se mýlit, není to knížka o neurotických - nemocných kočkách, ale o kočkách - domácích mazlíčcích vůbec. Také bych zde nehledala nějaké vyloženě praktické rady pro soužití s kočkou, je to spíš knížka pro pobavení, vtipně napsaná. A bavila jsem se vskutku dobře - kočkám se to podobá.

gacie
04.01.2013

I já jsem se u této knihy několikrát pousmála. Pokud si chcete odpočinout a k tomu si přečíst nějakou lehkou četbu a pobavit se - tato kniha je nejlepší volbou. Vtipně vytvořená kniha, která je doplněna velkou hromadou ilustrací a pravdivých pravd o kočkách a jejich majitelích. Během čtení se ale také dovíte, spoustu zajímavých informací o kterých jste ani nevěděli.

Například:

Člověk - lidské ucho se skládá ze 6 svalů a nemůže zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky. To KOČIČÍ UCHO má 30 svalů, což ji umožňuje šetřit energií tak, že natočí ucho, místo aby otáčela ke zdroji zvuku celou hlavu. Může zachytit důležité tóny, jako je otevírání dveří ledničky.

Oinike
26.12.2012

Knizka me opravdu pobavila, jako majitelka dvou kocek jsem se musela pochechtavat po celou dobu cteni, protoze skoro vse bylo popsano se skoro az vymluvnou presnosti. :))

kivera
28.05.2012

Tato humorná knížka by neměla chybět v knihovně žádného kočkomila. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Vše dokonale odpozorované a popsané. Jako spolubydlící (nedovoluji si napsat majitelka) tří kočičáků, vím, o čem mluvím. :-)

Zde malá ochutnávka:
„Test na pohotovost vám prozradí, je-li vaše kočka bystrá.
Bystrá kočka otevře jedno oko, jestliže na ni dostatečně hlasitě zařvete. A nechá je otevřené několik vteřin.
Výjimečně bystrá kočka, když s ní mluvíte, otevře oči obě. A počká na vás, až domluvíte, co jste chtěli říct, než je zase zavře.
Průměrná kočka neotvírá oči vůbec.“

kočky etologie humor

Stephen Baker